Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 297 громад!

Заборона продажу слабо-, алкогольних напоів в місті Васильків з 23:00 до 09:00

Просимо громаду та представників влади підтримати ініцітиву щодо заборони продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв в місті Васильків в нічний час доби, а саме, з 23:00 до 09:00.

У звязку з критичною ситуацією в місті, щодо стану громадського порядку особливо в нічний час, робота цілодобових торгових точок, де реалізується алкогольна продукція сприяє поширенню рівня споживання алкоголю, що призводить до збільшення негативних наслідків і креміногенної ситуації в місті. В звязку з чим, існує соціальна необхідність вжиття профілактичних заходів щодо обмеження продажу алкогольних напоїв, особливо в нічний час.

На даний час, зважаючи на ситуацію в країні, рівень споживання алкоголю та його реалізація в Україні достатньо високий, що в результаті призводить до збільшення негативних соціальних наслідків, порушення правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, а також збільшення рівня злочинності. Саме тому, існує нагальна необхідність вжиття профілактичних заходів, спрямованих на подолання зазначеної соціальної проблеми. Відтак, одним з таких заходів може бути обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у стаціонарних об'єктах торгівлі, малих архітектурних формах та тимчасових спорудах торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення на території міста Васильків шляхом заборони їх реалізації з 23:00 до 09:00 години.
Відповідно до положень статті 3 Конституції України, людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

В звязку з чим, просимо Васильківську міську раду та її виконавчі органи підготувати проект та прийняти рішення щодо встановлення зазначених в даній петиції обмежень.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

_28.03.2019 № КО- 1/09.02-06
Насальська К.О.

Шановна Катерино Олександрівно!

Відповідно до ст. 40 Конституції України, ст.231 Закону України «Про звернення громадян», Положення про Порядок розгляду електронної петиції, адресованої Васильківській міській раді затвердженого рішенням Васильківської міської ради від 29.09.2017 № 05.09-30, розглянуто ініційовану Вами та підтриману мешканцями міста Василькова електронну петицію щодо заборони продажу слабо-, алкогольних напоїв в місті Васильків з 23:00 до 09:00, яку підтримали 101 громадянин.
Прийняття Закону України від 22 березня 2018 року № 2376-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових», створює правове підґрунтя для прийняття рішення щодо встановлення заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) у визначений час доби в межах території міста.
Слід зазначити, що рішення про заборону продажу алкогольних виробів у визначений час доби направлено на правове регулювання господарських відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання, а тому носить ознаки регуляторного акта. Процедура розробки та прийняття регуляторних актів регламентується Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11 вересня 2003 року №1160-IV та Порядком підготовки та прийняття регуляторних актів Васильківською міською радою, виконавчим комітетом Васильківської міської ради та Васильківським міським головою, затвердженим рішенням Васильківської міської ради від 22 грудня 2017 року № 02.04-35-VII.
Враховуючи вищенаведене, управлінням з питань економіки та власності Васильківської міської ради підготовлено проект рішення про внесення змін до Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності Васильківської міської ради та її виконавчих органів на 2019 рік, в якому передбачено прийняття регуляторного акту про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) в певний час доби, який буде винесено на розгляд чергової сесії, враховуючи вимоги чинного законодавства та дотримуючись процедури прийняття регуляторного акта.
Дякую всім, хто долучився до цієї петиції, за небайдужу громадянську позицію.


З повагою

Міський голова В. Сабадаш

Додаток до рішення

Категорія

ЕКОНОМІКА ТА ФІНАНСИ

Петицію підписали 106 осіб з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Насальська Катерина Олександрівна

Початок збору підписів:

4 березня 2019 р.

Відповідь дана:

29 березня 2019 р.