Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 453 громади!

Ужгородці проти варварського кронування дерев

Зелені насадження міста є надзвичайно важливими для створення комфортних екологічних, мікрокліматичних, санітарно-гігієнічних й естетичних умов для мешканців та гостей міста, для формування його архітектурно-просторового ландшафту.
Втім робота із зеленими насадженнями Ужгорода вже давно викликає занепокоєння, а крім цього рівень озеленення міста був набагато нижче нормативного ще до появи біля 30 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

У догляді за міськими деревами потрібно застосовувати комплексні методи – агротехнічні, хімічні, біологічні, біофізичні, а не лише один механічний – варварське кронування чи навіть зріз під корінь.
Інвентаризація зелених насаджень в Ужгороді за останнє десятиліття не проводилась і тому в громадськості відсутня об’єктивна інформація про їх стан.
Через потворну практику так званого санітарного обрізування чи омолодження –кронування дерев, їх крони та стовбури на вулицях, парках та в історичній частині Ужгорода нагадують понівечені дерева в містах сходу України, що зазнали руйнівних обстрілів з боку агресора.

Мешканці та гості міста милуються квітами сакури тиждень-два, а весь рік споглядають понівечені дикунським кронуванням дерева, які в багатьох випадках вже майже мертві, що викликає в людей негативні емоції й побажання на адресу очільників міста, краю та правоохоронних органів.
Йде інтенсивна хаотична житлова забудова за рахунок дерев, парків і скверів, надмірне забруднення повітря, води та ґрунту викидами транспортних засобів, якими переповнене місто, глобальне потепління та зростання кількості хвороб і шкідників дерев. А на додачу варварське кронування дерев – це потворна практика поводження з деревами, негідна людини, і це позбавляє мешканців і підростаюче покоління можливості жити в комфортних екологічних умовах.

Необдумане і нещадне кронування призводить до фізіологічного ослаблення дерев, втрати біологічної стійкості, позбавляє їх можливостей протистояти високим літнім температурам і посушливим періодам, ураженню хворобами та шкідниками і в підсумку призводить до передчасної швидкої загибелі дерев.

Відповідальні за охорону зелених насаджень та їх утримання у здоровому впорядкованому станіпроявляють злочинну недбалість чи навмисно порушують чинні нормативно-правові акти України:
- Закон України «Про благоустрій населених пунктів»;
- Закон України «Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах»;
- Правила утримання зелених насаджень у населених пунктах України (наказ Міністерства будівництва, архітектури та ЖКГ України від 10.08.2006 №106I);
- Інструкція з інвентаризації зелених насаджень у містах та селищах міського типу України (наказ Держкомітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.12.01 №226);
- Порядок видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах України (постанова Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 №1045);
- Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок» від 16.05.2007 №733.

Ми, мешканці Ужгорода вимагаємо від Міської ради Ужгорода:
1. Негайно припинити практику потворного кронування – варварського знищення дерев, що проводиться під виглядом так званого санітарного обрізування дерев та заборонити виконувати такі роботи підрядникам, що мають безпосередню вигоду від кількості спиляного.
2. При підготовці Генерального плану м. Ужгород та при його затвердженні не допустити зменшення територій земель зелених насаджень загального та спеціального користування (зелених зон) та зміни їх функціонального призначення, зокрема і на користь громадської чи житлової забудови.
3. Розпочати роботу над Планом перспективного розвитку зелених насаджень м. Ужгорода на 15-тилітній період, який включатиме:
- проведення інвентаризації всіх зелених насаджень міста;
- складання паспортів та інвентаризаційних планів (якщо такі відсутні) чи вчасне поновлення існуючих для всіх об’єктів благоустроюзеленого господарства;
- створення та ведення ГІС кадастру зелених насаджень як складової містобудівного кадастру - реєстру та інформаційної й просторової бази даних зелених насаджень та надання громадськості доступу до ГІС кадастру для громадського моніторингу та контролю стану охорони та збереження зелених насаджень;
- проведення постійного моніторингу поширення інвазійних видів дерев та кущів, шкідників та хвороб дерев й кущів та вчасне реагування на загрози для зелених насаджень міста;
- проведення заходів та робіт з охорони, збереження та утримання зелених насаджень міста в здоровому та впорядкованому стані, капітальний та поточний ремонт об’єктів зеленого господарства відповідно до чинних нормативно-правових актівта на підставі відповідних технологічних карт та проектно-кошторисної документації на виконання робіт;
- щорічне практичне навчання працівників підприємств та організацій, що залучаються для догляду за зеленими насадженнями міста;
- запровадження сучасних підходів та екологічних рішень до облаштування зелених зон та громадських просторів, орієнтованих на адаптацію урбосередовища до змін клімату.


ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

У відповідь на Вашу електронну петицію «Ужгородці проти варварського кронування дерев», оприлюднену 26 травня 2023 року і яка зібрала необхідну для розгляду кількість голосів, додатково повідомляємо наступне.
В ході засідання сесії Ужгородської міської ради 27.06.2023 було прийнято рішення №1336 «Про розгляд петиції».
Зазначеним рішенням заплановано:
- при розробленні генерального плану м. Ужгород не допустити зменшення та зміни функціонального призначення територій зелених насаджень загального та спеціального призначення;
- розпочати роботу над планом перспективного розвитку зелених насаджень на 15-літній період;
- передбачити видатки на проведення комплексу робіт з інвентаризації зелених насаджень на території міста.
З повагою

Міський голова Богдан АНДРІЇВ

Віталій Гільтайчук 61 41 90
Олександра Турянчик 61 51 58
Максим Боровіков 61 51 58





У відповідь на Вашу електронну петицію «Ужгородці проти варварського кронування дерев», оприлюднену 26 травня 2023 року і яка зібрала необхідну для розгляду кількість голосів, повідомляємо наступне.
За результатами вивчення змісту зазначеної петиції структурними підрозділами виконавчого комітету Ужгородської міської ради розроблено проект рішення, який буде винесено на розгляд сесії Ужгородської міської ради.


З повагою

Міський голова Богдан АНДРІЇВ

Віталій Гільтайчук 61 41 90
Олександра Турянчик 61 51 58
Максим Боровіков 61 51 58

Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 306 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Шолтес Андрей Петрович

Початок збору підписів:

26 травня 2023 р.

Відповідь дана:

29 червня 2023 р.