Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 384 громади!

Заборонити цирк за участю тварин на території Ужгорода

Вслід за провідними країнами та містами світу, все більше і більше міст України приймає рішення про локальну заборону пересувних цирків з тваринами. Світова практика показує, що для успішної діяльності, цирку не потрібно експлуатувати тварин. До слова, найвідоміший у світі цирк - du Soleil - ніколи не використовував у своїй діяльності тварин, базуючи свої виступи на майстерності талановитих акробатів та аніматорів.

Ми вважаємо неприпустимим розташування пересувних цирків із тваринами на території нашого міста з наступних причин:

1. Системне порушення природоохоронного законодавства. Влітку 2017 року в Україні було прийнято закон 5119-1 про посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами. Окрім збільшення покарання (до 8 років позбавлення волі), новий законопроект також забороняє створення та діяльність пересувних звіринців (зокрема і шапіто з тваринами).
Згідно із законом: "Пересувний звіринець" — спеціально обладнані некапітальні споруди, тимчасові приміщення, транспорт, мобільні клітки, огорожі, інші пересувні конструкції, що використовуються закладами культури, цирками, пересувними цирками, гастрольними центрами та іншими особами для тримання і транспортування диких тварин з метою їх використання у цирковій, естрадній, розважальній діяльності (публічного і приватного характеру), а також для їх публічної демонстрації, залучення до показів, виставок, що не мають наукового значення", — йдеться у законі.

2. Інфраструктура міста не може забезпечити належних умов, в яких ведмеді, жирафи, слони, верблюди, тигри, крокодили чи інші дикі тварини могли б перебувати у місті у відповідності до своїх біологічних, видових та індивідуальних особливостей та потреб, санітарних норм та з можливістю вільного вигулу.

3. Цирки, що в своїх шоу-програмах використовують тварин, негативно впливають на дітей, викривлюючи їхнє світосприйняття, виховуючи жорстокість та підкріплюючи негуманне ставлення до живої природи. Виховання дітей має відбуватись на прикладах любові до тварин, а не на прикладах жорстокості і хибному уявленні про відносини між людьми і тваринами.

Просимо міську раду висловити офіційну заборону виступів шапіто з тваринами у Ужгороді і покласти край негуманній та незаконній експлуатації тварин на території міста.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ


Станом на 01 липня 2019 року електронна петиція «Заборонити цирк за участю тварин на території Ужгорода» зібрала 390 голосів з необхідних 250 голосі та прийнята до розгляду.
12.07.2019
У відповідь на електронну петицію «Заборонити цирк за участю тварин на території Ужгорода», що була розміщена 25 червня 2019 року на сайті Ужгородської міської ради та станом на 01 липня 2019 року зібрала 390 голосів з необхідних 250, виконавчий комітет Ужгородської міської ради повідомляє, що на 1-му пленарному засіданні XXXVIII сесії міської ради VII скликання 11 липня 2019 року прийнято відповідне рішення № 1587 «Про зміни до рішення міської ради VII скликання 16 листопада 2017 року № 861».
Додаток до рішення

Категорія

СІМ’Я, МОЛОДЬ, ДІТИ

Петицію підписали 410 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Глагола Віталій Ярославович

Початок збору підписів:

25 червня 2019 р.

Відповідь дана:

30 липня 2019 р.