Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 391 громадa!

ЗАКУПІВЛЯ ДРОНІВ ДЛЯ ЗСУ ЗА РАХУНОК МІСЬКОГО БЮДЖЕТУ

Ми, нижче підписані, звертаємося до Васильківської міської ради з важливим проханням щодо розподілу коштів місцевого бюджету на потреби ЗСУ. У 2022-2023 року значно зросли надходження до міського бюджету коштів за рахунок військового ПДФО (податок з доходів фізичних осіб), оскільки з виплати нашим військовим до міського бюджету стягують податки у розмірі 18%.
Сьогодні кожен Васильківець, що воює на передовій, щомісячно сплачує до міського бюджету біля 22 тис. грн, а ще від 4,5 до 10 тис. грн щомісяця сплачують у вигляді податків наші військові, які проходять службу в інших військових підрозділах у тилу.
Ми вважаємо, що до завершення військового стану необхідно ретельно розглядати спосіб використання цих коштів. З метою підтримки Збройних Сил України та забезпечення їх ефективності, ми пропонуємо перерозподілити частину коштів міського бюджету, що надходять з військового ПДФО, на придбання дронів для ЗСУ.
Наразі дрони стали ключовими компонентами сучасної війни, забезпечуючи перевагу у розвідці, визначенні цілей та аналізі бойової обстановки. Використання дронів дозволяє зберегти життя наших військових та збільшити ефективність їх дій на полі бою. Такий крок стане важливим етапом у модернізації та підвищенні бойової здатності Збройних Сил України.
Тому ми вимагаємо від міської ради ухвалити рішення про щомісячне перерахування 50% військового ПДФО з міського бюджету на придбання дронів для Збройних Сил України. Ми переконані, що такий крок буде важливим внеском у підтримку нашої армії та допоможе підтримати безпеку нашої держави.
Давайте разом проявимо свою підтримку нашим військовим та зробимо важливий крок у сторону сучасного та сильного війська.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

05.09.2023 № КО-16/09.02-06 №________ від __________

Корчинський Б.І.


Відповідно до ст. 40 Конституції України, ст.231 Закону України «Про звернення громадян», Положення про Порядок розгляду електронної петиції, адресованої Васильківській міській раді, затвердженого рішенням Васильківської міської ради VII скликання від 29.09.2017 № 05.09-30-VII, розглянуто ініційовану Вами електронну петицію Закупівля дронів для ЗСУ за рахунок міського бюджету, яку підтримали 101 громадянин.
Звертаємо вашу увагу, що положеннями статті 19 Конституції України регламентовано, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Зазначаємо, що видатки, які можуть здійснюватись з бюджетів міських територіальних громад визначено статтями 89 та 91 Бюджетного кодексу України.
Крім того, статтею 225 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України встановлено, що у період дії воєнного стану та з метою відсічі збройної агресії Російської Федерації проти України, забезпечення національної безпеки, заходів територіальної оборони, підтримки місцевої інфраструктури, соціального захисту населення органи місцевого самоврядування можуть приймати рішення про здійснення, як виняток з положень частини другої статті 85 цього Кодексу, видатків, не віднесених до відповідних місцевих бюджетів цим Кодексом, і видатків на утримання бюджетних установ одночасно з різних бюджетів. Такі видатки здійснюються шляхом надання міжбюджетного трансферту з відповідного місцевого бюджету.
Керуючись вищевказаними статтями Бюджетного кодексу України, з бюджету Васильківської міської територіальної громади з початку 2023 року була надана фінансова підтримка військовим частинам Збройних Сил України в сумі 21 647,0 тис. грн. у вигляді міжбюджетного трансферту Державному бюджету України.
Одночасно відмічаємо, що відповідно до чинного законодавства здійснювати закупівлі, пов`язані із обороною держави за рахунок коштів місцевих бюджетів заборонено.


Міський голова Наталія БАЛАСИНОВИЧ


Додаток до рішення

Категорія

ЕКОНОМІКА ТА ФІНАНСИ

Станом на 18 червня петицію підписали 103 особи з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Корчинський Богдан Іванович

Дата створення:

19 липня 2023 р.