Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 370 громад!

Демонтувати пам'ятний монумент радянському солдату

Згідно з ЗАКОНОМ УКРАЇНИ
Закон України від 09.04.2015 № 317-VIII
Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки

Міському голові Лисенко О.М. дотримуватись законів верховної ради,які є основою законодавства України.
Провести демонтаж меморіалу вічної слави радянському солдату(Альоша) який розташований по вулиці Герасима Кондрат'єва.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

За результатами розгляду електронної петиції «Демонтувати пам'ятний монумент радянському солдату», розміщеної на веб-порталі «Єдина система місцевих петицій» (https://petition.e-dem.ua/sumy/Petition/View/2756), повідомляємо наступне.
Меморіальний комплекс «Вічна слава» було споруджено в 1975 році з метою увічнення пам’яті сумчан, які загинули в роки війни. Даний комплекс взято на державний облік як пам’ятку історії місцевого значення наказом Міністерства культури України від 05.07.2011 № 511/0/16-11.
Основним нормативно-правовим актом, що врегульовує питання збереження пам’яті та пам’яток про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років є Закон України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років».
Відповідно до рекомендацій Міністерства культури та інформаційної політики України і Українського інституту національної пам’яті щодо процесу дерусифікації та декомунізації, елементи, що відображають радянські та російські історичні наративи, можуть бути усунуті з дотриманням законодавства.
У зв’язку з цим, при Виконавчому комітеті Сумської міської ради планується створення робочої групи з питань дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого, на розгляд якої будуть надані пропозиції щодо демонтажу меморіалів, пам’ятників, скульптур, бюстів, меморіальних та пам’ятних табличок в рамках процесу дерусифікації та декомунізації, включно з Вашою пропозицією.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 256 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Скляр Олег Леонідович

Початок збору підписів:

29 серпня 2022 р.

Відповідь дана:

15 грудня 2022 р.