Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Щодо збереження Сумської гімназії № 1 – першого в області україномовного багатопрофільного закладу освіти

Ми, батьки учнів Комунальної установи Сумська гімназія №1 м.Суми Сумської області, звертаємося до Сумської міської ради як органу місцевого самоврядування, що представляє Сумську територіальну громаду та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України та іншими законами, з вимогою ПРИПИНИТИ ПРОЦЕСИ ЛІКВІДАЦІЇ Сумської гімназії №1 - одного з найпотужніших закладів освіти області, ЗБЕРЕГТИ бренд Сумської гімназії №1 - унікального хаб-центру розвитку та креативу, місця народження нових ідей, впровадження освітніх інновацій, другу домівку наших дітей.
29 лютого 2024 року Сумською міською радою прийнято рішення № 4530-МР «Про створення Комунального закладу Сумський ліцей № 33 Сумської міської ради».
07.05.2024 цей заклад було зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, код ЄДРПОУ— 45647720.
Проте Сумський ліцей №33 НЕ МАЄ ЛІЦЕНЗІЇ на здійснення освітньої діяльності. На сьогодні – це віртуальний заклад без педагогів, учнів, освітньої програми тощо.
СТРУКТУРА Сумського ліцею №33: ЛІЦЕЙ (10-11(12) класи, ГІМНАЗІЯ (5-9 класи), ПОЧАТКОВА ШКОЛА (1-4 класи) класи - це рудимент від стандартів радянської школи.

Така структура не відповідає чинному законодавству та СУПЕРЕЧИТЬ ЦІЛЯМ і СТРАТЕГІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ В ОСВІТНІЙ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ, а тому не може фінансуватися за рахунок Державної субвенції.
УТРИМАННЯ Сумського ліцею №33 лягає на плечі сум’ян – МІСЦЕВОГО БЮДЖЕТУ прикордонного міста Суми, що знаходиться в зоні можливих бойових дій.
Абсолютно є недоцільним обтяжувати місцевий бюджет витратами, жодним чином не пов’язаними з обороноздатністю міста та роботою критичної інфраструктури.
Сумський ліцей №33 – це фактичне перейменування школи №12 та юридична і фактична ЛІКВІДАЦІЯ Сумської гімназії №1 – повноцінного, затребуваного серед містян, сучасного, успішного багатопрофільного закладу освіти, що протягом більше ніж 30 років успішно впроваджує профільну середню освіту та більше ніж 20 років є учасником міжнародних проєктів з іноземних мов, математики, фізики, біології, української мови і літератури, журналістики, здійснює якісну підготовку випускників - студентів здебільшого саме Сумських закладів вищої освіти.
Міністерство освіти і науки України за організаційної та експертної підтримки Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» визначило Сумську гімназію №1 як пілотний заклад по впровадженню НУШ у старшій профільній освіті. Відповідно до програми цього пілотування залучатимуться кошти меценатів Європейського союзу, Державної субвенції тощо.
Ми, громадяни України, представники Сумської міської територіальної громади, сумлінні платники податків, замовники освітніх послуг, носії суверенітету і єдине джерело влади в Україні, делегували ВАМ, депутатам Сумської міської ради, повноваження здійснювати нашу владу, забезпечувати наші конституційні права і свободи, діяти в інтересах громади, а не окремих представників політичних партій. Як засновнику закладів загальної середньої освіти КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄМО ухвалювати правочини щодо ЛІКВІДАЦІЇ Комунальної установи Сумська гімназія №1 м.Суми Сумської області у будь-який спосіб: шляхом злиття/об’єднання/приєднання до інших закладів освіти міста Суми.
З огляду на те, що в місті Суми значно (близько 1 тисячі учнів) зменшилася кількість дітей шкільного віку, запланована реорганізація сумських закладів загальної середньої та вищої освіти, просимо виділити для здійснення освітньої діяльності Сумської гімназії №1 окреме приміщення, що відповідатиме ліцензійним умовам тощо.
ВІРИМО у ВАШУ ЧЕСТЬ і ГІДНІСТЬ, ПОРЯДНІСТЬ і ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ за майбутнє нашої громади – нашої Держави !
Слава Україні !

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Уважно розглянувши Вашу електронну петицію «Щодо збереження Сумської гімназії №1 - першого в області україномовного багатопрофільного закладу освіти», розміщену на порталі «Єдина система місцевих петицій», (https://petition.e-dem.ua/sumy/Petition/View/2872) повідомляємо.
Згідно з розділом 4 Положення про порядок подання електронних петицій та їх розгляду органами місцевого самоврядування міста Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради року № 2692-МР від 25.10.2017, інформація про початок розгляду електронної петиції, яка в установлений строк набрала необхідну кількість підписів на її підтримку, оприлюднюється на офіційному веб-сайті Сумської міської ради не пізніше трьох робочих днів після цього.
Сумський міський голова не пізніше одного робочого дня після набрання необхідної кількості підписів на підтримку електронної петиції, з метою вирішення питань, порушених у ній чи врахування поданих пропозицій, надає доручення/вказівку відповідним виконавчим органам Сумської міської ради опрацювати питання та, за результатами, підготувати проект рішення Сумської міської ради чи її виконавчого комітету або, у виняткових випадках, надати відповідь автору (ініціатору) петиції без підготовки проєкту рішення.
Виконавчий Сумської міської орган ради,
який отримав доручення/вказівку, вивчає ситуацію, визначає всі можливі шляхи її вирішення та готує проєкт рішення у двох редакціях:
1) про підтримку електронної петиції та вжиття відповідних заходів з метою вирішення питань, порушених у ній;
2) про непідтримку електронної петиції.
У випадку прийняття рішення про непідтримку електронної петиції у його преамбулі обов'язково мають зазначатися обґрунтовані підстави прийняття такого рішення.
Управлінням освіти і науки Сумської міської ради розробляються відповідні проєкти рішення для винесення на розгляд Сумської міської ради. Про результати розгляду проєкту рішення Вас буде повідомлено додатково.
Додаток до рішення

Категорія

ОСВІТА

Петицію підписали 418 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Паращенко Владислав Миколайович

Початок збору підписів:

17 травня 2024 р.

Відповідь дана:

28 травня 2024 р.