Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 381 громадa!

Дамо бій омелі на території Васильківської міської територіальної громади

За останні роки ураження омелою в Україні приймає масштаби екологічної катастрофи, адже це дуже небезпечна рослина-паразит. Не оминула ця напасть, на жаль, і Васильківську міську територіальну громаду.
Омела біла – вкорінюється високо в гілках дерев, де розростається в вічнозелений напівпаразитний кулястий «кущ». Вона є одним із найлютіших ворогів зелених насаджень, який здатен з часом знищити навіть наймогутніше дерево. Запускаючи свої корені глибоко під кору «господаря», омела активно висмоктує соки з дерева, внаслідок чого воно починає хворіти, відставати в рості і чахнути. Сухі гілки на деревах несуть неабияку небезпеку пішоходам та транспорту. Розмножується омела насінням, яке поширюють птахи, поїдаючи її клейкі жовтувато-білі ягоди.
Якщо не вживати ніяких дій по боротьбі з цією рослиною-паразитом, середній термін життя дерева після зараження омелою становить 10-12 років.
В разі неповного видалення уражених частин дерева новий кущ омели виростає впродовж двох-трьох місяців. При рясному ураженні гілок і стовбура дерева доцільно провести повне видалення дерева, щоб уникнути його висихання. Варто відзначити, що уражені омелою гілки і частини стовбура дерев, які піддаються обрізці і видаленню, повинні бути відразу спалені.
Не можна залишати уражені гілки висихати – омела досить довго зберігає свою життєздатність і це може бути причиною повторного зараження.
Для досягнення позитивного результату необхідно аби боротьба з омелою мала не стихійний характер, а була організованою і послідовною, а тому Васильківській міській раді варто приділити цьому питанню серйозну увагу та вжити відповідних дієвих заходів, зокрема: провести інвентаризацію та моніторинг зелених насаджень на території Васильківської міської територіальної громади з метою виявлення уражених омелою дерев, визначення їх стану та необхідності санітарної обрізки чи повного видалення; розробити та затвердити відповідні програми, визначитись з джерелами фінансування, а також розповсюдити серед населення громади відповідні інформаційні пам’ятки та матеріали.
Разом зробимо громаду кращою!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановний Віталію Владиславовичу!

Відповідно до ст. 40 Конституції України, ст.231 Закону України «Про звернення громадян», Положення про Порядок розгляду електронної петиції, адресованої Васильківській міській раді, затвердженого рішенням Васильківської міської ради VII скликання від 29.09.2017 № 05.09-30-VII, розглянуто ініційовану Вами електронну петицію Дамо бій омелі на території Васильківської міської територіальної громади, яку підтримали 100 громадян.
Рішенням виконавчого комітету Васильківської міської ради від 27.03.2023 №111 «Про затвердження складу постійно діючих комісій створених при виконавчому комітеті міської ради» затверджено склад постійно діючої комісії щодо обстеження та визначення стану зелених насаджень.
Відповідно до рішення виконавчого комітету Васильківської міської ради від 27.04.2021 № 190 «Про затвердження Положення про порядок обстеження зелених насаджень на території Васильківської міської територіальної громади в новій редакції» затверджено Положення про порядок обстеження зелених насаджень на території Васильківської міської територіальної громади в новій редакції.
Вищевказаною комісією проводиться обстеження зелених насаджень на територіях, які обслуговуються комунальними підприємствами, управляючими компаніями, державними та іншими підприємствами, про що складається відповідний акт.
На приватних територіях відповідальними за стан зелених насаджень є їх власники або користувачі відповідно до п.5.5 Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово - комунального господарства від 10.04.20206 № 105.
Для боротьби з омелою застосовується механічний метод — обрізування гілок з кущами омели, які не плодоносять, на 5-7 см, а з плодоносними – не менше 15-20 см нижче місця прикріплення її до гілок. У разі ураження крони дерев омелою білою більш ніж на 60%, вони підлягають видаленню.
Згідно з Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України обрізають дерева в період мінімальної циркуляції соків – навесні до розпускання бруньок або восени після опадання листя (цей період ще називають міжвегетаційним і триває він, як правило, з 15 жовтня поточного року до 15 квітня наступного).
Дерева, які підлягатимуть цілковитому видаленню через масове ураження омелою, будуть зрізатись восени або на початку зими, щоб виключити рознесення урожаю насіння омели птахами.

З повагою

Міський голова Наталія БАЛАСИНОВИЧ
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 100 осіб з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

ДІДКІВСЬКИЙ ВІТАЛІЙ ВЛАДИСЛАВОВИЧ

Початок збору підписів:

29 березня 2023 р.

Відповідь дана:

13 липня 2023 р.