Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 370 громад!

Заборонити будівництво багатоквартирного житлового корпусу, на землях тенісних кортів «Спартак».

Вимагаємо заборонити будівництво багатоквартирного житлового корпусу, на землях тенісних кортів «Спартак», корти які були збудовані на народні кошти 130 років тому. Корти, як і басейн знаходились в «охороні» парковій зоні, тому будівництво інших об’єктів, крім спортивних було заборонено, без зміни цільового призначення, і відповідною постановою Кабінету Міністрів.
На жаль попередня міська влада «обійшла» цю заборону, не законно давши можливість приватизувати об’єкти. Якщо басейн витримав всі процедурні питання, побудувавши відпочинковий комплекс, належного рівня, то другий, на протязі шести років роботи все для руйнації кортів, плануючи житлову забудову. Попередній розгляд плану-забудови був розглянутий на містобудівній раді. До честі членів містобудівної ради, він був відхилений.
Ми розуміємо, що містобудівна рада має право лише дорадчого органу, тому все можливо. 2 червня у Господарському суді буде розглядатися позов прокуратури міста Ужгород щодо законності придбання цієї ділянки, адже тут є кілька порушень закону, зокрема «Про фізичну культуру і спорт» та «Земельного кодексу України».
Крім того, Президент України В. Зеленський 2 жовтня 2019 року підписав Закон України «Про визнання таким, що втратив чинність Закону України "Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2019, № 46, ст.302) 1) у частині другій статті 4: абзац сорок третій викласти в такій редакції: «об’єкти спортивної інфраструктури, державні спортивні споруди, що забезпечують проведення всеукраїнських та міжнародних спортивних змагань, тренувань спортсменів з олімпійських видів спорту і видів спорту осіб з інвалідністю».
Взагалі «спартаківські» тенісні корти, як на нас, депутати Ужгородської міської ради могли б на черговій сесії прийняти рішення щодо відкриття на них меморіального панно легендарному атлету з Ужгорода Й. Гагеру, а також віднести ці корти до історичної пам’ятки, бо на них відображені різні етапи розвитку історії спорту краю, життя і діяльність відомих людей. І через те вони мають історичну цінність для громади Ужгорода. Адже на цих кортах свого часу свою майстерність шліфував легенда закарпатської тенісної школи, перший майстер спорту СРСР в Ужгороді Й. Гагер (1953 рік). А після його смерті на «спартаківських» кортах 20–23 липня 1989 року відбувся дебютний міжнародний Меморіал пам’яті легендарних майстрів великої ракетки і чудових тренерів Гагера–Мозера. Учасники: школярі та ветерани зі США та Молдови, Угорщини та Словаччини, практично з усіх регіонів України та Закарпаття. Ці змагання стали традиційними (на цих кортах свого часу грали композитори Людвіг Мартон, Ігор Яцкович та Дезидерій Задор, художник Борис Мартон, головні лікарі міської лікарні Іван Яцкович та Валерій Черничко, мери Ужгорода Еміл Попович та Еміл Ландовський, до речі, почесні громадяни Ужгорода!, ректор УжДУ Володимир Лендєл, професори цього «вишу» Василь Комендар, Михайло Бойко — усіх іх знаних людей обласного центру важко перелічити).
Ми стверджуємо, що закарпатці Гагер та Мозер — це легенди світового тенісу. Наведемо такий разючий факт. У 1956 році до престижного і символічного списку «10 кращих тенісистів СРСР» були внесені такі прізвища: 1. Сергій Андріїв (Москва), 2. Михайло Корчагін (Московська область) 3. ….., Микола Озеров (відомий спортивний коментатор, м. Москва); 5. Анатолій Бойцов (Ленінград), 6……., 7. Андрій Лукирський (Ленінград); 8. Віктор Анісімов (Ростов–на–Дону); 9. Святослав Мірза (Москва), 10. Семен Фрідлянд (Москва). Спеціально були випущені два прізвища під №№3 та 6. Під ними прізвища представників України. А ними були: №3 — Михайло Мозер (Мукачево) та №6 — Йосип Гагер (Ужгород). Гадаємо, що тут коментарі зайві.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

На Вашу електронну петицію «Заборонити будівництво
багатоквартирного житлового корпусу, на землях тенісних кортів «Спартак»
повідомляємо, що 23.07.2020 L сесією міської ради VII скликання прийнято
рішення «Про доповнення до рішення І сесії міської ради VII скликання
10.03.2016 № 119», мета якого – збереження тенісних кортів «Спартак»,
розташованих по вул. Електрозаводській, 51.
Керуючись положеннями генерального плану міста Ужгород,
затвердженого рішенням XXIX сесії міської ради IV скликання 04.06.2004
№313, та відповідно до вищезазначеного рішення, на забудову тенісних кортів,
розташованих на земельній ділянці площею 0,0600 га (кадастровий номер
2110100000:34:001:0039, з цільовим призначенням для будівництва та
обслуговування інших будівель громадської забудови) накладається мораторій.
Додатково повідомляємо, що рішенням І сесії міської ради VII скликання
10.03.2016 № 119 встановлено мораторій на прийняття рішень сесії міської ради
до затвердження в установленому порядку містобудівної документації по
внесенню змін до генерального плану міста Ужгорода.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 335 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Кіндрат Олексій Олексійович

Початок збору підписів:

25 червня 2020 р.

Відповідь дана:

25 серпня 2022 р.