Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 333 громади!

Відмовитися від перейменування вул. Ковпака (враховуючи його заслуги)

У зв'язку з проведенням дерусифікації топонімів, у списку на перейменування опинилась вулиця, що носить ім'я Сидора Ковпака. Не зважаючи на те, що Сидір Ковпак належав до радянської армії та працював заступником Голови Президії Верховної Ради Української РСР – він є нашим місцевим героєм. Це людина, яка за часів Великої Вітчизняної Війни створила сильний партизанський рух, що діяв в межах нашої області, а в подальшому здійснив знаменитий блискучий 100-денний Карпатський рейд, пройшовши 4 тис. км. окупованою територією.
Відмовляючись від всього нав'язаного та загарбницького, треба зберігати межу здорового глузду, гідно оцінювати заслуги, та вміти відокремлювати особистостей, яким дійсно слід віддати пошану. У боротьбі із німецькими загарбниками він відіграв значну роль, і відмінити його подвиг – неможливо.
Отже, Ковпак повинен залишитися в історії Сумщини, зокрема в топонімічних назвах.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

За результатами розгляду Вашої електронної петиції «Відмовитися від перейменування вул. Ковпака (враховуючи його заслуги)», розміщеної на порталі «Єдина система місцевих петицій» https://petition.e-dem.ua/sumy/Petition/View/2754, повідомляємо наступне.
Департаментом комунікацій та інформаційної політики підготовлений проєкт рішення Сумської міської ради «Про зміну назв (перейменування) топонімів у Сумській міській територіальній громаді» стосовно зміни назв 226 топонімів у Сумській міській територіальній громаді, зокрема і вул. Ковпака.
Такий перелік підготовлений за результатами роботи робочої групи з проведення експертного обговорення дерусифікації топонімів у Сумській міській територіальній громаді.
Також під час розгляду проєкту рішення Сумської міської ради «Про зміну назв (перейменування) топонімів у Сумській міській територіальній громаді» депутатам буде надано інформацію про отримані від мешканців громади та інших суб’єктів звернень пропозиції та зауваження щодо зміни назв топонімів у Сумській міській територіальній громаді, в тому числі і про Ваше звернення у формі петиції стосовно відмови від зміни назви вул. Ковпака.
Під час розгляду проєкту рішення Сумської міської ради «Про зміну назв (перейменування) топонімів у Сумській міській територіальній громаді» депутати Сумської міської ради визначаться стосовно зміни назви вул. Ковпака у місті Суми.
Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Петицію підписали 252 особи з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Богород Оксана Анатоліївна

Початок збору підписів:

11 серпня 2022 р.

Відповідь дана:

28 вересня 2022 р.