Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 384 громади!

Про заборону будівництва промислового об’єкту - асфальтного заводу на околиці села Велика Бугаївка неподалік території відомої як Казковий Яр

На околиці села Велика Бугаївка на земельній ділянці приватної власності площею 3,6949 га з кадастровим номером 3221480500:05:005:0073, яка має нині статус земель сільськогосподарського призначення з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (є земельною часткою паєм, до останнього часу використовувалась для вирощування сільськогосподарських культур), десь у жовтні місяці були проведені роботи по видаленню та зрізанню дерев і кущів, згодом почалося встановлення паркану з залізобетонних плит, якими зазвичай вигороджують території промислових та господарських об’єктів, та здійснено часткове зняття і перенесення родючого шару грунту, з наступним ущільненням (трамбуванням) території з якої він був знятий. Небайдужі громадяни, жителі села письмово звертались до місцевих органів влади а також поліції, щодо неприпустимості таких дій, внаслідок чого з’ясувалося, що власниці згаданої ділянки рішенням 14 позачергової сесії 8 скликання Васильківської міської ради від 02 грудня 2022 року № 12-14п/ч-VIII було надано дозвіл на розроблення Детального плану території з метою формування території для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств, що свідчить про намір змінити не тільки цільове призначення земельної ділянки, а й категорію земель з земель сільськогосподарського призначення на землі промисловості. На сьогоднішній день детальний план території на розгляд громадськості не виносився, не розглядався та не затверджувався. А певні роботи на ділянці були проведені, до зміни цільового призначення та отримання відповідних дозволів і погоджень, оскільки відповідно до статті 168 Земельного кодексу України власники земельних ділянок та землекористувачі мають право здійснювати зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок виключно на підставі розробленого у встановленому законом порядку робочого проекту землеустрою, інформація щодо наявності останнього відсутня.
Дана ситуація набуває великого резонансу та розголосу громадськості і невпинно шириться поза межі Васильківської міської територіальної громади. Люди занепокоєні та стурбовані наслідками в разі будівництва промислового об’єкта (за попередніми даними – асфальтний завод), оскільки його функціонування створить та нестиме загрозу екологічній безпеці для довкілля, спричинить негативний вплив на навколишнє середовище, паплюжитиме неповторний ландшафт та краєвиди навколишніх територій (поряд пролягає відомий далеко за межами Київської області так званий Казковий Яр з його унікальними природними особливостями) та порушить екологічні права мешканців не тільки села Велика Бугаївка і садівничих товариств, а й інших прилеглих населених пунктів.
Враховуючи вище викладене, наполегливо просимо депутатів міської ради:
- вжити заходів щодо призупинення дій та рішень, які б слугували реалізації будівництва промислового об’єкту - асфальтного заводу на земельній ділянці кадастровий номер 3221480500:05:005:0073, що в свою чергу показало б готовність депутатів виражати і захищати інтереси та права громадян територіальної громади, зокрема своїх виборців;
- створити робочу групу або комісію по вивченню і підготовці питання щодо можливості розміщення (будівництва) асфальтного заводу на інших територіях – раніше відведених в установленому законодавством України порядку як землі промисловості.
Слава Україні!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановний Віталію Владиславовичу!

Відповідно до ст. 40 Конституції України, ст.231 Закону України «Про звернення громадян», Положення про Порядок розгляду електронної петиції, адресованої Васильківській міській раді, затвердженого рішенням Васильківської міської ради VII скликання від 29.09.2017 № 05.09-30-VII, розглянуто ініційовану Вами електронну петицію Про заборону будівництва промислового об’єкту-асфальтного заводу на околиці села Велика Бугаївка неподалік території відомої як Казковий Яр, на земельній ділянці площею 3.6949 га з кадастровим номером 3221480500:05:005:0073, яка має статус земель сільськогосподарського призначення, яку підтримали 213 громадян.
Звертаємо увагу, що Васильківська міська рада завжди відстоює інтереси громади в тому числі стоїть на захисті екологічних прав громадян, а тому ми повністю підтримуємо створення Ландшафтного заказника місцевого значення «Казковий Яр» на земельній ділянці площею 169.6472 га., розташованої на захід від села Велика Бугаївка на території Васильківської міської територіальної громади Обухівського району Київської області, без вилучення земельної ділянки з комунальної власності громади.
В зв’язку з цим Васильківська міська рада звернулась до голови Київської обласної ради та директора Департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації з підтримкою відповідного рішення про створення Ландшафтного заказника місцевого значення «Казковий Яр».
Крім цього наголошуємо, що станом на цей час
розробником детального плану території та відповідним органом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України розробляється стратегічна екологічна оцінка, яка є складовою частиною детального плану території. Тому детальний план території буде розглянуто після завершення вищезазначених робіт та проведення громадських слухань з даного питання.
Додатково повідомляємо, що для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до відання ради, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету у Васильківській міській раді з числа депутатів утворено та функціонує шість постійних комісій. Тому вивчення питання щодо розміщення асфальтного заводу буде доручено одній

з цих комісій за відповідним напрямком із залученням відповідних фахівців.
В свою чергу хочемо підкреслити, що міська влада підтримує створення лише безпечних та екологічних виробництв.


З повагою

Міський голова Наталія БАЛАСИНОВИЧ

Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Петицію підписали 269 осіб з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

ДІДКІВСЬКИЙ ВІТАЛІЙ ВЛАДИСЛАВОВИЧ

Початок збору підписів:

7 березня 2023 р.

Відповідь дана:

24 березня 2023 р.