Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 391 громадa!

Про тимчасовий мораторій на забудову земельних ділянок та реконструкцію чи добудову об’єктів у межах історичного ареалу м. Ужгорода

Щодня ми втрачаємо Ужгород. Втрачаємо його історичне обличчя. Втрачаємо громадські зони. Втрачаємо вільні простори і перспективи розвитку.

Культурна спадщина, туризм, сучасна інфраструктура? Ні, про це питання навіть не стоїть. Питання набагато гостріше і простіше: виживання. Коли ми дозволимо забудувати останній вільний клаптик такої спокусливо вигідної землі у центрі, ми зрозуміємо: а тепер нам більше немає чим дихати. Ні в переносному сенсі, ні в прямому.

Давайте зупинимо цей процес, поки ще лишилося хоча би кілька шматочків старого Ужгорода!


Петиція
Про тимчасовий мораторій на забудову земельних ділянок
та реконструкцію чи добудову об’єктів
у межах історичного ареалу м. Ужгорода

З метою:
• збереження традиційного характеру середовища історичного ареалу,
• охорони і раціонального використання розташованих в його межах нерухомих об'єктів культурної спадщини, збереження її містоформуючої ролі та забезпечення дотримання режиму використання пам'яток місцевого значення,

керуючись:
• визначенням меж та режимів використання історичного ареалу населеного пункту, обмеженнями господарської діяльності на території історичного ареалу, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 р. № 318, статтями 5, 8, 9, 25, 26, 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», статтями 6, 32 Закону України «Про охорону культурної спадщини», статтями 2, 5, 12, 18, 19 Закону України «Про основи містобудування», статями 12, 35, 48 Закону України «Про охорону земель», на підставі повноважень, передбачених статтями 7, 11, 140, 143-144 Конституції України, статтями 2, 10, 24, 25, п. 37 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»

ВИМАГАЄМО
тимчасово припинити видачу містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок, реєстрацію повідомлень про початок виконання будівельних робіт та дозволів на виконання будівельних робіт незалежно від форми власності в межах історичного ареалу та зони регулювання забудови першої категорії міста Ужгорода, встановлених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Ужгорода Закарпатської області з визначенням меж і режимів використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів», розробленого Науково-дослідним інститутом пам'яткоохоронних досліджень, до занесення всіх щойно виявлених об’єктів культурної спадщини міста Ужгорода до Державного реєстру нерухомих пам’яток України згідно з Переліком об’єктів культурної спадщини.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Станом на 2 травня 2019 року електронна петиція «Про тимчасовий мораторій на забудову земельних ділянок та реконструкцію чи добудову об’єктів у межах історичного ареалу м. Ужгорода» зібрала 286 голоси з необхідних 250 голосі та прийнята до розгляду.
14.05.19
На електронну петицію «Про тимчасовий мораторій на забудову земельних ділянок, реконструкцію чи добудову об’єктів у межах історичного ареалу м. Ужгорода» повідомляємо, що на даний час готується відповідний проект рішення Ужгородської міської ради, який буде поданий на сесію міської ради для затвердження відповідно до чинного законодавства.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 294 особи з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Смріга Тетяна Ігорівна

Початок збору підписів:

17 квітня 2019 р.

Відповідь дана:

3 червня 2019 р.