Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Перейменувати вулицю Льва Толстого на честь Олега Куцина

Прошу перейменувати в рамках дерусифікації вулицю Льва Толстого у місті Ужгород на честь Олега Куцина.

Олег Іванович Куцин — український громадський, політичний та військовий діяч, командир Окремої зведеної штурмової роти «Карпатська Січ» 93-ї механізованої бригади Збройних сил України .
У 1989 році Олег Куцин вступив у «Народний рух України за перебудову». 4 жовтня 1989 року, попри сувору заборону комуністів, вперше вивісив синьо-жовтий прапор у рідному Тячеві. Учасник «Революції на граніті».
З початком військових дій на сході України, наприкінці травня — початку червня 2014 року, Олег Куцин організував волонтерську групу, яка почала збирати та доправляти допомогу українським військовим, які несли службу в районі окупованого Слов'янська Донецької області. На початку літа 2014 року волонтери ухвалили рішення вступити до лав Національної гвардії України. Добровольці пройшли навчання на тренувальній базі в Нових Петрівцях. Було вирішено створити єдиний підрозділ з побратимів-волонтерів, яких на той момент було вже 35 осіб. Так була створена Окрема добровольча чота «Карпатська Січ» 93-ї механізованої бригади Збройних сил України, яка отримала назву на честь української парамілітарні організації «Карпатська Січ», яка існувала на Закарпатті у 1938–1939 роках.
У жовтні 2014 року «Карпатська Січ» зайняла позиції у селищі Піски, та залишалась там до березня 2016 року. За цей час чота стало ротою, взяла участь в обороні Донецького аеропорту, боях за Піски, шахту «Бутовка», Водяне, Опитне, Первомайськ.
З початком повномасштабної російської агресії 24 лютого 2022 року патріоти без досвіду бойових дій та добровольці з інших країн згуртувалися навколо ядра ветеранів «ОДЧ Карпатська Січ», створивши добровольчий батальйон. Вони обороняли Київ, тримали позиції в Ірпіні, Романівці, Стоянці та на Броварському напрямку. Після деокупації Київщини підрозділ виконує завдання на Ізюмському напрямку.
19 травня 2022 року частина добровольчого батальйону «ОДЧ Карпатська Січ» увійшла у лави ЗСУ, як 49-ий окремий піхотний батальйон Сухопутних військ Збройних Сил України «КАРПАТСЬКА СІЧ».
Загинув на командному пункті у селі Вірнопілля під час боїв за Ізюм від прямого влучання російської артилерії.

3 листопада 2022 року Закарпатська обласна рада проголосувала за звернення щодо присвоєння звання Героя України (посмертно) комбату «Карпатської Січі» Олегу Куцину.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

На електронну петицію «Перейменувати вулицю Льва Толстого на честь Олега Куцина" від 28.11.2022 повідомляємо наступне.
18.01.2023 відбулось засідання громадських слухань, зокрема, щодо розгляду питання перейменування вулиці Льва Толстого у місті Ужгороді. До голосування було запропоновано два варіанта: перейменувати вулицю на честь Петра Скунця або на честь Олега Куцина. За результатами обговорення та голосування, присутніми схвалена пропозиція щодо перейменування вулиці Льва Толстого на вулицю Петра Скунця. Було вирішено підготувати відповідний проєкт рішення міської ради та подати на розгляд депутатам.
Зазначаємо, що під час розгляду проєкту рішення сесії щодо перейменування вулиці Льва Толстого на вулицю Петра Скунця депутатами Ужгородської міської ради, документ не набрав потрібної кількості голосів для його прийняття. Таким чином, наразі, назва вулиці Льва Толстого залишена без змін.Міський голова Богдан АНДРІЇВ

Олена Стричик 61 71 03Електронну петицію " Перейменувати вулицю Льва Толстого на честь Олега Куцина" від 28.11.2022 прийнято до розгляду. Необхідно зазначити, що питання, викладене у вказаній петиції регулюється положеннями ЗУ «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій». Зокрема, подання про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій повинно відповідати положенням ст. 6 вказаного вище Закону. Зокрема, передбачено, що у разі якщо у фізичної особи, ім’я якої пропонується присвоїти юридичній особі або об’єкту права власності, є родичі (діти, вдова, вдівець, а якщо їх немає - батьки, рідні брати та сестри), додається також їх письмова згода на присвоєння імені.
В зв’язку з наведеним, вимоги статті 9 вказаного Закону передбачають зупинення розгляду «Подання про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» і відновлення його розгляду після усунення обставин, що викликали його зупинення.


В.о. міського голови,
заступник міського голови Юрій РАХІВСЬКИЙ

Олег Боршовський 61 71 03
Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Петицію підписали 264 особи з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Денчик Мілла Володимирівна

Початок збору підписів:

21 листопада 2022 р.

Відповідь дана:

24 травня 2023 р.