Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 285 громад!

Створення притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі

Якщо людина вимушена покидати домівку, у якій вона постраждала від домашнього насильства, то у Сумах їй нікуди піти. Термінового прихистку для неї в нашому місті не існує. Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», створення таких притулків покладено на органи місцевого самоврядування.
Але, на жаль, у нашому місті досі немає безпечного місця, де постраждалі могли б перебувати та отримувати допомогу фахівців, поки вдома їм загрожує небезпека.
Водночас офіційно зафіксованих випадків домашнього насильства у м. Суми стає все більше: у 2019 році до поліції надійшло 3306 повідомлень, а за 11 місяців 2020 року – 4202. Проте зрозумілим є факт, що переважна більшість постраждалих досі не наважується на розголос через зневіру в отриманні такої допомоги, яка розірве коло насильства.
Потреба у притулку є очевидною, люди потребують притулку вже зараз: їм немає куди тікати від кривдників, вони не можуть більше чекати!
Для допомоги особам, які постраждали від насильства, активне жіноцтво м. Суми, за участі Департаменту юстиції, у 2018 році ініціювало створення відповідного притулку та зверталося листом до Сумського міського голови. Але пропозиція була відхилена.
Громадська організація «Ліга сучасних жінок», у співпраці з Сумським обласним центром соціальних служб, організаціями громадянського суспільства та активними громадянами і громадянками м. Суми, знову звертається до міської ради і просить створити Комунальну установу «Притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі». Цього разу ми просимо всю Сумську громаду виразити свою солідарність і підтримати вимогу щодо термінового вирішення питання про створення такого спеціалізованого Притулку.
Це забезпечить у м. Суми виконання Закону України від 07.12.17 р. № 2229-VIII «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (далі Закон 2229), та Указу Президента України №398/2020 «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства».
Разом зробимо Суми містом безпечним для жінок і дівчат!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановна Людмило Іванівно!
На Вашу електронну петицію, розміщену на порталі «Єдина система місцевих петицій» https://petition.e-dem.ua/sumy/Petition/View/2503 Створення притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, повідомляємо наступне.
Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради (надалі – Департамент) забезпечує координацію діяльності суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, та їх взаємодію на території Сумської міської територіальної громади.
В 2020 році Департаментом отримано від Сумського відділу поліції інформацію про 238 підтверджених випадків вчинення домашнього насильства по відношенню до 192 мешканців Сумської міської територіальної громади, які потребували захисту та підтримки. Під час опрацювання з постраждалими причин та обставин вчинення насильства їх ознайомлювали з переліком закладів та установ, якими надається медико-соціальна, психологічна, юридична та інші види допомоги (додається).
Всі постраждалі мають можливість тимчасово проживати в Сумському обласному центрі соціально-психологічної допомоги, розташованому за адресою: м. Суми, вул. Іллінська, буд. 51-Г (надалі – Центр). В цьому закладі, окрім надання притулку, жертвам домашнього насильства в умовах цілодобового та денного стаціонару надаються безкоштовно соціально-педагогічні, психологічні, юридичні та інформаційні послуги.
Разом з тим, лише одиниці з постраждалих від домашнього насильства, незважаючи на конфліктні ситуації в сім’ї, погоджуються залишити на певний час власне помешкання, частіше звертаються за отриманням різних видів допомоги. Так, в 2020 році скористались можливістю проживати в Центрі лише 4 жінки – мешканки Сумської міської територіальної громади.
Крім того, на території Сумської міської територіальної громади функціонує ще 3 заклади, які опікуються громадянами, що опинились у складних життєвих обставинах, в т.ч. внаслідок вчинення відносно них домашнього насильства: комунальні установи «Центр матері та дитини», Центр реінтеграції бездомних осіб Сумської міської ради, обласна комунальна установа Сумської обласної ради «Соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».
Враховуючи вищевикладене та те, що комунальні установи «Центр матері та дитини» та Центр реінтеграції бездомних осіб Сумської міської ради утримуються за рахунок коштів бюджету Сумської міської територіальної громади, питання відкриття та утримання додатково притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства, наразі не розглядається.
Одночасно роз’яснюємо, що у разі незгоди з наданою відповіддю Ви маєте право оскаржити її до суду.
Додаток до рішення

Категорія

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА ОХОРОНА ПРАЦІ

Петицію підписали 277 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Пономаренко Людмила Іванівна

Початок збору підписів:

9 грудня 2020 р.

Відповідь дана:

19 січня 2021 р.