Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 381 громадa!

Заборона штучних квітів на кладовищах міста Василькова

Вже багато років в Україні точиться дискусія, які квіти нести на цвинтар в поминальні дні: живі чи штучні, виготовлені з пластику.
Екологи наголошують, що під дією кліматичних факторів, в процесі розкладу пластик виділяє отруту в атмосферу. Старі пластикові квіти викидають на сміттєзвалище, де вони пролежують тривалий час. Спалення таких квітів забруднює повітря токсинами і тим ми дихаємо. Це пряма загроза здоров’ю, особливо такі викиди сприяють виникненню онкологічних захворювань. Закопувати їх теж немає сенсу, бо вони не гниють. Знову ж таки, це шкода довкіллю і тим, хто ще живий. Зрештою, у сьогоднішні важкі економічні часи навряд чи логічно витрачати чималу суму на квіти, котрі згодом стануть сміттям.До того ж, пластикові вироби шкодять екології ще з етапу виготовлення сировини для них, для якої використовують нафтопродукти.Альтернативою пластиковим квітам можуть стати вінки з живих квітів та хвої, живі квіти, висаджені в ґрунт, газонна трава, сухоцвіти та свічки.
Насамперед найбільш доречним для померлих є молитва, а також живі квіти – символ вічного життя.
(до слова, в європейських країнах штучні квіти заборонено приносити на кладовище. Прийнято нести лише живі квіти)
Пластикові вінки і квіти не мають нічого спільного з виявом християнської віри, це традиція, що поширилася у радянські часи і в Європі нічого подібного немає.

Додаю, досвід такої заборони вже є в багатьох населених пунктах України, зокрема і на Полтавщині, Хмельниччині, Львівщині ....

Наприклад, у Дніпрі з початку 2018 року на кладовищах заборонено встановлення столів і огорож. Також заборона вводиться і на використання пластикових квітів і вінків. Заборона на пластикові квіти пов’язана з дорожнечею і проблемою вивезення таких відходів. Чиновник зауважують, що тільки з одного кладовища Дніпра за минулий рік вивезли 45 тонн вінків.

На Полтавщині вже є кроки в цьому напрямку. Так, 19 квітня минулого року, на черговій сесії Петрівсько-Роменської ОТГ депутати одноголосно проголосували за заборону використання штучних квітів.

Подібні заклики лунають не лише від екологів, а й від церковників. На офіційних сайтах парафій також закликають уникати використання пластикових атрибутів на цвинтарі.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ


Добровольській А.В.

Шановна Аліно Вадимівно!


Відповідно до ст. 40 Конституції України, ст.231 Закону України «Про звернення громадян», Положення про Порядок розгляду електронної петиції, адресованої Васильківській міській раді, затвердженого рішенням Васильківської міської ради VII скликання від 29.09.2017 № 05.09-30-VII, розглянуто ініційовану Вами та підтриману мешканцями міста Василькова електронну петицію щодо заборони використання штучних квітів на території кладовищ міста Василькова, яку підтримали 100 громадян.
Васильківська міська рада та комунальне підприємство "Васильківське спеціалізоване підприємство комунально-побутового обслуговування", підтримує ініціативу мешканців щодо проведення заходів з заборони штучних квітів на кладовищах м. Василькова та проводитиме роботу з поступового обмеження їх використання.
Разом з тим вимоги на вироби ритуального призначення регламентовані відповідними стандартами та технічними умовами. Використання ритуальної атрибутики (вінки, корзини квітів, букети) на теперішній час відповідає чинному законодавству і заборона їх використання не несе жодних правових наслідків, тому дане питання потребує вирішення на державному рівні так, як заборона на місцевому рівні містить ознаки перевищення повноважень.
Підтримуючи петицію мешканців, комунальним підприємством "Васильківське спеціалізоване підприємство комунально-побутового обслуговування" , на входах до кладовищ будуть розміщені інформаційні листи та роз’яснювальні матеріали щодо шкідливості використання штучних квітів на кладовищах м. Василькова та проводитиметься роз'яснювальна робота серед відвідувачів кладовищ щодо використання живих квітів, висаджування біля могил багаторічників, карликових чагарників, газонів.
Комунальне підприємство має намір звернутися до релігійних конфесій щодо долучення до проведення роз’яснювальної роботи з жителями громади стосовно шкоди, яка завдається довкіллю при використанні та утилізації штучних квітів.
Питання зменшення обсягів використання пластикової атрибутики для вшанування пам’яті померлих також може вирішуватись шляхом посилення контролю в сфері несанкціонованої торгівлі на вулицях та ринках міста та іншими заходами, що не суперечать вимогам Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та частини четвертої статті 23 Господарського кодексу України, якою передбачено, що незаконне втручання органів та посадових осіб місцевого самоврядування у господарську діяльність суб'єктів господарювання забороняється.
Положеннями статті 19 Конституції України регламентовано, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи, актуальність питання щодо використання штучних квітів, заплановано внесення змін до Правил благоустрою території міста Василькова щодо прав та обов’язків громадян у сфері благоустрою міста.


З повагою

Міський голова Володимир САБАДАШДодаток до рішення

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Петицію підписали 100 осіб з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Дбровольська Аліна Вадимівна

Початок збору підписів:

27 березня 2020 р.

Відповідь дана:

5 травня 2020 р.