Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 384 громади!

Петиція про встановлення пам’ятника Л. Курбасу

На території земельної ділянки, яка знаходиться по вулиці Леся Курбаса (між церквою та будинком № 36) станом на сьогоднішній день встановлено пам’ятний знак із написом: «На цьому місці волею тернополян буде встановлено пам’ятник видатному діячу мистецтва Л. Курбасу». Таким чином, встановлення пам’ятника Лесю Курбасу було передбачено та заплановано ще з березня 2006 року, адже вказаний пам'ятний знак із написом встановлений та освячений саме тоді.
Окрім того, встановлення пам’ятника на вказаному місці також передбачено Генеральним планом міста Тернопіль.
Проте, станом на сьогоднішній день пам’ятник Лесю Курбасу не встановлено та, відповідно, «волю тернополян» не виконано.
Лесь Курбас – видатний український режисер-реформатор, актор, теоретик театру, драматург, публіцист, перекладач. Від 1987 ювілеї митця відзначають за рішенням ЮНЕСКО. Станом на сьогоднішній день на честь Леся Курбаса по всій Україні встановлено багато пам’яток, зокрема: Меморіальний музей-садибу, Національний центр театрального мистецтва ім. Леся Курбаса, у Києві встановлено меморіальну дошку на фасаді Молодого театру і пам'ятник Лесю Курбасу; у Харкові – меморіальну дошку на фасаді Українського драматичного театру ім. Т. Шевченка, відкрито пантеон сім'ї Курбаса ще у 1993 році. У 1994 році засновано Державну премію імені Леся Курбаса. На його честь названо Львівський академічний театр, а також вулиці у Києві, Львові, Івано-Франківську, Тернополі.
Територія, на якій встановлено пам’ятний знак та планується встановлення пам’ятника Лесю Курбасу, чудово підходить для облаштування скверу, де тернополяни могли б проводити дозвілля та вільний час.
Враховуючи вищенаведене, з метою підвищення культурного рівня населення, естетичного облаштування міста, розширення площі та збільшення кількості зелених зон загального користування, просимо Вас:
1. Встановити пам’ятник Лесю Курбасу на вказаній території.
2. Надати статус скверу земельній ділянці по вулиці Леся Курбаса (між церквою та будинком № 36) з присвоєнням назви «Сквер імені Леся Курбаса».
3. Припинити користування земельною ділянкою землекористувачів (при наявності).
4. Доручити відповідному підрозділу Тернопільської міської ради розробити та подати на затвердження проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,20 га під сквер.
5. Здійснити організаційно-правові заходи щодо оформлення права постійного користування вищевказаною земельною ділянкою.
6. Здійснити організаційно-правові заходи щодо благоустрою земельної ділянки.
7. Доручити виконавчому органу Тернопільської міської ради вирішити в установленому порядку питання фінансування заходів, передбачених пунктами 1 - 6 цієї вимоги.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Ваше звернення, що адресоване Тернопільській міській раді щодо
розгляду електронної петиції від 19.11.2021 про встановлення пам’ятника Лесю Курбасу по вул. Леся Курбаса, яка набрала 301 голосів підтримки, управлінням містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради підготовлено проект рішення та подано його на розгляд виконавчого комітету міської ради.

Згідно протоколу виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 18 січня 2022 рішення не прийнято. З даним протоколом можна ознайомитись на сайті Тернопільської міської ради (https://ternopilcity.gov.ua/) в розділі "Виконавчий комітет" "Протоколи засідання виконавчого комітету міської ради".

Міський голова С.В.Надал
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 306 осіб з 300 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Чубатий Віталій Петрович

Початок збору підписів:

19 листопада 2021 р.

Відповідь дана:

28 липня 2022 р.