Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 266 громад!

Перейменувати вулицю Льва Толстого на честь Олега Куцина

Прошу перейменувати в рамках дерусифікації вулицю Льва Толстого у місті Ужгород на честь Олега Куцина.

Олег Іванович Куцин — український громадський, політичний та військовий діяч, командир Окремої зведеної штурмової роти «Карпатська Січ» 93-ї механізованої бригади Збройних сил України .
У 1989 році Олег Куцин вступив у «Народний рух України за перебудову». 4 жовтня 1989 року, попри сувору заборону комуністів, вперше вивісив синьо-жовтий прапор у рідному Тячеві. Учасник «Революції на граніті».
З початком військових дій на сході України, наприкінці травня — початку червня 2014 року, Олег Куцин організував волонтерську групу, яка почала збирати та доправляти допомогу українським військовим, які несли службу в районі окупованого Слов'янська Донецької області. На початку літа 2014 року волонтери ухвалили рішення вступити до лав Національної гвардії України. Добровольці пройшли навчання на тренувальній базі в Нових Петрівцях. Було вирішено створити єдиний підрозділ з побратимів-волонтерів, яких на той момент було вже 35 осіб. Так була створена Окрема добровольча чота «Карпатська Січ» 93-ї механізованої бригади Збройних сил України, яка отримала назву на честь української парамілітарні організації «Карпатська Січ», яка існувала на Закарпатті у 1938–1939 роках.
У жовтні 2014 року «Карпатська Січ» зайняла позиції у селищі Піски, та залишалась там до березня 2016 року. За цей час чота стало ротою, взяла участь в обороні Донецького аеропорту, боях за Піски, шахту «Бутовка», Водяне, Опитне, Первомайськ.
З початком повномасштабної російської агресії 24 лютого 2022 року патріоти без досвіду бойових дій та добровольці з інших країн згуртувалися навколо ядра ветеранів «ОДЧ Карпатська Січ», створивши добровольчий батальйон. Вони обороняли Київ, тримали позиції в Ірпіні, Романівці, Стоянці та на Броварському напрямку. Після деокупації Київщини підрозділ виконує завдання на Ізюмському напрямку.
19 травня 2022 року частина добровольчого батальйону «ОДЧ Карпатська Січ» увійшла у лави ЗСУ, як 49-ий окремий піхотний батальйон Сухопутних військ Збройних Сил України «КАРПАТСЬКА СІЧ».
Загинув на командному пункті у селі Вірнопілля під час боїв за Ізюм від прямого влучання російської артилерії.

3 листопада 2022 року Закарпатська обласна рада проголосувала за звернення щодо присвоєння звання Героя України (посмертно) комбату «Карпатської Січі» Олегу Куцину.

Категорія

ІНШІ

Станом на 4 грудня петицію підписали 264 особи з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Денчик Мілла Володимирівна

Початок збору підписів:

21 листопада 2022 р.

Оприлюднення відповіді не пізніше:

11 грудня 2022 р.