Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 309 громад!

Щодо антинародних трудових законів 5161 та 5371 просимо Тернопільську міську радузвернутися до Президента та Верховної ради про їх скасування

Верховна Рада України ухвалила зміни до трудового законодавства, які суттєво обмежують конституційне право громадян на працю, нівелюють трудові права Українців, які в цей самий час ведуть боротьбу з зовнішнім агресором!

Проект Закону України № 5161 позбавляє працюючих громадян стабільного доходу, запроваджує трудові договори з нефіксованим робочим часом (zero-hour cоntracts), які знімають з роботодавця обов’язок надавати працівникам постійну роботу. Це призведе до втрати стабільної роботи, заробітної плати, страхового стажу, гідних умов життя.

Проект Закону України № 5371 погіршує становище працівників на підприємствах з числом працюючих до 250 осіб та високооплачуваних спеціалістів. Він дозволяє роботодавцям укладати трудові договори, які ґарантують негайне звільнення працівника без будь-якої поважної причини, прописуватися додаткові умови роботи без вихідних і достатнього часу відпочинку, залучення до надурочних робіт, без належних норм охорони праці.

Враховуючи, що ми досі не можемо в нереволюційний спосіб відкликати 259 народних депутатів, які проголосували проти нас за ці законопроекти, а роботу в округах вони традиційно не проводять, ми звертаємося з петицією до Тернопільської міської ради.

Просимо Тернопільську міську раду ухвалити звернення до Президента України - про ветування законопроектів №5161, 5371, Верховної Ради України - про невідкладне прийняття законів, якими буде скасовано всі норми, уведені законопроектами №5161, 5371 до трудового законодавства. Детальніше див, наприклад, у відеосюжеті: https://www.youtube.com/watch?v=WxWW05SD5h0

Стаття 22 Конституції України ґарантує, що при внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

29 серпня 2022 року завершився термін збору підписів до петиції «Щодо антинародних трудових законів 5161 та 5371 просимо Тернопільську міську раду звернутися до Президента та Верховної ради про їх скасування», яка не набрала необхідну кількість голосів (15 з 300 необхідних).

05.08.2022 Президент України В.Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості» від 18.07.2022 р. № 2421-IX (законопроєкт № 5161), а 17.08.2022 - Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» від 19.07.2022 № 2434-IX (законопроєкт № 5371).

Вважаємо, що вищевказані Закони України забезпечать:
- врегулювання питання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі, дозволить урахувати всю специфіку та особливості умов праці таких осіб, підвищить рівень соціальної захищеності даної категорії населення та виведе таких осіб з тіньового сектору зайнятості;
- комплексну дерегуляцію трудових відносин у сфері діяльності малого та середнього підприємництва;
- створення економічних стимулів для детінізації зайнятості завдяки збільшенню економічної привабливості і розширенню офіційної зайнятості працівників;
- підвищення рівня соціальної захищеності працівників завдяки забезпеченню їх офіційної зайнятості;
- збільшення обсягів надходжень до бюджету завдяки легалізованій праці та створенню передумов для стійкого економічне зростання;
- створення сприятливих умови для діяльності і розвитку суб’єктів малого та середнього підприємництва, підвищення конкурентоспроможності бізнесу.

Принагідно зауважуємо, що Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку
діяльність» від 19.07.2022 № 2434-IX згідно п.1 розділу ІІ «Прикінцеві положення», втрачає чинність з дня припинення або скасування воєнного стану.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ігор Крисоватий
Додаток до рішення

Категорія

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА ОХОРОНА ПРАЦІ

Станом на 1 жовтня петицію підписали 15 осіб з 300 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Павленко Юрій Євгенійович

Дата створення:

24 липня 2022 р.