Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 309 громад!

Вимагаємо підвищити енергоефективність й ріст використання відновлювальних джерел енергії в Ужгороді та розробити стратегію адаптації міста до змін клімату.

Закарпаття – один з найбільш сонячних регіонів країни та багатий на різноманітні природні ресурси. Крім того, Закарпаття регіон є близьким до ЄС, межуючи одразу з кількома країнами-членами. Тому, на нашу думку, саме тут в першу чергу мала б розвиватися відновлювальна енергетика. Та головна проблема як області, так і країни в цілому – гальмування урядом ринку альтернативної енергетики та відсутність елементарних знань у населення щодо користування альтернативними джерелами енергії і, як наслідок, виснаження енергетичних ресурсів планети.

Слід зазначити, що стимулювання розвитку альтернативної енергетики передбачено однією з директив Євросоюзу, яку Україна зобов'язалася імплементувати зі вступом в Європейське Енергетичне співтовариство. Крім того, Україна взяла на себе зобов'язання по виконанню 17 Цілей сталого розвитку ООН, де сьома ціль стосується доступної та чистої енергії. Одним з завдань в якій для України є збільшення частки енергії з відновлюваних джерел, у загальному кінцевому споживанні до 2030 року до 17,1%.

Зокрема, і міська влада Ужгорода, починаючи з липня 2016 року, з моменту підписання «Угоди мерів» взяла на себе зобов’язання добровільно співпрацювати задля досягнення кліматичних та енергетичних цілей ЄС. Було розроблено План дій зі сталого енергетичного розвитку і клімату міста, котрий став стратегічним документом розвитку міста у сфері сталої енергетики до 2030 року. Він передбачає енергомодернізацію житлової сфери міста, бюджетних установ, транспорту, вуличного освітлення, сфери обслуговування та промисловості й загалом має на меті скоротити викиди парникових газів на 30 % та адаптувати місто до негативних впливів глобальних змін клімату. На жаль, на даний момент активного впровадження альтернативної енергетики в місті Ужгород немає, популяризація альтернативних джерел енергії та енергоефективності серед населення проводиться в незначній мірі, тому ми вимагаємо у управлінців міста виконати наступні зобов’язання:

1. Підвищити енергоефективність та ріст використання відновлювальних джерел енергії в Ужгороді, шляхом встановлення в місті об’єктів комунальної власності з використанням альтернативних джерел енергії для загального користування (освітлення вулиць, автобусні зупинки, бесідки, та ін). Окрім іншого, такі заходи матимуть також важливий просвітницький характер.

2. Прийняти програму та запланувати достатні кошти (не менше 200 тис грн. щороку) на покращення поінформованості громади міста, а саме проведення Днів сталої енергії в Ужгороді, як освітньо-інформаційного заходу в рамках Угоди Мерів.

3. Сприяти розвитку енергетичної демократії у місті Ужгороді для збільшення виробництва відновлюваної енергії за участі приватного капіталу та на основі кооперації.

4. Розробити стратегію адаптації міста до змін клімату.

5. Розглянути можливість створення револьверного фонду з метою надання поворотної фінансової допомоги мешканцям Ужгорода задля впровадження енергоефективних рішень та встановлення альтернативних джерел енергії.

6. Сприяти екологізації виробництва та підприємницької діяльності, шляхом надання певних бонусів за відсоток використання альтернативних джерел енергії. Також лобіювати перехід бізнесових структур до використання невичерпних джерел енергії, як до прикладу зведення офісів та бізнес центрів на принципі «Розумний будинок» (приклад: «Ecopoint» м. Кошіце, Словаччина).

7. Внести складову щодо впровадження енергоефективності в місті в щорічний звіт міського голови.

Розвиток відновлювальної енергетики в Україні та посилення власної енергонезалежності є неминучим, якщо країна прагне вийти на рівень розвитку своїх європейських сусідів. Про це треба говорити не лише в столиці, міністерстві, чи на засіданнях фракцій, а і безпосередньо на місцях в регіонах, показуючи населенню приклади використання енергії сонячного світла, вітру, біомаси чи води, котрі не виснажують природні ресурси та є економними.

Петиція сформована учасниками круглого столу «Альтернативні джерела енергії в місті Ужгород та в країні загалом» в межах проекту «Сонячна лавка – приклад ефектів альтернативної енергії» представниками: ГО «Зелений Варош», ГО «Форза» ГО «ЕкоСфера», представник в Україні «European Wilderness Society», ГО «Мегасоціум», ГО «Міжнародний інститут міждисциплінарних інноваційних досліджень», ГО «Будь кращим» та ін.

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Станом на 27 вересня петицію підписали 101 особа з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Біловус Анна Іванівна

Дата створення:

13 вересня 2020 р.