Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 309 громад!

Заборона на розміщення торгових павільйонів, капличок та інших МАФів у Боздошському парку

У зв'язку із капітальною забудовою міста та зменшенням площ зелених насаджень, вирізкою дерев та із повним небажанням висадувати нові, мешканцям міста просто необхідне свіже повітря. Боздошський парк ледь не єдине місце в міста, де ужгородці можуть прийти и подихати свіжим повітям в місті. Великі площі різних зелених насаджень дають прихисток батаьом видам тварин. На даний момент проводиться розчистка парку від чагарів. Але замість висадки дерев в парку з'являються різні торгові павільйони, будуть церкви, а нещодавно взагалі збудували двоповерхове одоробло. Це все не потрібно в парку в таких кількостях.
У зв'язку із чим пропоную:
1. повна заборона на розміщення нових малих архітектурних форм для виїздної торгівлі
2. заборона капітальних будівництв
3. збільшення кількості зелених насаджень в межах вже існуючих площ

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

У відповідь на Вашу електронну петицію, оприлюднену на сайті Ужгородської міської ради 13.04.2020 року «Заборона на розміщення торгових павільйонів, капличок та інших МАФів у Боздоському парку» повідомляємо, що відповідно до статті 231 Закону України «Про звернення громадян», у разі визнання за доцільне викладені в електронній петиції пропозиції можуть реалізовуватися органом, якому вона адресована, шляхом прийняття з питань, віднесених до його компетенції, відповідного рішення.
Повідомляємо, що згідно плану розподілу функціональних зон до проєкту організації та встановлення меж територій природно-заповідного фонду парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Боздоський» в м. Ужгород, затвердженого рішенням ХV сесії VІ скликання 28.12.2012 № 766, визначена спортивно-розважальна зона, де можливе розміщення МАФів для виїзної торгівлі, в інших зонах парку їх розміщення не допускається.
Відповідно до ЗУ «Про природно-заповідний фонд України» на землях природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного або історико-культурного призначення забороняється будь яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних та історико-культурних комплексів та об’єктів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням. Тому вважаємо за доцільне заборону нового капітального будівництва на території парку, яке не відповідає його функціональному зонуванню (ч. 3 ст. 38).
Додатково повідомляємо, що відповідно до п. 1.34 рішення ХVІІ сесії Ужгородської міської ради VІІ скликання № 805 від 09.11.2017 прийнято рішення про розроблення детального плану території Боздоського парку.Щодо зелених насаджень інформуємо про те, що в 2019 році було посаджено на території парку 51 платан, цього року планується посадити ще 18 платанів.
Одночасно повідомляємо, що відповідно до положення про парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва місцевого значення «Боздоський», затвердженого наказом Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області (наразі Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА) від 19.10.2012 р. № 66, забороняється будь-яка діяльність, що суперечить меті та завданням парку-пам’ятки, у тому числі будь-яке будівництво стаціонарних та розміщення тимчасових споруд, не пов’язане з проектом утримання парку-пам’ятки.

З повагою

Міський голова Богдан АНДРІЇВ


Додаток до рішення

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Петицію підписали 266 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Шварц Руслан Русланович

Початок збору підписів:

13 квітня 2020 р.

Відповідь дана:

25 серпня 2022 р.