Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 391 громадa!

Скасування тарифів на час карантину у м. Суми

У зв’язку iз скрутним фінансовим положенням та проблем , які пов’язанi з неможливостю працювати, та заробляти гроші ,які виникли у більшості населення м. Суми, та для забезпечення можливості населенню не покидати своїх домівок , доручити Сумському міському голові Лисенко О.М. розробити та внести на найближчу сесію Сумської міської ради, проект рішення, щодо скасування усіх житлово-комунальних тарифів для сумчан у зв’язку з надзвичайною ситуацією в Україні та Пандемії короновірусної інфекції Covid19.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Ваша електронна петиція «Скасування тарифів на час карантину у м. Суми» розглянута виконавчими органами Сумської міської ради.
При цьому повідомляємо, що скасування діючих тарифів на житлово-комунальні послуги у м. Суми на час карантину не можливе, оскільки на період запровадження у державі карантину для запобігання масового поширення випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом COVID-19, всі підприємства, організації та установи, що надають житлово-комунальні послуги, працюють у штатному режимі та забороняється припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.
Якість комунальної послуги повинна відповідати вимогам, встановленим актами законодавства та договором. Обов’язок забезпечення відповідності якості комунальної послуги встановленим вимогам покладається на виконавця такої послуги. Рівень відшкодування витрат, понесених на виробництво та надання послуг, є передумовою належного функціонування підприємства, його подальшого розвитку та, головне, якості таких послуг.
Статтею 3 Закону України «Про житлово – комунальні послуги» визначено, що одним з принципів державної політики у сфері житлово-комунальних послуг є забезпечення функціонування підприємств, установ та організацій, що виробляють, виконують та/або надають житлово-комунальні послуги, на умовах самофінансування, досягнення рівня економічно обґрунтованих витрат на виробництво таких послуг.
На сьогодні не передбачено діючими законодавчими актами України механізму скасування тарифів. У зв’язку з дефіцитними державним і місцевими бюджетами, відсутні фінансові ресурси на оплату житлово-комунальних послуг споживачам на період карантину.
При цьому повідомляємо, що уряд на період карантину збільшив державну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг, а саме 25 березня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 247 «Про особливості надання житлових субсидій», якою передбачено спрощення порядку надання житлової субсидії та запроваджено додаткову компенсацію витрат на оплату комунальних послуг.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи викладене вище, рішення виконавчого комітету Сумської міської ради щодо скасування тарифів на час карантину у м. Суми розглядатися/прийматися не буде.
Додаток до рішення

Категорія

ЕКОНОМІКА ТА ФІНАНСИ

Петицію підписали 572 особи з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Кучеренко Василь Олександрович

Початок збору підписів:

31 березня 2020 р.

Відповідь дана:

16 квітня 2020 р.