Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 391 громадa!

Придбати 45 тролейбусів у 2018 році для виконання міської цільової програми

Відповідно до рішення Сумської міської Ради №150-МР від 24 грудня 2015 року у місті затверджена «Міська цільова (комплексна) Програма розвитку міського пасажирського транспорту м. Суми на 2016 – 2018 роки».

Відповідно до цієї програми у місті має курсувати 113 тролейбусів для забезпечення потреб населення. Програма передбачала, що у 2016 році місто мало закупити 18 тролейбусів, у 2017 року - 21 тролейбус, у 2018 році - 10 тролейбусів.

https://docs.google.com/viewer?url=http://smr.gov.ua/images/documents/Rishennia/Sesii/2017/28-09-17/2608/Dodatki_2-5.xls&embedded=true

На даний час місто закупило 0 тролейбусів у 2016 році та 4 тролейбуси у 2017 році. Виконання міської програми за два роки складає лише 10%, оскільки придбано лише 4 тролейбуси замість 39.

У зв'язку із тим, що зараз у піковий час на лінії у Сумах, відповідно до офіційних даних КП "Електроавтотранс", виходить лише 45 тролейбусів замість 113, передбачених програмою, дефіцит техніки складає не менше ніж 68 одиниць електротранспорту.

Начальник відділу транспорту, зв'язку та телекомунікаційних послуг Сумської міської ради Сергій Яковенко в інтерв’ю телеканалу UA:Суми повідомив, що для транспортного навантаження, що є у місті, існуючої кількості тролейбусів критично недостатньо.

У зв'язку із цим, для необхідного виконання програми поповнення та оновлення парку електротранспорту, вимагаю підготувати проект виділення коштів на закупівлю не менш як 45 тролейбусів (18+21+10-4 = 45) для виконання міської програми та винесення його на голосування під час прийняття бюджету міста Суми на 2018 рік.

У випадку, якщо Суми будуть отримувати тролейбуси у рамках кредитної угоди із Європейським інвестиційним банком (передбачається отримання 22 тролейбусів протягом декількох років), кількість тролейбусів, що будуть купуватися на бюджетний кошт, може бути зменшена на кількість тролейбусів, що будуть поставлятися на кредитні кошти у 2018 році. Але загальна кількість нових тролейбусів, що отримає місто у 2018 році, не повинна бути менше ніж 45, що передбачено програмою, оскільки кредит банку на 22 тролейбуси дозволить ЛИШЕ ЧАСТКОВО виконати затверджений план закупівель.

Окрім цього у місці існує дефіцит водіїв. Для зменшення дефіциту водіїв тролейбусів, вимагаю негайно вжити дії щодо суттєвого підняття заробітної плати водіям та дії щодо відкриття додаткових потужностей у м. Суми для навчання водіїв, оскільки існуючого на базі КП "Електроавтотранс" одного класу недостатньо, адже за 2016-2017 роки були випущені лише 9 водіїв, які у підсумку були працевлаштовані в депо.

На один тролейбус для повноцінної роботи необхідно мінімум 3 водія (робота у 2 зміни у робочі дні, робота у вихідні, підміна на час відпусток та лікарняних). Таким чином, для того, аби у Сумах замість 45 тролейбусів курсувало 113 одиниць тролейбусів, передбачених міською програмою, КП "Електроавтотранс" має навчити 204 водія. У випадку, якщо буде збережений існуючий темп випуску 9 водіїв на рік, депо необхідно буде навчати потрібну кількість водіїв більше 20 років.

Окрім придбання тролейбусів та підготовки їх водіїв, для стабільного забезпечення потреб населення послугами електротранспорту, вимагаю підготувати проект виділення коштів на виконання робіт із ремонту та модернізації електротранспортної інфраструктури (контактної мережі, тягових підстанцій, розворотних кілець тощо) у повному обсязі, передбаченому цільовою програмою.

У випадку нестачі коштів для проведення відповідних заходів, вимагаю внести відповідний проект змін до бюджету та зменшити закупівлю тротуарної плитки та перенести звільнені кошти на придбання тролейбусів, навчання водіїв тролейбусів та підняття заробітної плати водіїв, а також на ремонт і модернізацію контактної мережі.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

За результатами розгляду електронної петиції «Придбати 45 тролейбусів у 2018 році для виконання міської цільової програми» інформуємо про наступне.
До проекту рішення Сумської міської ради «Про внесення змін до рішення Сумської міської ради від 24 грудня 2015 року № 150 – МР «Про міську цільову (комплексну) Програму розвитку міського транспорту м. Суми на 2016 – 2018 роки» (оприлюднено на офіційному веб-сайті Сумської міської ради 21.11.2017) сформовано пропозицію щодо додаткового придбання 24 тролейбусів у 2018 році за рахунок коштів міського бюджету на суму 134 208, 0 тис. грн. Додаткова кількість тролейбусів визначена з урахуванням запланованого у Програмі придбання у 2018 році тролейбусів за кошти міського бюджету у кількості 10 од. та придбання за залучені (кредитні) кошти у кількості 11 од.
У вказаному проекті рішення на 2018 рік також враховано заходи із збереження і розвитку електротранспортної інфраструктури (36044,00 тис. грн.), реконструкції електротранспортної інфраструктури (5000,00 тис. грн.), зменшенню витрат електроенергії на КП СМР «Електроавтотранс» (5274,00 грн.) тощо.
Також слід зазначити, що на сьогодні середньомісячна заробітна плата водіїв тролейбусів по КП СМР «Електроавтотранс» за жовтень 2017 року склала 6302,00 грн. (з нарахуваннями). При цьому на підприємстві спостерігається тенденція до поступового зростання заробітної плати по всім категоріям працівників.
Слід взяти до уваги, що підготовка водіїв тролейбусів на базі навчального центру КП СМР «Електроавтотранс» здійснюється відповідно до ліцензійного обсягу підготовки фахівців. Так, ліцензійний обсяг підготовки водіїв тролейбусів у навчальному центрі підприємства становить 15 осіб.
Щодо можливості відкриття додаткових класів для навчання водіїв тролейбусів на базі міських професійно-технічних навчальних закладів (далі – ПТНЗ) інформуємо, що на сьогодні відповідні повноваження в управління освіти і науки Сумської міської ради відсутні. У зв’язку із цим у червні цього року було направлено листа щодо можливості вирішення вказаного проблематичного питання на адресу Департаменту освіти і науки Сумської ОДА.
Окрім того, міською владою з метою залучення водіїв тролейбусів з інших міст України вирішується питання щодо підвищення соціальних стандартів для вказаної категорії працівників, зокрема, в частині забезпечення їх житлом на правах користування.
Додаток до рішення

Категорія

ТРАНСПОРТ ТА ДОРОГИ

Петицію підписали 526 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Васін Андрій Миколайович

Початок збору підписів:

16 листопада 2017 р.

Відповідь дана:

5 грудня 2017 р.