Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 384 громади!

Дитячий майданчик за адресою Героїв Крут 40

Ми, мешканці багатоквартирного будинку № 40 по вул. Героїв Крут у м. Суми, звертаємося до міського голови, органів місцевого самоврядування м. Суми, які відповідно до закону наділені правом представляти наші інтереси, як територіальної громади, і приймати від нашого імені рішення.
Суть звернення:
Мова йде про порушення права на благоустрій та на прибудинкову територію мешканців багатоквартирного будинку № 40 по вул. Героїв Крут у м. Суми.
Зокрема, на початку березня 2021 року мешканцям будинку стало відомо, що ТОВ «Будівельна вирообничо-комерційна компанія «Федорченко» за сприяння міської влади має намір знести дитячий майданчик та футбольне поле з зеленими насадженнями, які встановлені за адресою: вул. Героїв Крут, м. Суми та якими користуються мешканці вказаного будинку, а згодом залити все бетоном та облаштувати парковку для автомобілів для мешканців будинку, будівництво якого наразі триває навпроти нашого будинку.
Звертаємо увагу органів місцевого самоврядування, що дитячий майданчик з футбольним полем був облаштований більше 30 років тому, у тому числі і за власні кошти мешканців будинку. Він є єдиним місцем, де можуть погратися та поспілкуватися наші діти біля будинку. При цьому, розташування нашого будинку не дозволяє перенести дитячу зону в інше місце.
Відповідно до норм ст. 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією. Кожний громадянин має право користуватися природними об'єктами права власності народу відповідно до закону. Власність зобов'язує. Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству. Держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб'єкти права власності рівні перед законом.
Загальні нормативи щодо розташування автомобільних стоянок встановлені у Державних санітарних правилах планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.1996 р. за № 173, та Державних будівельних нормах України “Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень” (ДБН 360-92). Відповідно до них відкриті майданчики для постійного зберігання особистих автомобілів місткістю до 300 легкових автомобілів слід розміщувати на периферії мікрорайонів або спеціально виділених ділянках житлових районів з віддаленням від дитячих ігрових майданчиків, місць відпочинку населення, шкіл, дошкільних закладів. Стоянки місткістю понад 300 машиномісць необхідно розташовувати за межами житлових районів (в комунально-складській зоні, смугах відведення залізниць і автомобільних доріг, санітарно-захисних зонах і т. ін.), а понад 800 місць – на виробничій території. Відстані від відкритих стоянок, призначених для постійного і тимчасового зберігання легкових автомобілів, до житлових і громадських будівель, а також до ділянок шкіл, дитячих ясел-садків, лікувальних закладів стаціонарного типу і закладів відпочинку приймаються з дотриманням наступних відстаней: для житлових будинків визначається відстань від відкритих стоянок при кількості легкових автомобілів 51-100 – 25 м.
Закони України однакові для всіх! Але в нашому рідному місті склалась така ситуація, коли посадові особи користуються своїм становищем, порушуючи права людини і громадянина, а також норми чинного законодавства України, позбавляють мешканців будинків № 40 по вул. Героїв Крут у м. Суми прибудинкової території, а наших дітей можливості вийти на вулицю, поспілкуватися зі своїми однолітками, відпочити після важкого дня в навчальних закладах та і взагалі відірватися від сучасних гаджетів.
Створюється враженння, що міська влада своїми діями (надання згоди на облаштування автомобільної парковки на місці дитячого майданчика та футбольного поля) навмисно сприяє звуженню законних прав та інтересів мешканців будинків № 40 по вул. Героїв Крут, 40 у м. Суми щодо благоустрою та прибудинкової території.
Доводимо до Вашого відома, що прибудинкова територія, якою користуються мешканці будинку № 40 проходить до зеленого забору, вставленого ТОВ «Будівельна вирообничо-комерційна компанія «Федорченко» на початку будівництва.
Пропозиції щодо вирішення порушеного питання:
Просимо Вас вжити заходів щодо вирішення даної проблеми, а саме:
не допустити відведення прибудинкової території будинку № 40 по вул. Героїв Крут у м. Суми, на якій розташовані дитячий майданчик, футбольне поле та зелені насадження у власність або постійне користування ТОВ «Будівельна вирообничо-комерційна компанія «Федорченко» або мешканцям багатоквартирних будинків, які на даний час зводяться вказаною будівельною компанією навпроти нашого будинку.


З повагою мешканці багатоквартирного будинку № 40 по вул. Героїв Крут, 40 у м. Суми.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановний Олександре Юрійовичу!
На порталі «Єдина система місцевих петицій» https://petition.e-dem.ua/sumy опубліковано електронну петицію «Дитячий майданчик за адресою Героїв Крут 40», яка набрала необхідну кількість підписів жителів міста Суми.
За результатами розгляду даної петиції повідомляємо, що земельна ділянка, на якій знаходиться дитячий майданчик та футбольне поле біля будинку № 40 по вул. Героїв Крут, перебуває в постійному користуванні Управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради.
Відповідно до п. 5 ст. 116 Земельного кодексу України земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом.
З метою забезпечення належного утримання та обслуговування майна, беручи до уваги рекомендації постійної комісії з питань законності, взаємодії з правоохоронними органами, запобігання та протидії корупції, місцевого самоврядування, регламенту, депутатської діяльності та етики, з питань майна комунальної власності та приватизації Сумської міської ради, Департаментом забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради підготовлений проєкт рішення Сумської міської ради «Про прийняття до комунальної власності Сумської міської територіальної громади закінчених будівництвом об’єктів», відповідно до якого закінчений будівництвом об’єкт «Нове будівництво дитячого майданчика в районі житлового будинку № 40 по вул. Героїв Крут» має бути прийнятий до комунальної власності та переданий на баланс Департаменту інфраструктури міста Сумської міської ради.
Вищезазначений проєкт рішення буде внесено до порядку денного на засідання Сумської міської ради відповідно до регламенту.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 259 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Артеменко Олександр Юрійович

Початок збору підписів:

17 березня 2021 р.

Відповідь дана:

23 квітня 2021 р.