Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 391 громадa!

Продовжити термін дистанційного навчання в м. Суми

Просимо продовжити термін дистанційного навчання в м. Суми, виходячи з кількості захворювань на COVID-19 та епідеміологічної ситуації у країні, щонайменше до кінця зимової сесії. Студенти знаходяться в інших містах. Через що виникають складнощі з аудиторним навчанням. Рішення про дистанційне або ж оффлайн-навчання постійно змінюються, через що вони не мають змоги кожного разу повертатися до Сум. Велика кількість студентів покинули гуртожитки та повернулися до рідних міст. Студенти, які мешкають у Сумах також не можуть безпечно користуватися громадським транспортом, щоб доїхати до університету, через недотримання мешканцями міста карантинних обмежень. Наразі, ніхто не бажає наражати своє життя та життя своєї родини на небезпеку, тому просимо розглянути цю петицію та продовжити онлайн-навчання в університетах з 23 листопада 2020р.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Доводимо до Вашого відома, що електронна петиція «Продовжити термін дистанційного навчання в м. Суми» 19 листопада 2020 року набрала необхідну кількість підписів.
Відповідно до пункту 4.3. розділу 4 Положення про порядок подання електронних петицій та їх розгляду органами місцевого самоврядування міста Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 25 жовтня 2017 року № 2692-МР, Сумський міський голова не пізніше одного робочого дня після набрання необхідної кількості підписів на підтримку електронної петиції, з метою вирішення питань, порушених у ній, чи врахування поданих пропозицій, надає доручення/вказівку відповідним виконавчим органам Сумської міської ради опрацювати питання та, за результатами, підготувати проект рішення Сумської міської ради чи її виконавчого комітету або, у виняткових випадках, надати відповідь автору (ініціатору) петиції без підготовки проекту рішення.
Виконавчий орган Сумської міської ради, який отримав доручення/вказівку, вивчає ситуацію та визначає всі можливі шляхи її вирішення.
Опрацювавши Вашу петицію, повідомляємо, що згідно із підпунктом 1 пункту «а» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів міських рад належить управління закладами освіти, які належать територіальним громадам (тобто перебувають у комунальній власності).
Підпунктом 3.1.10. пункту 3.1. розділу 3 Положення про управління освіти і науки Сумської міської ради, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 22 липня 2020 року № 7128-МР, до основних завдань управління належить здійснення управління закладами дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти комунальної форми власності.
Звертаємо увагу, що заклади вищої освіти перебувають у державній власності та належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України.
Додатково зазначаємо, що Міністерство освіти і науки України листом від 13.11.2020 року № 1/9-626 «Щодо організації освітнього процесу» рекомендує вищим закладам освіти з 16 листопада перейти на змішану форму навчання із внесенням відповідних змін до графіку освітнього процесу та розкладу занять, з огляду на епідемічну ситуацію в кожному конкретному регіоні та закладі освіти.
Враховуючи вищевикладене, рекомендуємо Вам звернутися із зазначеного питання безпосередньо до вказаного центрального органу виконавчої влади.
Додаток до рішення

Категорія

ОСВІТА

Петицію підписали 421 особа з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Хлонь Ольга Віталіївна

Початок збору підписів:

17 листопада 2020 р.

Відповідь дана:

2 грудня 2020 р.