Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 384 громади!

Скульптура чотирилапої тернополянки Джессі

Джессі, Бочка, Циганка - це лише частина імен, якими тернополяни називали неймвірно харизматичну безпритульну собаку, яка близько трьох років жила на вулицях Тернополя. За цей час тварина потоваришувала з тисячами містян та туристів, ставши місцевою знаменитістю. Завдяки своєму пробивному характеру та унікальній харизмі, Джессі стала постійною відвідувачкою багатьох закладів міста - магазинів, кафе, книгарень. Візит чотирилапої тернополянки вважався добрим знаком, а тому усі двері Тернополя радо відчинялися перед нею.

Улюбленим заняттям Джессі було неквапливо прогулюватись центральними вулицями міста, зустрічати своїх шанувальників, приймати від них знаки уваги і смаколики та супроводжувати їх. Джессі воліла постійно бути серед людей та у центрі уваги, тому жодна спроба волонтерів прилаштувати тварину в сім'ю не дала результату: собака вперто поверталася на вулиці рідного Тернополя жити звичним «богемним» життям.

Про унікальну собаку-завсідницю знімали репортажі на телебаченні, писали провідні видання міста. Джессі гуртувала навколо себе людей і впевнено завоювала собі статус «чотириногої тернополянки». Одночасно декілька волонтерських організацій опікувалися твариною, тож, коли одного разу собака зламала ногу, на допомогу прийшло багато людей - допомагали фінансово, цікавились процесом одужання, провідували її в клініці.

На жаль, 1 січня 2022 року Джессі померла. Однак тепла пам'ять про цю позитивну бездомну собаку буде жити в серцях тисяч гостей та жителів Тернополя.

Враховуючи вищенаведене, з метою культивування гуманного ставлення до тварин та збільшення кількості туристичних атракцій в місті, пропонуємо встановити «Скульптуру чотирилапої тернополянки Джессі" на одній із пішохідних вулиць центру міста - Валовій або Сагайдачного, на яких собака бувала щодня. Біля пам’ятника у вигляді мисочки пропонуємо облаштувати напувалку для тварин, вода в яку поступатиме з водопровідної мережі цілорічно.
Таким чином ми не лише привернемо увагу тернополян до проблеми поводження з безпритульними тваринами, а й на рівні України позиціонуватимемо наше місто як європейське і таке, де турбуються про тварин на ділі.

На виготовлення скульптури з міського бюджету не буде використано жодної копійки.
Містяни готові виготовити скульптуру за власні кошти, зібрані з добровільних внесків. Облаштування ж місця встановлення пам’ятника та облаштування підведення та відведення води та утримання в належному технічному стані пропонується покласти на місцеву владу.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

На виконання створеної Вами петиції «Скульптура чотирилапої тернополянки Джессі» підготовлено відповідний проект рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради .

Про результат розгляду даного проекту рішення Вас буде повідомлено додатково.

Міський голова С.В. Надал

*****

Керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян», враховуючи лист управління цифрової трансформації та комунікацій зі ЗМІ Тернопільської міської ради щодо розгляду електронної петиції «Скульптура чотирилапої тернополянки Джессі», відповідно до Положення про порядок розгляду електронних петицій, адресованих Тернопільській міській раді, затвердженого рішенням міської ради від 05.04.2019 №7/33/8, виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:
1.Підтримати петицію «Скульптура чотирилапої тернополянки Джессі» та дати дозвіл на встановлення скульптури «Чотирилапа тернополянка Джессі» на території парку «Топільче» поряд з мультифункціональним майданчиком для вигулу та дресування собак, облаштованого за кошти громадського бюджету.

2.Управлінню житлово-комунального господарства, благоустрою та екології у встановленому законодавством порядку провести роботи з облаштування та благоустрою території під встановлення паркової скульптури.

3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Владислава Стемковського та Вікторію Остапчук.

Міський голова С.В. Надал
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 303 особи з 300 необхідних.

Переглянути список

Автор:

СЕМУСЬ ТЕТЯНА АНДРІЇВНА

Початок збору підписів:

25 січня 2022 р.

Відповідь дана:

28 липня 2022 р.