Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 215 громад!

Повернення під контроль місцевої громади газорозподільчих мереж, які знаходились в оперативному управлінні газового(их) монополіста

В нашому місті існує проблема з взаєморозумінням між громадянами та працівниками ПАТ "Сумигаз". Не дивлячись на те, що всі газорозподільчі мережі будувалися за власні кошти городян міста, всі вони надані містом у користування Сумигазу БЕЗОПЛАТНО, працівники ПАТ вважають за потрібне принижувати громаду міста та самовільно приймати якісь рішення, які мають негативний вплив на майно городян, підвищують і так високу соціальну напругу.
Встановлення загальнобудинкових лічильників без проектів та дозволів громадян-власників цих будинків, а іноді і зовсім нахабні випадки-встановили загальнобудинковий лічильник на кооперативному будинку для сусіднього будинка... Також заборона на встановлення роторних квартирних лічильників і лобіювання лічильників Самгаз роблять роботу ПАТ Сумигаз непрозорою та корумпованою. І все це кришує Сумське НКРЕ КП та інші структури, які повинні були б стежити за виконанням Законів України та давно могли б ініціювати розірвання договорів з ними та відібрати ліцензію у ПАТ Сумигаз.
Все це свідчить про те, що необхідно провести сесію, на якій прийняти рішення, щодо повернення під контроль місцевої громади газорозподільчих мереж, які знаходяться в оперативному управлінні газового монополіста Сумигаз.
Також необхідно об"явити конкурс і(або) створити КП, яке буде обслуговувати газорозподільчі мережи і буде вести свою роботу прозоро на користь міста, а не олігархів. Беремо приклад з наших сусідів - Мукачево.
https://www.youtube.com/watch?v=mm6V8TDXw4U

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановна Юліє Миколаївно!

Повідомляємо, що Ваша електронна петиція щодо повернення під контроль місцевої громади газорозподільних мереж, розміщена на порталі «Єдина система місцевих петицій», розглянута у відповідності з чинними нормативно-правовими актами.

1. Щодо контролю територіальної громади за використанням складових газорозподільної системи.
У комунальній власності територіальної громади міста Суми перебувають газопроводи, збудовані за кошти міського бюджету, та ті, які будували підприємства та приватні особи за власні кошти і в подальшому передали безкоштовно у власність громаді. На сьогоднішній день загальна протяжність цих газопроводів становить лише 72,97 км. Решта газопроводів (а це переважна більшість), які використовує ПАТ «Сумигаз» для постачання газу побутовим споживачам, - це газопроводи, збудовані за часів Радянського Союзу і являються державною власністю, та ті, які передані приватними юридичними та фізичними особами безпосередньо у власність товариства.
Складові газорозподільної системи (далі Майно), які перебувають у комунальній власності, на виконання рішень Сумської міської ради згідно з відповідними договорами передані у користування ПАТ «Сумигаз» (далі Користувач). При цьому власником переданого Майна залишається територіальна громади міста Суми (далі Власник).
Умовами договору передбачено наступне.
Власник має право:
- контролювати технічний та експлуатаційний стан майна, ефективність його використання, дотримання Користувачем вимог нормативно-правових актів та цільового призначення під час використання Майна;
- контролювати облік Майна;
- у випадку втрати (пошкодження, знищення), неналежної експлуатації майна з вини Користувача вимагати від Користувача відшкодування заподіяних збитків у повному обсязі та вжиття передбачених чинним законодавством заходів.
Користувач зобов’язаний:
- здійснювати технічне обслуговування Майна за власний рахунок;
- забезпечувати умови безпечної та безаварійної експлуатації майна;
- допускати Власника до огляду майна;
- приєднувати до Майна об’єкти системи газопостачання третіх осіб виключно за погодженням з Власником;
- відшкодовувати Власнику збитки, заподіяні втратою майна, що сталася внаслідок дій чи бездіяльності Користувача.
Таким чином, відповідними виконавчими органами Сумської міської ради, уповноваженими управляти майном територіальної громади міста Суми, контролюється користування складовими газорозподільної системи, які перебувають у комунальній власності.

2. Щодо альтернативи у виборі обслуговуючої організації.
Відповідно до Закону України «Про ринок природного газу» постачальником природного газу може бути лише суб’єкт господарювання, який здійснює діяльність із постачання природного газу на підставі ліцензії. На сьогодні ПАТ «Сумигаз» в місті Суми є єдиним ліцензіатом на діяльність, пов’язану з експлуатацією газорозподільних систем.
З метою вивчення питання щодо можливості та доцільності створення Сумською міською радою комунального підприємства, яке б могло отримати ліцензію на діяльність, пов’язану з експлуатацією та обслуговуванням газових мереж, по яких газ подається населенню, вирішено створити робочу групу, яка проведе детальні дослідження (у тому числі щодо можливості передачі з державної власності у комунальну власність територіальної громади міста Суми мереж, по яких газ подається до житлових будинків) та розрахунки з цього питання і надасть на розгляд Сумської міської ради відповідні висновки.

Таким чином, мова про передачу газових мереж у користування на конкурентних засадах може йти лише за умови передачі їх із державної власності у комунальну власність територіальної громади міста Суми та наявності як мінімум двох ліцензіатів на діяльність, пов’язану з експлуатацією та обслуговуванням газових мереж.
Додаток до рішення

Категорія

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Петицію підписали 259 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Романовська Юлія Миколаївна

Початок збору підписів:

10 квітня 2017 р.

Відповідь дана:

20 червня 2017 р.