Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Петиція про відновлення історичних меж Старого парку (Парку Слави) не менше 7га шляхом долучення прилеглої території зеленої зони по вул. Генерала Шухевича.

За останні 10 років місто Тернопіль істотно втрачає своє неповторне красиве обличчя, потерпаючи від знищення зелених зон під безладну хаотичну забудову. Це має негативний вплив на культурний, історичний та екологічний рівень нашого міста, що шкідливо відображається на здоров'ї та загальному моральному дусі та настрої населення. Проте ми маємо можливість змінити цю тенденцію шляхом збереження та розвитком культурних зелених зон!
Старий парк (Парк Слави) історично паркова зона м. Тернопіль з 19 ст. та площею 7га, ми вважаємо, що зазначена прилегла територія по вул. Генерала Шухевича не повинна підлягати зміні цільового призначення чи зонуванню, а навпаки розвиватись як культурний об’єкт спадщини.
Запропонована до долучення до складу Старого парку дана територія раніше використовувалась для розміщення військової техніки як меморіальний комплекс та асоціюється із визнанням місця воїнів у обороні України.
Україна зараз перебуває в гострій і гарячій фазі боротьби за незалежність, зимою 2022-2023 року тут розміщувалась розбита військова техніка окупанта (https://terminovo.te.ua/news/72657/), і могла б тут розміщуватись на постійній основі в якості нагадування ціни перемоги в російсько-українській війні.
Вважаємо, що зазначений парк повинен служити меморіальним комплексом Слави Українського народу в боротьбі проти російських загарбників. Це має бути місце , де ми зможемо вшанувати пам'ять тернополян, які обороняли нашу Батьківщину ціною власного життя. Ми пропонуємо провести новий конкурс на розробку меморіального комплексу, щоб забезпечити кращий та повноцінний розвиток цієї території, яка є прилеглою до Старого парку (Парку Слави).
Проводячи декомунізацію Парку Слави необхідно його націлити на сучасний подвиг українського народу. Для людей які здійснюють свій обов'язок із захисту Батьківщини, необхідно розуміти, що в місті мають бути наявні меморіальні комплекси для увіковічення їх подвигів та збереження пам’яті ціни нашої перемоги.
Тому, ми не тільки заперечуємо проти прийнятого Тернопільською міською радою проекту реконструкції Парку Слави в звичайну зону відпочинку, а й просимо провести новий конкурс з розробки меморіального комплексу на даній території.
На цій ділянці, що пропонується включити до паркової зони більш доцільно встановити техніку перемоги України, стели із іменами героїв чи постамент воїнів що брали участь в російсько-українські війні.
Так, місто повинно розвиватися та розбудовуватись, однак не за рахунок знищення зелених зон, тому:
- Пропонуємо зберегти і розвивати вказану територію зелених насаджень загального користування по вул. Генерала Шухевича, шляхом приєднання її до території Старого парку (Парку Слави) з загальною площею парку не менше 7га та з проведенням нового конкурсу на меморіальний комплекс шани борцям за незалежність України.


ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Відповідно до статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян» громадяни можуть звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування з електронними петиціями через офіційний вебсайт органу, якому вона адресована, або веб-сайт громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції.

Інформуємо, що електронна петиція «Про відновлення історичних меж Старого парку (Парку Слави) не менше 7га шляхом долучення прилеглої території зеленої зони по вул. Генерала Шухевича» в установлений строк не набрала необхідну кількість голосів (144 з 300 необхідних), відтак її розглянуто в порядку, встановленому Законом України «Про звернення громадян» (відповідно до п.3.4 рішення міської ради №8/6/20 від 28.05.2021 «Положення про
порядок розгляду електронних петицій, адресованих Тернопільській міській раді та її виконавчим органам»).

Із порушеного у петиції питання повідомляємо, що зелені насадження загального користування на сьогодні в місті складають 460га, включно території парків Сопільче, Старий парк, Тараса Шевченка, Національного Відродження, на які розроблені та затверджені Тернопільською міською радою землевпорядні документації з визначенням їх меж та площ. В межах проекту містобудівної документації «Внесення змін до Генерального плану м. Тернополя» запропоновано ще 20 об’єктів нових зелених насаджень, у тому числі будівництво нового парку орієнтовною площею біля 10 га, який буде розміщений на території мікрорайону №14, сквери по проспекту Злуки (в житловому районі «Канада»), проспекту Куліша, вул. Леся Курбаса. Зелені зони загального користування передбачені по всіх територіях нових житлових районів. В цілому в межах цього проекту планується створити біля 300га територій зелених насаджень загального користування, біля 70 га в межах розрахункового періоду.

Одночасно зазначаємо, що парк - пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення ,,Старий парк” площею 6,35 га оголошена рішенням виконавчого комітету Тернопільської обласної ради від 14.03.1977 №131 зі змінами, внесеними рішенням від 19.11.1984 №320, рішенням Тернопільської обласної ради від 23.12.2005 № 518. Режим території заповідного об’єкту визначений Положенням про парк - пам’ятку садово-паркового мистецтва, затвердженим начальником Держаного управління екології та природних ресурсів в Тернопільській області 20.03.2017 року.

Заступник міського голови-керуючий справами - Іван Хімейчук
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 16 липня петицію підписали 144 особи з 300 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Чубатий Віталій Петрович

Дата створення:

5 квітня 2023 р.