Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Перейменування проїзду Олександра Довженка на проїзд Богдана Бєлашова в місті Суми

Я, Бєлашов Владислав Олегович, брат загиблого почесного громадянина м. Суми – солдата-навідника Бєлашова Богдана Олеговича, прошу розглянути цю петицію та перейменувати проїзд Олександра Довженка на проїзд Богдана Бєлашова з метою увіковічнення пам'яті про нього, адже саме на цій вулиці народився Богдан, знаходив своїх перших друзів і жив протягом усього життя.
Богдан Бєлашов народився 20 листопада 1999 року у місті Суми Сумської області.
У 2006 році пішов до першого класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №7, де закінчив 11 класів та отримав свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти.
Богдан мав активну громадянську позицію. У 2015-2016 роках разом з друзями займались волонтерською діяльністю, збираючи кошти та допомагаючи онкохворим дітям, бо розуміли, наскільки їм потрібна підтримка, особливо у цей складний час. Діти, що борються з раком, опинились поміж двох війн: в країні і з хворобою. Також дарували солодощі, одяг, взуття та інші необхідні речі вихованцям Хоружівського дитячого будинку до Дня Святого Миколая, Дня захисту дітей та інших свят.
У 2020 році поступив на навчання до Сумського фахового коледжу Сумського національного аграрного університету за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування», який успішно закінчив у 2022 році. Цього ж року вступив до Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка. Хлопець радів життю, будував плани на майбутнє, яким не судилося реалізуватися.
Зовсім не маючи військової освіти та досвіду, Богдан, як свідомий громадянин і патріот України, вважав своїм моральним обов’язком стати на захист Батьківщини проти відкритої агресії з боку російської федерації. З самого початку вторгення окупаційних військ на територію України, 24 лютого 2022 року, вів активну волонтерську діяльність, а з 14 травня 2022 року добровільно вирішив мобілізуватись до лав Збройних Сил України. Будучи студентом 1-го курсу фізико-математичного факультету Сумського державного педагогічного університету, написав заяву щодо надання академічної відпустки, оскільки не встигав одночасно виконувати учбові та бойові завдання, а був дуже відповідальним, здібним та талановитим студентом.
З 16 серпня до 27 вересня 2022 року був у відрядженні, де успішно пройшов курси на посаду оператора-розвідника, ВОС-107.
З 26 листопада 2022 був переведений до військової частини А4638.
З 08 січня 2023 року приймав безпосередню участь у забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії у Донецькому операційному районі на посаді навідника 1-го механізованого відділення 2-го механізованого взводу 3-ої механізованої роти 2-го механізованого батальйону 3-ої окремої штурмової бригади.
Під час виконання одного з таких завдань на Донеччині, за відсутності командира, зміг чітко оцінити ситуацію, взяти командування і відповідальність на себе та виконати поставлене бойове завдання разом з побратимами без втрат. За цей вчинок наказом Головнокомандувача Збройних Сил України від 22 травня 2023 року №1104 був відзначений почесним нагрудним знаком «Золотий хрест».
В ході активних бойових дій, Богдан неодноразово ризикував своїм життям, стоячи пліч-о-пліч зі своїми товаришами по службі та демонструючи особливу завзятість, сміливість та рішучість, що притаманні справжньому захиснику своєї країни.
31 травня 2023 року, під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Ступочки на Донеччині, солдат Бєлашов Богдан загинув, залишаючись вірним присязі та українському народові до останнього подиху. Йому назавжди залишилось 23 роки.
06 червня 2023 року загиблого воїна відспівали в Храмі Святого Андрія Первозванного та поховали на Алеї Слави на Ново-Центральному Баранівському кладовищі.
За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку Указом Президента України від 11 серпня 2023 року №485/2023 Богдан Олегович нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).
Рішенням Сумської міської ради від 20 вересня 2023 року №4112-МР Бєлашову Богдану Олеговичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Суми» (посмертно).
В пам'ять про мого брата, жителя м. Суми, прошу Вас розглянути питання про перейменування вищевказаного проїзду на честь загиблого під час виконання військових обов'язків, почесного громадянина м. Суми, Бєлашова Богдана Олеговича.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

За результатами розгляду електронної петиції «Перейменування проїзду Олександра Довженка на проїзд Богдана Бєлашова в місті Суми» розміщеної на порталі «Єдина система місцевих петицій» (https://petition.e- dem.ua/sumy/Petition/View/2862) повідомляємо, що згідно з вимогами чинного законодавства підготовлений проєкт рішення Сумської міської ради «Про розгляд електронної петиції Бєлашова Владислава Олеговича «Перейменування проїзду Олександра Довженка на проїзд Богдана Бєлашова в місті Суми» (далі - проєкт рішення).
Після проходження процедур візування та оприлюднення, визначених статтями 30, 31 Регламенту роботи Сумської міської ради VIII скликання, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 04.12.2020 № 1-MP (зі змінами) проєкт рішення буде включений до порядку денного сесії Сумської міської ради.
Про результати розгляду проєкту рішення депутатами Сумської міської ради Вас буде повідомлено додатково.

Додатково інформуємо, що подану Вами електронну петицію підтримано рішенням Сумської міської ради від 28 лютого 2024 року № 4482-МР «Про розгляд електронної петиції Бєлашова Владислава Олеговича «Перейменування проїзду Олександра Довженка на проїзд Богдана Бєлашова в місті Суми».
Вищезазначене рішення Сумської міської ради оприлюднено на Інформаційному порталі Сумської міської ради.

Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 261 особа з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Бєлашов Владислав Олегович

Початок збору підписів:

2 січня 2024 р.

Відповідь дана:

1 лютого 2024 р.