Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Розірвати всі договори міста Тернополя та УПЦ МП

Ми вимагаємо від міської влади Тернополя прийняти рішення щодо розірвання всіх договорів, укладених між Тернопільською міською радою, структурними підрозділами, підпорядкованими комунальними організаціями, установами і підприємствами та Українською православною церквою ("УПЦ МП").

Ці рішення повинні включати розірвання усіх видів договорів, де сторонами є органи місцевого самоврядування, комунальні організації міста Тернополя та УПЦ МП і всі її структурні підрозділи, зокрема:
- договори комунального обслуговування;
- договори оренди комунального майна;
- договори оренди комунальних земельних ділянок;
- договори про право користування комунальними земельними ділянками та комунальним майном;
- договори з обслуговування мереж тепло-, водо-, газопостачання та водовідведення;
- договори на вивіз сміття;
- інші договори та рішення, якими УПЦ МП надано права на користування комунальним майном, землею, послугами тощо.

Тернопільська міська рада як орган місцевого самоврядування уповноважена розривати договори, в яких вона виступає стороною. Такі рішення в прямому сенсі позбавлять УПЦ МП "землі під ногами", базових благ і послуг, що суттєво ускладнять або унеможливлять їхню діяльність на території міста Тернопіль.

Так звана "Українська православна церква", відома в суспільстві як УПЦ МП - це ворожа до України колабораціоністська організація, яка де-факто виконує роль структурного підрозділу ФСБ в Україні.

Починаючи з листопада 2022-го, співробітники Служби безпеки України провели ряд обшуків храмів УПЦ. Під час слідчих дій знайшли проросійську літературу, листування з "московськими кураторами" та паспорти РФ. Представники УПЦ МП неодноразово були помічені в колабораціонізмі, зв'язках з окупантами, виправданні російської агресії, українофобських висловлюваннях та інших злочинах проти України. Українці так і не почули від ключових ієрархів УПЦ МП засудження російської агресії, злочинів геноциду, скоєних російською окупаційною армією, засудження фактів колабораціонізму і прославляння держави-агресора з боку священиків УПЦ МП.

Функціонування ворожої церкви, яка виконує пропагандистські, шпигунські та інші підривні завдання ворога - це загроза національній безпеці України. Станом на березень 2023 року, згідно з соціологічними опитуваннями, понад 60% українців підтримують заборону цієї організації на території України.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Прийнято рішення виконавчого комітету від 24.05.2023 року №560 "Про розгляд петиції":

Керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян», враховуючи лист управління цифрової трансформації та комунікацій зі ЗМІ Тернопільської міської ради від 09.05.2023 №4 щодо розгляду електронної петиції «Розірвати всі договори міста Тернополя та УПЦ МП», виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:

1.Підтримати петицію «Розірвати всі договори міста Тернополя та УПЦ МП».

2.Врахувати факт припинення Управлінню Тернопільської єпархії УПЦ права постійного користування земельною ділянкою (кадастровий номер 6110100000:06:002:0018) площею 0,5484 га за адресою вул. Є.Коновальця,1 на підставі рішення Тернопільської міської ради від 17.04.2023 року №8/п24/02.

3.Рекомендувати комунальним підприємствам, установам та організаціям Тернопільської міської ради розглянути можливість розірвання договорів укладених із Управлінням Тернопільської єпархії УПЦ у встановленому законодавством порядку.

4.Управлінню цифрової трансформації та комунікацій зі ЗМІ оприлюднити дане рішення у засобах масової інформації.

Міський голова Сергій Надал
Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Петицію підписали 303 особи з 300 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Гринько Руслан Ігорович

Початок збору підписів:

10 квітня 2023 р.

Відповідь дана:

26 травня 2023 р.