Оберіть вашу громаду
Скасувати
+ ще 471 громадa!
Заборона забудови території набережної Тернопільського ставу по вул. Білецька, 18!
Шановні депутати Тернопільської міської ради!
Ми, мешканці Тернополя, звертаємося до вас із петицією щодо недопущення передачі земельної ділянки з кадастровим номером 6110100000:02:021:0049, площею 1.466га розташованої на набережній Тернопільського ставу, по вул. Білецька, 18 під житлову забудову та громадську забудову.
На зазначеній території знаходяться спортивні об'єкти – тенісні корти та футбольний майданчик, які є важливими громадськими зонами для відпочинку та активного способу життя тернополян. Дана територія межує, складає та фактично доповнює парк ім. Тараса Шевченка, який є частиною рекреаційної зони міста, що має відповідне призначення для громадського відпочинку та занять спортом.
Житлова та громадська забудова на цій території суперечить потребам мешканців міста, порушує екологічну рівновагу та призведе до втрати важливих для громади зон відпочинку та занять спортом.
Громадський інтерес та збереження рекреаційних зон.
Набережна Тернопільського ставу є частиною земель рекреаційного призначення зеленої зони парку ім. Тараса Шевченка, який є одним із найважливіших місць відпочинку для тернополян. Спортивні майданчики, зокрема тенісні корти та футбольний майданчик, забезпечують безкоштовний доступ до фізичної активності для різних вікових груп. Ці об’єкти сприяють популяризації здорового способу життя та активного відпочинку, що відповідає вимогам ст. 49 Конституції України щодо права громадян на доступ до об’єктів фізичної культури та спорту.
Екологічний баланс та збереження зеленої зони. Забудова рекреаційної території, що доповнює парку ім. Тараса Шевченка порушить екологічну рівновагу міста. Втрата зеленої зони може призвести до збільшення рівня забруднення повітря, зниження біорізноманіття та погіршення умов проживання. Відповідно до ст. 50 Конституції України, кожен громадянин має право на безпечне довкілля, і збереження природних територій є пріоритетом для сталого розвитку міста.
Збереження спортивної інфраструктури. Спортивні майданчики в парку Шевченка є важливими для підтримки фізичної активності мешканців. Ліквідація цих об'єктів на користь житлової забудови суперечить Закону України «Про фізичну культуру і спорт», що зобов'язує місцеву владу забезпечувати доступ громадян до об'єктів фізичної культури та спорту.
Соціальні наслідки житлової забудови. Передача рекреаційної території під житлову забудову призведе до обмеження доступу громадськості до спортивних зон, збільшить навантаження на інфраструктуру району, а також призведе до погіршення умов проживання для мешканців прилеглих територій. Спортивні майданчики є соціально важливими об'єктами, які сприяють здоровому способу життя, і в інтересах громади їх збереження.
Стаття 49 Конституція України гарантує право громадян на охорону здоров'я та доступ до об'єктів фізичної культури та спорту.
Стаття 50 Конституція України гарантує право кожного громадянина на безпечне довкілля.
У статті 10 Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» вказано на обов’язок органу місцевого самоврядування забезпечувати належний розвиток інфраструктури для фізичної культури та спорту.
Статтею 33 Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» закріплено повноваження місцевих органів влади у сфері управління земельними ресурсами, що мають здійснюватися з урахуванням потреб громади.
Відповідно до стаття 48 Закон України «Про фізичну культуру і спорт», зобов'язано місцеві органи влади підтримувати спортивні об'єкти та гарантувати їх доступність для громадян.
Статтею 13 Закон України «Про благоустрій населених пунктів» визначено необхідність збереження територій загального користування, таких як рекреаційні зони, для використання громадою.
Згідно із статтею 9 Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища» передбачено необхідність збереження природних територій, включаючи парки та зелені зони, для підтримки екологічної рівноваги.
Відповідно до ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування і забудова територій», рекреаційні зони повинні використовуватися для громадського відпочинку та спорту, і зміна їх функціонального призначення вимагає проведення громадських слухань.
Вимоги громадськості:
Ми, мешканці Тернополя, вимагаємо від Тернопільської міської ради:
1. Накласти вето, на будь які рішення, що стосуються передачі чи поділу земельної ділянки з кадастровим номером 6110100000:02:021:0049 по вул. Білецька,18 під житлову та громадську забудову.
2. Не змінювати цільове призначення даної території, зберегти як рекреаційної зони для будівництва та обслуговування об'єктів фізичної культури і спорту, спортивних і відпочинкових об'єктів для туристичних цілей.
3. Забезпечити збереження та розвиток спортивних зон, зокрема тенісних кортів та футбольного майданчика, для широкого доступу громадян.
4. Відновити спортивні майданчики, що вже є на даній території, але наразі перебувають у занедбаному стані. Це сприятиме розвитку спортивної інфраструктури міста та здорового способу життя.
5. Провести громадські слухання щодо подальшого використання даної території, з урахуванням екологічної та соціальної важливості цієї рекреаційної зони до 31 грудня 2024 року.
Ми, мешканці Тернополя, звертаємося до вас із петицією щодо недопущення передачі земельної ділянки з кадастровим номером 6110100000:02:021:0049, площею 1.466га розташованої на набережній Тернопільського ставу, по вул. Білецька, 18 під житлову забудову та громадську забудову.
На зазначеній території знаходяться спортивні об'єкти – тенісні корти та футбольний майданчик, які є важливими громадськими зонами для відпочинку та активного способу життя тернополян. Дана територія межує, складає та фактично доповнює парк ім. Тараса Шевченка, який є частиною рекреаційної зони міста, що має відповідне призначення для громадського відпочинку та занять спортом.
Житлова та громадська забудова на цій території суперечить потребам мешканців міста, порушує екологічну рівновагу та призведе до втрати важливих для громади зон відпочинку та занять спортом.
Громадський інтерес та збереження рекреаційних зон.
Набережна Тернопільського ставу є частиною земель рекреаційного призначення зеленої зони парку ім. Тараса Шевченка, який є одним із найважливіших місць відпочинку для тернополян. Спортивні майданчики, зокрема тенісні корти та футбольний майданчик, забезпечують безкоштовний доступ до фізичної активності для різних вікових груп. Ці об’єкти сприяють популяризації здорового способу життя та активного відпочинку, що відповідає вимогам ст. 49 Конституції України щодо права громадян на доступ до об’єктів фізичної культури та спорту.
Екологічний баланс та збереження зеленої зони. Забудова рекреаційної території, що доповнює парку ім. Тараса Шевченка порушить екологічну рівновагу міста. Втрата зеленої зони може призвести до збільшення рівня забруднення повітря, зниження біорізноманіття та погіршення умов проживання. Відповідно до ст. 50 Конституції України, кожен громадянин має право на безпечне довкілля, і збереження природних територій є пріоритетом для сталого розвитку міста.
Збереження спортивної інфраструктури. Спортивні майданчики в парку Шевченка є важливими для підтримки фізичної активності мешканців. Ліквідація цих об'єктів на користь житлової забудови суперечить Закону України «Про фізичну культуру і спорт», що зобов'язує місцеву владу забезпечувати доступ громадян до об'єктів фізичної культури та спорту.
Соціальні наслідки житлової забудови. Передача рекреаційної території під житлову забудову призведе до обмеження доступу громадськості до спортивних зон, збільшить навантаження на інфраструктуру району, а також призведе до погіршення умов проживання для мешканців прилеглих територій. Спортивні майданчики є соціально важливими об'єктами, які сприяють здоровому способу життя, і в інтересах громади їх збереження.
Стаття 49 Конституція України гарантує право громадян на охорону здоров'я та доступ до об'єктів фізичної культури та спорту.
Стаття 50 Конституція України гарантує право кожного громадянина на безпечне довкілля.
У статті 10 Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» вказано на обов’язок органу місцевого самоврядування забезпечувати належний розвиток інфраструктури для фізичної культури та спорту.
Статтею 33 Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» закріплено повноваження місцевих органів влади у сфері управління земельними ресурсами, що мають здійснюватися з урахуванням потреб громади.
Відповідно до стаття 48 Закон України «Про фізичну культуру і спорт», зобов'язано місцеві органи влади підтримувати спортивні об'єкти та гарантувати їх доступність для громадян.
Статтею 13 Закон України «Про благоустрій населених пунктів» визначено необхідність збереження територій загального користування, таких як рекреаційні зони, для використання громадою.
Згідно із статтею 9 Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища» передбачено необхідність збереження природних територій, включаючи парки та зелені зони, для підтримки екологічної рівноваги.
Відповідно до ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування і забудова територій», рекреаційні зони повинні використовуватися для громадського відпочинку та спорту, і зміна їх функціонального призначення вимагає проведення громадських слухань.
Вимоги громадськості:
Ми, мешканці Тернополя, вимагаємо від Тернопільської міської ради:
1. Накласти вето, на будь які рішення, що стосуються передачі чи поділу земельної ділянки з кадастровим номером 6110100000:02:021:0049 по вул. Білецька,18 під житлову та громадську забудову.
2. Не змінювати цільове призначення даної території, зберегти як рекреаційної зони для будівництва та обслуговування об'єктів фізичної культури і спорту, спортивних і відпочинкових об'єктів для туристичних цілей.
3. Забезпечити збереження та розвиток спортивних зон, зокрема тенісних кортів та футбольного майданчика, для широкого доступу громадян.
4. Відновити спортивні майданчики, що вже є на даній території, але наразі перебувають у занедбаному стані. Це сприятиме розвитку спортивної інфраструктури міста та здорового способу життя.
5. Провести громадські слухання щодо подальшого використання даної території, з урахуванням екологічної та соціальної важливості цієї рекреаційної зони до 31 грудня 2024 року.
ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ
Виконавчим комітетом Тернопільської міської ради з метою виконання рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 05.03.2025 у справі № 500/558/25 повторно розглянуто петицію від 11.10.2024 «Заборона забудови території набережної Тернопільського ставу по вул. Білецька,18!» (автор Чубатий В.П.), яка набрала необхідну кількість голосів.
Петиція містить вимоги про накладення вето на рішення про передачу чи поділ земельної ділянки з кадастровим номером 6110100000:02:021:0049, про заборону зміни цільового призначення території, збереження спортивних зон, відновлення існуючого спортивного майданчика, проведення громадських слухань.
У ч.2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Згідно з ч.3 ст.24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
У ст.25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.
Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» електронна петиція є формою колективного звернення, а не вимогою. При цьому, розглядаючи електронну петицію, виконавчий комітет Тернопільської міської ради керується нормами Конституції України, законів України та інших нормативних актів, якими визначено повноваження органів місцевого самоврядування та має право в межах закону вільно вирішувати будь-яке питання, яке не вилучене зі сфери його компетенції і вирішення якого не доручене жодному іншому органу, що повністю узгоджується із Європейською Хартією місцевого самоврядування (ратифіковано Законом № 452/97-ВР від 15.07.97).
Вказане означає, що у кожному конкретному випадку розгляд петиції відбувається із врахування можливостей органу місцевого самоврядування у співвідношенні із наявністю відповідного повноваження та врахуванням правового регулювання дії органу місцевого самоврядування нормами чинного законодавства.
Порядок розгляду електронної петиції, адресованої Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування, визначається відповідно Президентом України, Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, місцевою радою.
У Тернопільській міській раді розгляд електронних петицій здійснюється відповідно до «Положення про порядок розгляду електронних петицій, адресованих Тернопільській міській раді та її виконавчим органам», яке є додатком до рішення Тернопільської міської ради №7/33/8 від 05.04.2019.
У п.2.4 Положення визначено, що під час створення петиції автор (ініціатор) заповнює спеціальну форму, яка розміщена на офіційному веб-сайті, у якій зазначає назву петиції, категорію та суть петиції, викладає свої пропозиції щодо вирішення порушеного питання та зазначає про очікуваний результат від реалізації електронної петиції, надає фото або відео, яке ілюструватиме петицію (за бажанням автора) та відправляє петицію на модерацію.
Отже, у ст. 23-1 Закону України «Про звернення громадян» та у п.2.4 «Положення про порядок розгляду електронних петицій, адресованих Тернопільській міській раді та її виконавчим органам» визначено, що у петиції викладаються пропозиції, а не вимоги.
Повноваження виконавчих органів міських рад у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища визначені у ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Зміна цільового призначення територій здійснюється шляхом внесення змін до містобудівної документації на місцевому рівні за спеціальною процедурою відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» з проведенням громадського обговорення та громадських слухань відповідних проєктів про внесення змін до містобудівної документації.
Відповідно до ч.6 ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» громадські слухання щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні проводяться у строк, визначений для проведення процедури громадського обговорення, але не раніше 10 днів з дня оприлюднення проекту містобудівної документації на місцевому рівні.
У ч.10 ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що Порядок проведення громадських слухань проектів містобудівної документації на місцевому рівні визначає Кабінет Міністрів України.
Іншим видом громадських слухань є слухання, які передбачені ст.13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». У ч.1 ст.13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» жителі мають право проводити громадські слухання - зустрічатися для обговорення питань з депутатами сільської, селищної, міської ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких заслуховувати зазначених осіб, порушувати питання та вносити пропозиції щодо вирішення питань місцевого значення.
Відповідно до ч.3 ст.13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» ініціатором громадських слухань може бути:
1) ініціативна група жителів;
2) сільська, селищна, міська рада;
3) сільський, селищний, міський голова;
4) виконавчий орган сільської, селищної, міської ради;
5) постійна депутатська комісія;
6) орган самоорганізації населення - у межах території своєї діяльності;
У ч. 4 ст.13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що проведення громадських слухань є обов’язковим щодо прийняття, внесення змін до статуту територіальної громади; проектів програмних документів (концепцій, програм, стратегій, планів), крім стратегічного плану розвитку територіальної громади та змін до нього; проекту бюджету місцевого самоврядування; інших питань, визначених законом або статутом територіальної громади.
Глава І та глава ІІ розділу ІІ Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» містить перелік повноваження міських рад та виконавчих органів міських рад, серед яких відсутнє повноваження накладати вето на рішення щодо передачі чи поділу земельних ділянок та заборони зміни цільового призначення території. Вказаними повноваження не наділені міські ради ні Земельним кодексом України, ні Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Отже, норми законодавства, які урегульовують суспільні відносини у сфері містобудування та земельних відносин шляхом визначення повноважень міських рад не наділяють орган місцевого самоврядування повноваженнями на прийняття рішень у формі заборон та накладення вето, оскільки замість цього діє загальний принцип, визначений ч.2 ст.19 Конституції України відповідно до якого органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Повноваження органу місцевого самоврядування не можуть бути реалізовані в інший, не передбачений чинним законодавством України спосіб, наприклад, за результатами розгляду електронної петиції, оскільки це буде порушувати принцип закріплений у ч.2 ст.19 Конституції України.
На підставі зазначеного, враховуючи рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 05.03.2025 у справі № 500/558/25, керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян», «Про адміністративну процедуру», «Про регулювання містобудівної діяльності», Положенням про порядок розгляду електронних петицій, адресованих Тернопільській міській раді та її виконавчим органам, яке затверджено рішенням міської ради від 05.04.2019 №7/33/8, виконавчий комітет Тернопільської міської ради
ВИРІШИВ:
1.Відмовити у задоволенні вимог петиції від 11.10.2024 (автор Чубатий В.П.).
2.Рішення вважається доведеним до відома заявника та набирає чинності з дня його публічного оголошення шляхом оприлюднення на офіційному веб-сайті міської ради.
3.Рішення може бути оскаржено відповідно до вимог статей 78, 79, 80 Закону України «Про адміністративну процедуру», у судовому порядку.
4.Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Вікторію Остапчук.
Петиція містить вимоги про накладення вето на рішення про передачу чи поділ земельної ділянки з кадастровим номером 6110100000:02:021:0049, про заборону зміни цільового призначення території, збереження спортивних зон, відновлення існуючого спортивного майданчика, проведення громадських слухань.
У ч.2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Згідно з ч.3 ст.24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
У ст.25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.
Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» електронна петиція є формою колективного звернення, а не вимогою. При цьому, розглядаючи електронну петицію, виконавчий комітет Тернопільської міської ради керується нормами Конституції України, законів України та інших нормативних актів, якими визначено повноваження органів місцевого самоврядування та має право в межах закону вільно вирішувати будь-яке питання, яке не вилучене зі сфери його компетенції і вирішення якого не доручене жодному іншому органу, що повністю узгоджується із Європейською Хартією місцевого самоврядування (ратифіковано Законом № 452/97-ВР від 15.07.97).
Вказане означає, що у кожному конкретному випадку розгляд петиції відбувається із врахування можливостей органу місцевого самоврядування у співвідношенні із наявністю відповідного повноваження та врахуванням правового регулювання дії органу місцевого самоврядування нормами чинного законодавства.
Порядок розгляду електронної петиції, адресованої Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування, визначається відповідно Президентом України, Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, місцевою радою.
У Тернопільській міській раді розгляд електронних петицій здійснюється відповідно до «Положення про порядок розгляду електронних петицій, адресованих Тернопільській міській раді та її виконавчим органам», яке є додатком до рішення Тернопільської міської ради №7/33/8 від 05.04.2019.
У п.2.4 Положення визначено, що під час створення петиції автор (ініціатор) заповнює спеціальну форму, яка розміщена на офіційному веб-сайті, у якій зазначає назву петиції, категорію та суть петиції, викладає свої пропозиції щодо вирішення порушеного питання та зазначає про очікуваний результат від реалізації електронної петиції, надає фото або відео, яке ілюструватиме петицію (за бажанням автора) та відправляє петицію на модерацію.
Отже, у ст. 23-1 Закону України «Про звернення громадян» та у п.2.4 «Положення про порядок розгляду електронних петицій, адресованих Тернопільській міській раді та її виконавчим органам» визначено, що у петиції викладаються пропозиції, а не вимоги.
Повноваження виконавчих органів міських рад у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища визначені у ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Зміна цільового призначення територій здійснюється шляхом внесення змін до містобудівної документації на місцевому рівні за спеціальною процедурою відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» з проведенням громадського обговорення та громадських слухань відповідних проєктів про внесення змін до містобудівної документації.
Відповідно до ч.6 ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» громадські слухання щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні проводяться у строк, визначений для проведення процедури громадського обговорення, але не раніше 10 днів з дня оприлюднення проекту містобудівної документації на місцевому рівні.
У ч.10 ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що Порядок проведення громадських слухань проектів містобудівної документації на місцевому рівні визначає Кабінет Міністрів України.
Іншим видом громадських слухань є слухання, які передбачені ст.13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». У ч.1 ст.13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» жителі мають право проводити громадські слухання - зустрічатися для обговорення питань з депутатами сільської, селищної, міської ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких заслуховувати зазначених осіб, порушувати питання та вносити пропозиції щодо вирішення питань місцевого значення.
Відповідно до ч.3 ст.13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» ініціатором громадських слухань може бути:
1) ініціативна група жителів;
2) сільська, селищна, міська рада;
3) сільський, селищний, міський голова;
4) виконавчий орган сільської, селищної, міської ради;
5) постійна депутатська комісія;
6) орган самоорганізації населення - у межах території своєї діяльності;
У ч. 4 ст.13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що проведення громадських слухань є обов’язковим щодо прийняття, внесення змін до статуту територіальної громади; проектів програмних документів (концепцій, програм, стратегій, планів), крім стратегічного плану розвитку територіальної громади та змін до нього; проекту бюджету місцевого самоврядування; інших питань, визначених законом або статутом територіальної громади.
Глава І та глава ІІ розділу ІІ Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» містить перелік повноваження міських рад та виконавчих органів міських рад, серед яких відсутнє повноваження накладати вето на рішення щодо передачі чи поділу земельних ділянок та заборони зміни цільового призначення території. Вказаними повноваження не наділені міські ради ні Земельним кодексом України, ні Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Отже, норми законодавства, які урегульовують суспільні відносини у сфері містобудування та земельних відносин шляхом визначення повноважень міських рад не наділяють орган місцевого самоврядування повноваженнями на прийняття рішень у формі заборон та накладення вето, оскільки замість цього діє загальний принцип, визначений ч.2 ст.19 Конституції України відповідно до якого органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Повноваження органу місцевого самоврядування не можуть бути реалізовані в інший, не передбачений чинним законодавством України спосіб, наприклад, за результатами розгляду електронної петиції, оскільки це буде порушувати принцип закріплений у ч.2 ст.19 Конституції України.
На підставі зазначеного, враховуючи рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 05.03.2025 у справі № 500/558/25, керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян», «Про адміністративну процедуру», «Про регулювання містобудівної діяльності», Положенням про порядок розгляду електронних петицій, адресованих Тернопільській міській раді та її виконавчим органам, яке затверджено рішенням міської ради від 05.04.2019 №7/33/8, виконавчий комітет Тернопільської міської ради
ВИРІШИВ:
1.Відмовити у задоволенні вимог петиції від 11.10.2024 (автор Чубатий В.П.).
2.Рішення вважається доведеним до відома заявника та набирає чинності з дня його публічного оголошення шляхом оприлюднення на офіційному веб-сайті міської ради.
3.Рішення може бути оскаржено відповідно до вимог статей 78, 79, 80 Закону України «Про адміністративну процедуру», у судовому порядку.
4.Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Вікторію Остапчук.
Категорія
БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВОПетицію підписали 302 особи з 300 необхідних.