Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Про заборону діяльності української православної церкви у єдності з московським патріархатом УПЦ МП на території Васильківської міської територіальної громади.

Так звана "Українська православна церква" та її структурні підрозділи, відома в суспільстві як УПЦ МП - це ворожа до України колабораціоністська організація, яка де-факто виконує роль структурного підрозділу ФСБ в Україні.

З початком повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України, співробітники Служби безпеки України провели ряд обшуків храмів УПЦ. Під час слідчих дій знайшли проросійську літературу, листування з "московськими кураторами" та паспорти РФ.

Представники УПЦ МП неодноразово були помічені в колабораціонізмі, зв'язках з окупантами, виправданні російської агресії, українофобських висловлюваннях та інших злочинах проти України. Українці так і не почули від ключових ієрархів УПЦ МП засудження російської агресії, злочинів геноциду, скоєних російською окупаційною армією, засудження фактів колабораціонізму і прославляння держави-агресора з боку священиків УПЦ МП.

Станом на травень 2023 року в Київській області заборону діяльності російських колаборантів УПЦ МП на пленарних засіданнях підтримали: Білоцерківська, Броварська, Бишівська, Обухівська, Ірпінська, Богуславська, Чабанівська, Гірська, Димерська, Володарська, Яготинська, Вороньківська, Бориспільська, Фастівська, Березанська, Білогородська, Переяславська місцеві ради.

Ще низка територіальних громад ініціює заборону діяльності УПЦ МП і очікує рішень органів місцевого самоврядування.

Місцеве самоврядування не може ігнорувати нагальний суспільний запит і терміновість питання, зумовлених очевидними загрозами для національної безпеки. Васильківська міська рада повинна діяти в межах і в спосіб повноважень, передбачених законом.

Тому пропоную Васильківській міській раді:

1. Прийняти звернення до Верховної Ради України із проханням розглянути та підтримати законопроект про заборону діяльності московської церкви в Україні.

2. Розірвати з УПЦ (МП) будь-які договори на оренду земельних ділянок чи іншого землекористування.

3. Розірвати будь-які договори на оренду рухомого або нерухомого комунального майна.

4. Розірвати договори комунального обслуговування та надання комунальних послуг.

5. Розірвати інші договори та рішення, якими УПЦ МП надано права на користування комунальним майном, землею, послугами тощо.

6. Прийняти рішення про заборону будь-яким комунальним підприємствам, установам та організаціям укладати договори з УПЦ (МП).

7. Зупинити розгляд та зняти з розгляду усі проекти рішень щодо передачі УПЦ (МП) будь-яких земельних ділянок в оренду, у постійне користування тощо.

8. Прийняти рішення про мораторій на розгляд проектів рішень про передачу земельних ділянок територіальної громади міста Василькова у користування або власність на будь-яких підставах та на будь-який строк УПЦ(МП).

9. За наявності правових підстав розпочати процес повернення у власність, розпорядження та користування територіальної громади міста Василькова земельних ділянок та нерухомого майна, яке було передано УПЦ (МП) раніше в будь-який час та за будь-яких обставин.

10. Здійснити заходи за допомогою ГФ з охорони громадського порядку і державного кордону "СПЕЦПІДРОЗДІЛ МУНІЦИПАЛЬНА ВАРТА" Васильківської міської територіальної громади для недопуску розкрадання священнослужителями УПЦ (МП) майна релігійних громад та церков на території Васильківської міської територіальної громади шляхом взяття під охорону церков, що знаходяться на території громади та майна в них до прийняття відповідних рішень щодо подальної приналежності цього майна.

11. Звернутись до Київської обласної ради із пропозицією прийняти аналогічні рішення на своєму пленарному засіданні.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановний Владлене Володимировичу!

Відповідно до статті 23¹ Закону України «Про звернення громадян», Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, затвердженого рішенням Васильківської міської ради VII скликання від 29.09.2017 № 05.09-30-VII, розглянуто ініційовану Вами електронну петицію Про заборону діяльності української православної церкви у єдності з московським патріархатом УПЦ МП на території Васильківської міської територіальної громади, яку підтримали 103 громадянина.
Відповідно до статті 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Порядок та підстави припинення або розірвання договорів оренди комунального майна територіальної громади врегульовані Цивільним кодексом України, Законом України «Про оренду державного та комунального майна» (далі – Закон) та Порядком передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 № 483.
Відповідно до вищезазначених нормативно-правових актів, договір оренди може бути достроково припинений за згодою сторін, за рішенням суду та з інших підстав, передбачених Законом або договором.
Відповідно до Земельного кодексу України (далі – Кодекс) розташування на земельних ділянках об’єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності релігійних організацій, які легалізовані в Україні, є підставою для набуття ними прав на землю із земель державної та комунальної власності та створює необхідність плати за неї, оскільки згідно з статтею 206 Кодексу, використання землі в Україні є платним.
Положеннями статті 141 Кодексу визначено, що припинення діяльності релігійних організацій, державних чи комунальних підприємств, установ та організацій, набуття іншою особою права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, які розташовані на земельній ділянці, є одними з підстав припинення права користування земельними ділянками.
Отже, вказані приписи норм законодавства України зобов’язують Васильківську міську раду та її виконавчі органи у будь-яких правовідносинах діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що прямо передбачені Конституцією та законами України. Правовідносини, що виникають із договірних зобов’язань – не виключення.
З метою унеможливлення діяльності в Україні релігійних організацій, керівний центр (управління) яких знаходиться за межами України, в державі, яка здійснює збройну агресію проти України, у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій (№ 8371 від 19.01.2023).

Вказаний законопроект розроблено на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 01 грудня 2022 року «Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», введеного в дію Указом Президента України від 01 грудня 2022 року № 820/2022.
Зазначене вище рішення прийнято за результатами розгляду діяльності релігійних організацій на території України в умовах військової агресії російської федерації проти України, з метою забезпечення духовної незалежності, недопущення розколу в суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів.
Унеможливлення (заборона, обмеження) діяльності в Україні релігійних організацій, керівний центр (управління) яких знаходиться за межами України, в державі, яка здійснює збройну агресію проти України стане додатковою, визначеною законом підставою, для припинення відповідних договорів. Після та у разі прийняття Верховною Радою України зазначеного законопроекту, орендодавці комунального майна Васильківської міської територіальної громади міста Василькова будуть вживати заходів щодо розірвання договорів оренди з Українською православною церквою на підставі нової норми законодавства.
Враховуючи повномасштабне вторгнення російської федерації та триваючу широкомасштабну збройну агресію на території України, а також існуючий суспільний запит, відповідні заходи з реалізації питань електронної петиції «Про заборону діяльності української православної церкви у єдності з московським патріархатом УПЦ МП на території Васильківської міської територіальної громади» вживатимуться після прийняття Верховною Радою України відповідних законодавчих актів.

З повагою

Міський голова Наталія БАЛАСИНОВИЧ

Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Петицію підписали 106 осіб з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Сергієнко Владлен Володимирович

Початок збору підписів:

3 травня 2023 р.

Відповідь дана:

8 червня 2023 р.