Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Капітальний ремонт дорожнього покриття, тротуарів та пішохідних доріжок біля будинків по вулиці Капушанська /Перемоги 151 та 155 в 2021 році!

Дуже жахливий стан дорожнього покриття та пішохідних доріжок біля будинків по вулиці Капушанська /Перемоги 151 та 155. Якщо будучи коректнішим, то його відсутність, як дороги як такої так і адекватних тротуарів біля будинків.
З поточним станом дороги та тротуарів можна ознайомитись за наступним посиланням - https://opencity.e-dem.ua/report/44247
Звертаю Вашу увагу, що насамперед в цих двох будинках (120 квартир) , проживає щонайменше 250 мешканців, і вони бюджетонаповнювачів нашого рідного міста Ужгород, які справно та регулярно сплачують податки ось понад 35 років, та не маючи при цьому значної заборгованості за комунальні послуги.
Окрім того звертаю Вашу увагу, що вулиця Капушанська /Перемоги біля будинків 151 та 155 це є внутрішньодворова вулиця, довкола знаходяться декілька великих багатоквартирних будиночків. Таким чином щодня цією внутрішньодворою дорогою та пішохідними доріжками користуються щонайменше 2000-3000 людей.
Вже понад 35 років дорога в неналежному стані.
Ми розуміємо, що в цьому році є дефіцит бюджету, і відповідно в цьому році здійснити реконструкцію даної території не можливо.
Але, скільки можна нехтувати даним відрізком?
Вже поруч біля будинків 149 та 153 по вулиці Капушанська / Перемоги та будинків по вулиці Достоєвського зроблені відрізки дороги. Тож потрібно завершити повністю відрізок, адже може швидше пошкодится дорожнє покриття вже на відремонтованих відрізках біля сусідніх будинків.
Між тим, нагадую, що наразі триває капітальний ремонт вулиці Капушанська / Перемоги, то капітальний ремонт вулиці Капушанська / Перемоги біля будинків 151 та 155, надав би завершеності капітальному ремонту вулиці Капушанська / Перемоги, та закрив питання із внутрішньо дворовою територією даного кварталу. Дивно, що коли планувався капітальний ремонт вулиці Капушанська / Перемоги, не було включено в кошторис вище згаданий відрізок.
Враховуючи вище описане просимо і вимагаємо відновити дорожнє та тротуарне покриття та біля будинків 151 та 155 що знаходяться по вулиці Капушанська /Перемоги, а також зробити реконструкцію внутрішньо дворових доріжок, що сполучать з сусідніми будинками вже в 2021 році, але з врахуванням наступних нюансів:
1. Зробити обстеження департаментом міського господарства Ужгородської міської ради та / чи транспортною комісією (чим швидше, тим краще, але зазвичай планують осінній огляд дорожньо-транспортної інфраструктури) вже в 2020 році відрізку вулиці, тротуарів по Капушанська /Перемоги, біля будинків 155 та 151 та внутрішньо дворових доріжок, що сполучать з сусідніми будинками, та видати акт обстеження із заключенням в негайній потребі капітальному ремонту вказаних об’єктів.
2. Після цього на найближчій сесії міської ради запланувати в б’юджеті міста Ужгород на 2021 рік, включити дані об’єкти в формований перелік заходів цільової Програми благоустрою (на чергової сесії міської ради внесено зміни із включенням даних об’єктів до Програми благоустрою міста Ужгород на 2018-2022 роки) з подальшим винесенням на розгляд профільної депутатської комісії (Відповідно до протоколу, департаментом міського господарства, як головним розпорядником коштів, включити дані об’єкти до першочергових заходів з реконструкції та з сформованим переліком, винести на розгляд депутатських комісій проєкт рішення, після обговорення (в тому числі і з мешканцями даних будинків), затвердити відповідним рішенням сесії міської ради).
Між тим розробити проєктну документацію (при попередніх громадських слуханнях з вотумом довіри 51% від мешканців будинків 151 та 155, що знаходяться по вулиці Капушанська /Перемоги, оскільки існуючий проєкт реконструкції не враховує дані нюанси описані в даній петиції) та відповідно і виконати реконструкцію даного відрізку вулиці та тротуарів та внутрішньо дворових доріжок, що сполучать з сусідніми будинками вже в 2021 році, заклавши для цього достатню кількість коштів.
3. При цьому поруч з кожним під'їздом на дорозі встановити зливну решітку під кутом адекватним для зливу, та підключити до каналізаційної системи (згідно норм ДБН). І відповідно на проміжку між будинками 151 та 155 Капушанська /Перемоги, а також Капушанська /Перемоги по вулиці між будинками 155 та 153, а також по вулиці між будинками.
4. Між тим забезпечити адекватне водовідведення від встановлених в майбутньому зливних решіток, щоб вода не застоювалась на оновленому дорожньому покритті. Можливо подумати над резервуарами для зливної води, адже дощової води назбирується багато, особливо при цих аномальних зливах…
5. Пішохідні тротуари розширити на півметра (оскільки вони завузькі для розходження 2 осіб, додатково з боку будинків є кущі).
6. Розширити паркувальні місця та зробити розмітку, та вставити достатню кількість зливних решіток з відповідним водовідведенням.
7. Не вирізувати дерева, а саме 2 унікальні дерева - платани! Це стратегічні дерева у боротьбі з кліматом, вони можуть рости до 2000 років, висотою понад 25 метрів, та надавати великі площі затінення для транспорту, що буде знаходитись на паркові, а також надають тінь для будинків 151 та 155 що знаходяться по вулиці Капушанська /Перемоги. Ну і звісно, це ж велика киснева фабрика.
8. З метою економії коштів з міського бюджету, адже розуміємо що в цьому році є його дефіцит, вимагаємо виділити на благоустрій дорожнього та тротуарного покриття бруківку та кам'яні бордюри, що були зняті з вулиці Капушанської/Перемоги влітку 2019 року та чи інших вулиць міста та містяться на балансі департаменту міського господарства Ужгородської міської ради. Нагадуємо, що будинки 151 та 155 є частиною наповнювачі бюджету міста Ужгород, і відтак і мають законне право отримати це майно (зняту бруківку та кам'яні бордюри) на благоустрій території, що відноситься до загального користування. Ми не віримо, що вся бруківка піде реконструкцію на площу Шандора Петефі, та / чи інших центральних вулиць міста. Адже є прецеденти, коли бруківка вистеляється на паркувальних майданчиках, прибудинкових територіях нових багатоквартирних будинків чи торгових центрів чи іншій приватній власності чи продається.
9. Встановити боларди на тротуарі поруч з будинками 155 та 151, що унеможливлять паркування та проїзд транспортних засобів на тротуарі, а відтак і руйнування в майбутньому тротуарів.
Дослухайтесь до пропозицій!
Приведіть благоустрій до ладу біля будинків 151 та 155 по вулиці Капушанська /Перемоги.
Адже в мешканців будинків з 151 та 155, що знаходяться по вулиці Капушанської/Перемоги, відсутні такі колосальні кошти для проведення таких робіт і відповідно реконструкції даного відрізку дороги, тротуарів та внутрішньодворових доріжок.
Нагадую Вам наступне:
Відповідно до Положення про Департаменту міського господарства, затвердженого рішенням ХІІІ сесії VІІ скликання міської ради від 14.12.2017 року № 912, департамент виступає головним розпорядником коштів та замовником робіт і послуг із утримання об’єктів, які перебувають в комунальній власності.
Одночасно, що згідно ст.91 Бюджетного кодексу України кошти місцевого бюджету спрямовані на місцеві програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою населених пунктів, відповідно до затверджених цільових бюджетних Програм. Даними заходами Програми благоустрою передбачено утримання узбіч дороги, проведення ремонту доріг та вулиць міста з відновленням дорожніх знаків, розмітки, тротуарів, огорож, систем зливової каналізації.
Також, що ремонт і утримання дорожніх об'єктів повинні виконуватися відповідно до технічних правил ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування і технічних правил ремонту і утримання міських вулиць і доріг, інших будівельних та санітарних норм та правил, у тому числі ВБН В.З.2.- 218-182-2003. Якість робіт по ремонту та утриманню об'єктів повинна відповідати вимогам комфортності, економічності та безпеки дорожнього руху.
Підпункт 21, пункту 7.2.6., розділу 7. про Порядок здійснення благоустрою, утримання об'єктів та елементів благоустрою суб'єктами господарювання,що здійснюють окремі види діяльності, Правила благоустрою міста Ужгород, затвердженого рішенням ІV сесії міської ради, у скликанні від 26.12.06 № 136. Влаштування паркувальних місць на тротуарі, автостоянок, нових доріг, в'їздів, перекриття, зменшення (звуження) проїзної частини дороги здійснюється за розпорядженням міського голови (рішенням міської ради), оформленого у встановленому порядку.
Надіємось на вирішення даної проблеми вказаних територій з врахуванням описаних вище нюансів. Дякую.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

У доповнення до відповіді на електронну петицію «Капітальний ремонт дорожнього покриття,тротуарів, та пішохідних доріжок біля будинків по вулиці Капушанська/Перемоги 151 та 155 в 2021 році» повідомляємо наступне.
Відповідно до розробленої проєктно-кошторисної документації та видатків з місцевого бюджету у 2020 році, підрядною організацією виконано роботи з капітального ремонту внутрішньоквартальної території по вул. Капушанській, 155.
Одночасно інформуємо, що першочерговими заходами Програми передбачено видатки на капітальний ремонт внутрішньоквартальної території по вул. Капушанській, 151 в розмірі 210,0 тис.грн (кошторисна вартість об’єкту складає 1794,637 тис.грн.).
Слід зазначити, що відповідно до вимог рішення XIII сесії міської ради VII скликання 30 травня 2017 року № 655 «Про затвердження Порядку розроблення міських цільових програм, моніторингу та звітності про їх виконання», враховуючи статтю 91 Бюджетного кодексу України, рішення міської ради 22 лютого 2018 року № 1015 «Капітальний ремонт дорожнього покриття, тротуарів та пішохідних доріжок біля будинків по вулиці Капушанська/Перемоги 151 та 155 в 2021 році» розглянуто на черговому засідання міської ради 30.03.2021 року.
За результатами розгляду, Вам відмовлено у задоволенні вимог петиції у повному обсязі, у зв’язку з відсутністю бюджетних асигнувань на реалізацію заходів Програми благоустрою м. Ужгорода на 2021 рік.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 255 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Гряділь Тарас Іванович

Початок збору підписів:

13 липня 2020 р.

Відповідь дана:

31 березня 2021 р.