Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 259 громад!

Заборонити продаж міцного алкоголю в період дії военного стану

В цей складний для країни час, коли кожен день лунають повітряні тривоги по всій країні громадяни повинні мати холодний тверезий розум. У випадку небезпеки громадянин на підпитку може вести себе не відповідно до ситуації і може наражати своїм станом їнших громадян (родичів, членів сім'їі т. д) на ризик, або витрачати більше часу на те щоб добігти до укриття. Також в цей час в місті дуже багато зброї у цивільних і зважаючи на те, що громадяни і так в важкому моральному і психічному стані то в стані алкогольного сп'яніння, це може призвести до непередбачуваних наслідків. Також, це зменшить можливість окремих громадян котрі люблять їздити на підпитку.
Разом з тим людям потрібна і хочаб така розрядка, тому пропоную повну заборону тільки міцного алкоголю, а слабоалкогольного продаж виключно з п'ятниці до неділі.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

На Вашу електронну петицію від 02.05.2022 «Заборонити продаж міцного алкоголю в період дії воєнного стану», розміщену на порталі «Єдина система місцевих петицій» (http://petition.e-dem.ua/sumy/Petition/View/2734), яка набрала необхідну кількість підписів, повідомляємо наступне.
Відповідно до статей 2,6,25,41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статей 4,15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (із змінами), головою обласної державної адміністрації - керівником обласної військової адміністрації Живицьким Д.О. підписані розпорядження від 30.03.2022 № 108-ОД «Про торгівлі алкогольними напоями у Сумській області» та від 13.06.2022 № 183-ОД «Про внесення змін до розпорядження голови обласної державної адміністрації – керівника обласної військової адміністрації від 30.03.2022 № 108-ОД».
Відповідно до вищезазначених розпорядчих документів, заборонено на території Сумської області до особливого розпорядження, але не пізніше, ніж на час дії правового режиму воєнного стану:
- у роздрібній торговельній мережі та кафетеріях, крім суботніх та недільних днів, продаж алкогольних напоїв, за виключенням продажу слабоалкогольних напоїв, вин та пива з 11.00 до 19.00 години;
- у закладах ресторанного господарства (крім кафетеріїв) продаж алкогольних напоїв з 21.00 до 11.00 години наступного дня.
Крім того, зазначено, що продаж алкогольних напоїв здійснюється виключно цивільним особам.
Таким чином, питання заборони продажу алкогольних напоїв та внесення зміни до вищезазначених розпорядчих документів, не входить до компетенції Сумської міської ради та її виконавчого комітету.
Для вирішення піднятого питання Ви маєте право звернутись до Сумської обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації.
Додаток до рішення

Категорія

ОХОРОНА ПРАВОПОРЯДКУ

Петицію підписали 250 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Мельник Валентин Володимирович

Початок збору підписів:

2 травня 2022 р.

Відповідь дана:

6 липня 2022 р.