Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Виділення коштів на стерилізацію безпритульних котів Тернополя

Стерилізація - єдиний гуманний, законний і справді ефективний метод регулювання чисельності вуличних тварин у населених пунктах.

З часу повномасштабної війни, кількість безпритульних тварин на вулицях українських міст невпинно зростає, адже тікаючи від війни, на жаль, люди часто залишають своїх домашніх улюбленців напризволяще.
Стерилізація безпритульних тварин не втрачає актуальності навіть у воєнний час, адже для зменшення негативних наслідків опинення великої кількості тварин на вулиці - стерилізацією безпритульних тварин займаються навіть у прифронтових містах України.

Щорічно з бюджету Тернополя виділяються кошти на стерилізацію безпритульних собак, однак, питання гуманного контролю за чисельністю безпритульних котів залишається поза увагою і не вирішується.

У Тернополі декілька тисяч безпритульних котів, які проживають на території підприємств та багатоквартирних будинків здійснюючи важливе для людей природне зменшення популяції гризунів, втім без здійснення системних заходів зі стерилізації - кількість котів збільшується у геометричній прогресії і швидко виходить з-під контролю. Народжуючи тричі на рік, лише одна пара котів та усе їхнє потомство за 7 років здатні привести на світ до 420 000 котів.

Незважаючи на визнання вуличних котів частиною екосистеми міста у 2019 році, стерилізацією безпритульних котів у Тернополі досі займаються лише волонтери та опікуни за власний кошт.
Без фінансової підтримки від міста, опікуни, більшість з яких люди старшого віку, просто не в змозі стерилізувати багато тварин та відчутно вплинути на ситуацію.

Фінансування з міського бюджету, без сумніву, дозволить більшій кількості волонтерів та опікунів долучитись та активніше стерилізувати безпритульних котів зупинивши їх подальше розмноження. Окрім того, це чудова можливість одразу вакцинувати вуличних чотирилапих від сказу зменшивши ризики виникнення та поширення цього смертельного захворювання.
—---------------------------------------------------------------
Виходячи з вищеописаного, для забезпечення реалізації у м. Тернополі Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», з метою ефективного, дієвого, економічно доцільного та суспільно прийнятного механізму регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами та на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022 р. № 720 «Про затвердження Порядку регулювання чисельності тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, та безпритульних тварин, а також їх розміщення на відповідних підприємствах, в установах та організаціях чи повернення до ареалу перебування (місць вилову)»
ПРОПОНУЮ:

Виділити з бюджету Тернополя фінансування у розмірі 85 тис. грн. для щомісячної вакцинації і стерилізації опікунами та волонтерами (включаючи чіпування та післяопераційну стаціонарну перетримку для відновлення тварини) 50 безпритульних котів у ветеринарній клініці із сучасним обладнанням та кваліфікованим персоналом “Кіт & Пес” по вул. Курбаса 5 м. Тернополя. Лікарі даної клініки добре зарекомендували себе успішним проведенням сотень стерилізацій тварин у співпраці із волонтерами міста та у минулому із Благодійним Фондом “UAnimals”.

Завдяки стерилізації, значно менше тварин житиме на вулиці долаючи голод, холод, жорстокість і хвороби, а Тернопіль на великий крок наблизиться до комфортного для людей і гуманного для тварин справді Європейського міста.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Ваша петиція щодо виділення коштів на вакцинацію та стерилізацію безпритульних котів в м. Тернополі виконавчим комітетом міської ради, розглянута.

З метою реалізації петиції управлінням житлово-комунального
господарства, благоустрою та екології підготовлено проект рішення виконавчого комітету «Про розгляд петиції» та подано в установленому порядку на розгляд.

Наведеним проектом рішення виконавчого комітету пропонується
управлінню житлово-комунального господарства, благоустрою та екології при умові перевиконання планових показників бюджетних надходжень за I-півріччя 2024 року, винести на розгляд виконавчого комітету проект рішення «Про виділення коштів на послуги із вакцинації та стерилізації безпритульних котів в м. Тернополі».

Заступник міського голови Владислав Стемковський
Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Станом на 20 липня петицію підписали 315 осіб з 300 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Чемерис Олена Сергіївна

Початок збору підписів:

30 листопада 2023 р.

Оприлюднення відповіді не пізніше:

27 грудня 2023 р.