Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Вулиця «Сумської Тероборони» має з’явитися в Сумах!

💪Вулиця «Сумської Тероборони» має з’явитися в Сумах! Доперейменуємо й решту недоколонізованих назв?

30 листопада депутатами Сумської міської ради було прийнято рішення №3223-МР «Про зміну назв (перейменування) топонімів у Сумській міській територіальній громаді». Рішення правильне і дуже актуальне. Воно врахувало близько 90% напрацювань профільної робочої групи, яка в свою чергу опрацьовувала попередньо надані у різні способи пропозиції містян. Наші обранці вже майже молодці… З коефіцієнтом 0,9. 😉

Але окремі упущення в прийнятому рішенні все ж мали місце. 10% експертних пропозицій депутатами не було враховано. В тому числі, в місті не з’явилася запланована вулиця «Сумської Тероборони». Хтось вважає, що це правильно?.. ❓ Та ми ще маємо змогу разом виправити всі недоліки і зробити дане рішення повністю проукраїнським та відповідним до вимог сьогодення. Згодні?

22 грудня на позачерговій сесії депутатами було виправлено один важливий нюанс попередньо прийнятого рішення – пришвидшено дату його вступу в дію. Тож маємо дуже позитивний момент, який свідчить про здатність місцевих народних обранців визнавати власні помилки та усувати недопрацювання. 👌 А це дає надію й на те, що поки не враховані з різних причин пропозиції експертного середовища – також можуть бути підтримані.

Зокрема, помилкою з боку депутатського корпусу було одностронньо підходити до процесу, упускаючи важливість системного бачення робочою групою комплексності наданих напрацювань, а натомість враховувати лише один бік медалі – наприклад, використовувати аргумент «ми залишили вулицю Ковпака», не помічаючи інший зворотній бік «ми позбавили місто вулиці Сумської Тероборони». ⚖️ Саме така заміна була передбачена пропозиціями робочої групи (на додачу до нових назв топонімів на честь ЗСУ, Артбригади, Азовців, Холодноярців, Добробатів та ін.) щоб увіковічнити героїзм сучасників у сьогоднішній війні з росією, а не слідувати ідолам совєтської доби.

🤔 Бо невже сумнівні подвиги комуністичних ікон для сум’ян нині є ближчими за подвиг нинішніх захисників?
Чи наприклад російський винахідник водки Мєндєлєєв є для нас важливішим за одного з засновників української державності Симона Петлюру?
Або яка доцільність замість відомого сумського підпільника Семена Сапуна найменувати вулицю безликою Барвінковою?
Де логіка - надати двом вулицям нові назви на честь козацьких «градських сотень», а третю проігнорувати, упустивши сенс символічного історичного трикутника?

🤷Аналогічним чином лише один бік (і не факт що справжній, а не вигаданий совєцькою пропагандою) ми часто традиційно бачимо в тих же постатях земляків «ковпаків-лушп-кожедубів», не помічаючи темну сторону діяльності даних постатей, які були ярими комуністами, виступали проти незалежності України, чи навіть вбивали українців за українськість. Так, зокрема, найменування проспекту на честь М.Лушпи прямо порушує Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», який ще з 2015 року вимагає перейменування вулиць названих на честь осіб, що обіймали керівні посади у комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище).

🤦Виключення депутатськими пропозиціями окремих вулиць зі списку робочої групи на перейменування базувалося в тому числі ніби-то на волі громади, посилаючись на петиції. При тому що наприклад петиція про неперейменування вул. Кожедуба за місяць її підписання зібрала аж цілих 8 (вісім!!!) голосів містян із мінімум 250 необхідних.

Таких недоречностей у депутатських правках, насправді, зовсім небагато. Але вони є. І ми ще маємо можливість їх визнати та виправити. Та увіковічнити в місцевій топоніміці як комплексно сучасних бійців Сумської ТрО чи козаків старого Суминого міста, так і персонально великих українців С. Петлюру, С. Сапуна, А.Горську та інших.

В тому що наші депутати здатні на такі позитивні кроки – ми вже переконалися під час голосування 22 грудня. І це не може не радувати. 👍

Тож, звертаємось до місцевих депутатів з ініціативою – довести розпочату гарну справу до остаточного завершення та позбавити сумську топоніміку від жодного натяку на московитську, комуністичну та імперську спадщину, надавши їй 🇺🇦 проукраїнського та проєвропейського забарвлення – найменуємо й решту недоколонізованих вулиць на честь українців (не лише за місцем народження, а й за суттю)
🧏Пропонуємо розглянути на наступій сесії міської ради такі питання:

1️⃣ Додатково перейменувати тимчасово упущені для розгляду депутатським корпусом напрацювання робочої групи, сформовані в тому числі з урахуванням пропозицій громадян, зокрема:
❌Михайла Лушпи просп. - ✅ Незалежності / Конституції / Соборності України / Українського Відродження / Європейський / … просп. (на вибір депутатів із невикористаних пропозицій громадськості)
❌Ковпака вул. - ✅ Сумської Тероборони вул.
❌Кожедуба вул. - ✅ Алли Горської вул.
❌Айвазовського вул. - ✅ Михайла Драгоманова вул.
❌Айвазовського пров. - ✅ Перекопської сотні пров.
❌Менделєєва вул. - ✅ Симона Петлюри вул.
❌Менделєєва пров. - ✅ Дуровщина пров.
❌Пирогова вул. - ✅ Гердера вул.
❌Янки Купала вул. - ✅ Івана Огієнка вул.
❌1-ша Оболонська вул. - ✅ Осавульська вул.
❌8-го Березня вул. - ✅ Семена Сапуна вул.
❌8-го Березня пров. - ✅ Олени Пчілки пров.
❌8 Березня вул. (с. В.Чернеччина) - ✅ Вітряківка вул. (с. В.Чернеччина)
📝 Деталізація по кожному пункту з поясненнями, чому необхідно перейменувати стару назву та аргументацією щодо доречності нової назви викладена за посиланням http://surl.li/eetar

2️⃣ В ході подальшого впровадження в життя рішення №3223-МР про дерусифікацію топонімів шляхом розміщення адресних табличок та вказівників на території міста взяти за основу (шрифти та дизайн) напрацювання авторства відомих сумських дизайнерів Дмитра Растворцева та Дмитра Дубовика, що вже використовуються у громадській кампанії з популяризації нових українських назв у сумській топоніміці.

🤝 Доведемо розпочате до остаточного завершення на всі 100%! Українським Сумам - українську топоніміку без #вулЯкоїсьРусні!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

За результатами розгляду електронної петиції «Вулиця «Сумської Тероборони» має з’явитися в Сумах! Доперейменуємо й решту недоколонізованих назв?», розміщеної на порталі «Єдина система місцевих петицій» (https://petition.e-dem.ua/sumy/Petition/View/2780) (далі – електронна петиція), повідомляємо, що згідно з вимогами чинного законодавства Ваші пропозиції, викладені у електронній петиції, враховані під час підготовки проєкту рішення Сумської міської ради «Про зміну назв (перейменування) топонімів у Сумській міській територіальній громаді» (далі – проєкт рішення).
Після проходження процедур візування та оприлюднення, визначених статтями 30, 31 Регламенту роботи Сумської міської ради VІІІ скликання, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 04.12.2020 № 1-МР (зі змінами) проєкт рішення буде включений до порядку денного сесії міської ради.
Про результати розгляду проєкту рішення депутатами Сумської міської ради Вас буде повідомлено додатково.
Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Петицію підписали 262 особи з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Корнієнко Максим Володимирович

Початок збору підписів:

27 грудня 2022 р.

Відповідь дана:

2 лютого 2023 р.