Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 227 громад!

Використати всі нові комунальні автобуси великої місткості для негайного відкриття маршруту 3А «Аеропорт – Інтернаціоналістів»

Використати всі нові комунальні автобуси великої місткості для негайного відкриття маршруту 3А «Аеропорт – Інтернаціоналістів»
24 листопада місто вперше за значний час розпочало отримувати автобуси великої місткості. Лише 4 таких автобуси не можуть покращити транспортну ситуацію в усьому місті, і обрати оптимальний маршрут для їх використання неможливо без проведення дослідження мобільності, що необхідно провести якнайшвидше. Проте навіть ці 4 автобуси вже зараз можуть розвантажити хоча б один проблемний маршрут, на якому наразі відсутня будь-яка альтернатива транспорту малої місткості – приватним мікроавтобусам «Рута».
Згідно діючого рішення виконкому, використання 3-х автобусів великої місткості планується за маршрутом №65 «Героїв Крут – Автовокзал», який майже повністю дублює маршрут тролейбусу №5 «Роменська – Героїв Крут», що має найменший інтервал руху серед усіх комунальних маршрутів. Адже від зупинки тролейбусу на вул. Чорновола до Автовокзалу близько 700 метрів, а від кінцевої на вул. Героїв Крут до перехрестя вул. Іллінської з вул. Чорновола маршрути повністю дублюються. Тому таке використання великих автобусів фактично створить ситуацію, за якої різні види комунального транспорту конкуруватимуть лише між собою.
В той же час, щодо проблем сполучення 12-го мікрорайону та району Аеропорту було створено та підтримано сумчанами вже 3 петиції - http://e-dem.in.ua/sumy/Petition/View/687, http://e-dem.in.ua/sumy/Petition/View/694, http://e-dem.in.ua/sumy/Petition/View/751. Якщо і ця петиція отримає необхідну підтримку сумчан, то це буде черговим свідченням того, що проблема транспортного сполучення вказаних районів є абсолютно кричущою і потребує негайних дій щодо її вирішення з боку міської влади. Вже навіть у сюжеті одного з провідних телеканалів, який мали змогу побачити телеглядачі всієї країни, була просто висміяна відписка про «відсутність сталого пасажиропотоку» на автобусному маршруті № 3 - https://www.youtube.com/watch?v=tFTzZDQgRcM
Тому вимагаю негайно підготувати проект рішення виконкому про відкриття нового автобусного маршруту 3А «Аеропорт – Інтернаціоналістів», по якому 4 автобуса великої місткості курсуватимуть наступним чином:
Аеропорт
-вул. Г. Кондрат’єва
-вул. Петропавлівська
-пл. Покровська
-вул. Харківська
-пр-т М. Лушпи
-вул. Героїв Крут
-вул. І. Сірка
Інтернаціоналістів
Використання кінцевої зупинки у 12-му мікрорайоні на вул. Інтернаціоналістів (такої самої, як і для маршрутів №№ 25, 60), відмінної від кінцевої зупинки автобусу №3, дозволить уникнути формальних складнощів при відкритті нового маршруту, а також значно покращить доступність та зручність громадського транспорту для мешканців новобудов, яких становиться все більше в районі вул. Інтернаціоналістів. Використання усіх чотирьох великих автобусів за таким маршрутом має забезпечити інтервал руху до 20 хв., що в майбутньому потребуватиме зменшення за рахунок збільшення кількості транспорту, проте вже зараз такий інтервал є набагато кращим ніж інтервали більшості сумських комунальних маршрутів, як тролейбусних, так і автобусних.
У вимогах до нового маршруту пропоную прописати максимальну кількість транспортних засобів на рівні 8 одиниць (адже саме стільки автобусів великої місткості мало отримати місто у 2016-2017 рр. згідно діючої цільової програми розвитку пасажирського транспорту), аби за можливості збільшити випуск на ньому. Також необхідно прописати мінімальну місткість транспорту на рівні 80 місць, після його відкриття скласти з КП «Електроавтотранс» тимчасовий договір на його обслуговування, дію якого необхідно продовжувати до оптимізації маршрутної мережі міста внаслідок дослідження мобільності або до відновлення руху тролейбусів за маршрутом №14 «Героїв Крут – Аеропорт».

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шаванову А.С.
a_shavanov@yahoo.com

За результатами розгляду електронної петиції «Використати всі нові комунальні автобуси великої місткості для негайного відкриття маршруту 3А «Аеропорт – Інтернаціоналістів» повідомляємо наступне.

З метою всебічного розгляду електронної петиції підготовлено та розміщено на Інформаційному порталі Сумської міської ради проект рішення виконавчого комітету «Про розгляд електронної петиції Шаванова А.С. «Використати всі нові комунальні автобуси великої місткості для негайного відкриття маршруту 3А «Аеропорт – Інтернаціоналістів» (https://smr.gov.ua/images/documents/Proekty/Vykonkom/2018/01/05/Petucia.doc)

Про час та місце розгляду проекту рішення Вас буде повідомлено додатково.
Додаток до рішення

Категорія

ТРАНСПОРТ ТА ДОРОГИ

Петицію підписали 256 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Шаванов Андрій Сергійович

Початок збору підписів:

28 листопада 2017 р.

Відповідь дана:

17 січня 2018 р.