Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 384 громади!

Інструкція для підтримки петиції: перейти за посиланням https://e-dem.in.ua/ternopil, натиснути кнопку "Увійти", авторизуватись ВИКЛЮЧНО через банківську систему ідентифікації від Національного банку України (Ощадбанк, Радабанк...) чи BankID від Приватбанку (Приватбанк, Банк Південний, Банк Конкорд, А-Банк, ПУМБ), або задопомогою ЕЦП , заповнити реєстраційну форму (тільки після першої авторизації), перейти у потрібну петицію та натиснути на кнопку  «Підписати петицію».
Усі наступні рази для голосування авторизуватись виключно через банківську систему ідентифікації або ЕЦП.

 

Розпорядження міського голови:

 

01.10.15                                                                                                                   №291

 

 

В додаток внесено зміни відповідно до розпорядження міського голови від 18.11.2015 року №337

В додаток внесено зміни відповідно до розпорядження міського голови від 16.06.2016 року №181

 

Про затвердження порядку розгляду

електронної петиції, адресованої

Тернопільській міській раді

 

З метою забезпечення ефективного та об’єктивного розгляду звернень громадян, розширення можливостей реалізації права громадян на звернення до органів місцевого самоврядування, передбаченого Конституцією України, із застосуванням ефективних новітніх методів, зокрема шляхом електронної петиції та електронного звернення:

1.Затвердити порядок розгляду електронної петиції, адресованої Тернопільській міській раді (додається).

2.Відділу зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації в термін до 27.10.2015 року створити на офіційному сайті Тернопільської міської ради розділ «Петиції».

3. Контроль за виконанням даного розпорядження залишаю за собою.

 

 

Міський голова                                                                                                 С.В. Надал

 

Внесено зміни відповідно до розпорядження міського голови від 18.11.2015 року №337

Внесено зміни відповідно до розпорядження міського голови від 16.06.2016 року №181

 

Додаток

до розпорядження міського голови

від 01.10.2015 р. №291

 

ПОРЯДОК

розгляду електронної петиції, адресованої Тернопільській міській раді

 

 1. Порядок розгляду електронної петиції, адресованої Тернопільській міській раді (далі – Порядок) розроблено з метою забезпечення виконання Закону України «Про звернення громадян».
 2. Електронна петиція – особлива форма колективного звернення громадян до Тернопільської міської ради (далі – Петиція), яка подається та розглядається відповідно до статті 231 Закону України «Про звернення громадян» та цього Порядку.
 3. Громадяни можуть звертатися з Петиціями до Тернопільської міської ради з урахуванням її компетенції, визначеної Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими законами України.
 4. Громадяни можуть звертатися з Петиціями до Тернопільської міської ради через веб-сайт Єдиної системи місцевих електронних петицій http://e-dem.in.ua (далі – Веб-сайт петицій), який забезпечує:
 • можливість створення Петиції автором (ініціатором);
 • безоплатність доступу та користування інформаційно-телекомунікаційною системою, за допомогою якої здійснюється збір підписів;
 • електронну реєстрацію громадян для створення та підписання Петиції;
 • недопущення автоматичного введення інформації, у тому числі підписання Петиції, без участі громадянина;
 • фіксацію дати і часу оприлюднення Петиції та підписання її громадянином.

 

 1. Автор (ініціатор) Петиції заповнює спеціальну форму, яка розміщена на Веб-сайті петицій. При заповнені форми зазначаються прізвище, ім’я, по батькові громадянина або назву громадського об’єднання (із зазначенням посадової особи), а також адресу електронної пошти.

Неправдиві відомості, подані автором (ініціатором) Петиції, громадським об’єднанням, є підставою для відмови в її оприлюдненні або для виключення з режиму оприлюднення.

 1. В Петиції має бути викладено суть порушеного питання, пропозиція щодо його вирішення, а в заголовку Петиції зазначено її короткий зміст.

Петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

Не оприлюднюється та не розглядається Петиція, яка містить нецензурну лексику та лайливі вислови.

 1. Петиція оприлюднюються на Веб-сайті петицій протягом двох робочих днів з дня надсилання її автором (ініціатором), але після попередньої перевірки виконавчими органами Тернопільської міської ради до відання яких відносяться питання підняті в Петиції, із залученням до перевірки управління правового забезпечення, на відповідність вимогам чинного законодавства, а також на предмет віднесення розгляду порушених у Петиції питань до компетенції органу місцевого самоврядуванняч. .

Дата оприлюднення Петиції на Веб-сайті петицій є датою початку збору підписів на її підтримку.

 1. У разі невідповідності вимогам чинного законодавства або підняті питання у Петиції не відносяться до компетенції органу місцевого самоврядування, Петиція не оприлюднюється, або може бути виключена з режиму оприлюднення, про що не пізніше двох робочих днів з дня її надсилання виконавчі органи, до відання яких відносяться питання підняті в петиції, повідомляють автора(ініціатора)Петиції.
 2. Громадянин, який бажає виразити свою позицію щодо Петиції, реєструється на Веб-сайті петицій та активує позначку «Підтримую» під обраною ним Петицією.
 3. Петиція до Тернопільської міської ради розглядається відповідно до статті 231 Закону України «Про звернення громадян» та цього Порядку, за умови збору на її підтримку протягом не більше як 30 днів з дня її оприлюднення не менш ніж 300 підписів громадян.
 4. Петиція, яка протягом установлено строку набрала необхідну кількість підписів на її підтримку, відділом зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації не пізніше наступного дня після набрання необхідної кількості підписів надсилається відділу звернень та контролю документообігу управління організаційно-виконавчої роботи Тернопільської міської ради для реєстрації в автоматизованій системі електронного документообігу (далі - АСЕДО) із зазначенням інформації про дату початку збору підписів, дату направлення Петиції, загальну кількість та перелік осіб, які підписали Петицію, строк збору підписів та направлення для резолюції міському голові.
 5. Інформація про початок розгляду Петиції, яка в установлений строк набрала необхідну кількість голосів на її підтримку, оприлюднюється відділом зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації на офіційному веб-сайті Тернопільської міської ради та Веб-сайті петицій не пізніш як через два робочі дні після отримання такої Петиції.
 6. Петиція, яка в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів не розглядається як Петиція, про що відділом зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації повідомляється автор (ініціатор) Петиції та розглядається як звернення громадян з наданням автору (ініціатору) Петиції роз’яснень щодо порядку вирішення порушеного питання відповідно до Закону України «Про звернення громадян».
 7. Розгляд Петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.
 8. У разі визнання за доцільне, відповідно до поданих виконавчими органами Тернопільської міської ради пропозицій та зауважень, викладені в електронній петиції пропозиції можуть реалізовуватися Тернопільською міською радою шляхом прийняття з питань, віднесених до її компетенції, відповідного рішення

16.Зареєстрована в АСЕДО письмова відповідь направляється автору (ініціатору) петиції та оприлюднюється відділом зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації на офіційному веб-сайті Тернопільської міської ради та веб-сайті Петицій.

У відповіді на Петицію повідомляється про результати розгляду порушених у ній питань із відповідним обґрунтуванням.

У відповіді на Петицію зазначати документи (рішення, проекти рішень, звернення, тощо), які готувались під час розгляду петиції.

Відповідь на петицію готується виконавцем, адресується безпосередньо заявнику та повинна містити інформацію з посиланням на рішення, проект рішення, звернення, тощо, яка готувалась (використовувалась) під час розгляду петиції

 1. Інформація про кількість підписів, одержаних на підтримку Петиції, та строки їх збору зберігається не менше трьох років з дня оприлюднення петиції.

 

 

Заступник міського голови з питань

діяльності виконавчих органів ради                                                                      І.С.Хімейчук