Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Шкільний громадський бюджет

Пропонуємо запровадити в нашому місті новий інструмент громадської участі, завдяки якому активні старшокласники сумських шкіл матимуть можливість через конкурс отримати кошти на реалізацію власних ідей для розвитку своїх шкіл та побудови спільноти активних молодих громадян.

Кожен з нас знає як важливо створювати комфортні умови для розвитку активної молоді, що будуватиме майбутнє нашої країни. Все починається з роботи у шкільному самоврядуванні. Активні та креативні учні навчаються працювати у команді, створюючи проекти для покращення учбового процесу. Та кінцевим питання завжди постає фінансування ідей.

Під час зустрічі на симуляційній грі “У шкурі депутата” учасники, активна молодь міста Суми, обговорювали проблему, намагаючись прийти до дієвої та раціональної відповіді на дане питання. І ми знайшли рішення!

Шкільний громадський бюджет – це потужний інноваційний інструмент громадської участі, що активно впроваджується по всьому світу для залучення школярів та учнів до процесу прийняття рішень, які їх стосуються, а також як спосіб заохотити та розвивати їхню активну громадську участь та зв'язок з громадою.

Шкільний громадський бюджет вже працює у Вінниці, Тернополі, Запоріжжі, Краматорську, Кременчуці та інших містах. Активні учні з даних міст самостійно розробляють проекти, спрямовані на покращення умов навчально-виховного процесу у своїх школах, а потім спільно усім учнівським колективом обирають найбільш цікаві та корисні для власних навчальних закладів. Далі проекти, що набирають найбільшу кількість голосів, реалізуються за рахунок коштів міського бюджету.

Така практика була б дуже цікавою для шкіл та учнів нашого рідного міста Суми.

Враховуючи викладене вище, пропонуємо:

- розробити цільову бюджетну програму «Шкільний громадський бюджет міста Суми»;
- до розробки програми та подальшого формування координаційної ради залучити представників громадськості та шкільних активістів;
- розпочати збір заявок та голосування за проекти вже у поточному році;
- за можливості передбачити фінансування відібраних проектів у 2021 році та внести необхідні зміни до міського бюджету;
- запровадити у нашому місті новий інструмент громадської участі для активних школярів на наступні 5 років.

-----------
учасники симуляційної гри "У шкурі депутата"

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Уважно розглянувши Вашу електронну петицію про "Шкільний громадський бюджет", розміщену на порталі "Єдина система місцевих петицій" (https://petition.e-dem.ua/sumy/Petition/View/2555), повідомляємо.
Відповідно до пункту 4.3. розділу 4 Положення про порядок подання електронних петицій та їх розгляду органами місцевого самоврядування міста Суми, затвердженого рішенням сумської міської ради від 25 жовтня 2017 року № 2692-МР, Сумський міський голова не пізніше одного робочого дня після набрання необхідної кількості підписів на підтримку електронної петиції, з метою вирішення питань, порушених у ній чи врахування поданих пропозицій, надає доручення/вказівку відповідним виконавчим органам Сумської міської ради опрацювати питання та, за результатами, підготувати проект рішення Сумської міської ради чи її виконавчого комітету або, у виняткових випадках, надати відповідь автору (ініціатору) петиції без підготовки проекту рішення.
Виконавчий орган Сумської міської ради, який отримав доручення/вказівку, вивчає ситуацію, визначає всі можливі шляхи її вирішення та готує проект рішення у двох редакціях:
1) про підтримку електронної петиції та вжиття відповідних заходів з метою вирішення питань, порушених у ній;
2) про непідтримку електронної петиції.
У випадку прийняття рішення про непідтримку електронної петиції у його преамбулі обов’язково мають зазначатися обґрунтовані підстави прийняття такого рішення.
Управлінням освіти і науки Сумської міської ради розробляються відповідні проєкти рішення для винесення на розгляд Сумської міської ради. Про результати розгляду проєкту рішення Вас буде повідомлено додатково.

***
26 травня 2021 року Сумською міською радою було прийнято рішення №1189-МР "Про розгляд електронної петиції Лук'янової Аліси Іванівни "Шкільний громадський бюджет", яким було підтримано електронну петицію.
Рішення у додатку.
Додаток до рішення

Категорія

ОСВІТА

Петицію підписали 256 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Лук'янова Аліса Іванівна

Початок збору підписів:

25 лютого 2021 р.

Відповідь дана:

20 квітня 2021 р.