Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 391 громадa!

Заборонити продаж та використання пластикових пакетів в магазинах та супермаркетах

Сьогодні пластикові пакети можна побачити в кожному без винятку магазині у місті. Їх дешевизна, простота і надійність змушує сотні тисяч громадян користуватись ними щодня. Проте шкода від них для довкілля та самих людей колосальна. Пластикові пакети розкладаються сотні років, виділяючи при цьому шкідливі речовини. Їх не можна ні переробити (забруднені пакети неможливо використати для переробки), ні спалити (при згорянні виділяють небезпечні діоксинові сполуки).Більше того різного роду пакети та упаковки становлять левову частку сміття, що валяється повсюду та спотворює вигляд нашого міста. Та проблема стосується не лише Вінниці, вона - глобальна. Більшість цивілізованих країн світу (у тому числі держави ЄС) відмовляються від вироблення та використання шкідливих пластикових пакетів. Тому цією петицією від імені всіх свідомих громадян пропоную заборонити у Вінниці продаж та використання пластикових пакетів у пунктах роздрідної торгівлі та рекомендувати їм перейти на екологічні види тари, наприклад паперові пакети, полотняні еко-сумки, тканинні мішечки тощо.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Ваша петиція щодо питання заборони використання пластикових пакетів в магазинах та супермаркетах розглянута, в зв’язку з чим, інформуємо про наступне.
Відповідно до ч.2 ст. 19, ч.1,3 ст. 140 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.
Окрім того, ст. 23 Господарського Кодексу України, визначено, що органи місцевого самоврядування здійснюють свої повноваження щодо суб'єктів господарювання виключно в межах, визначених Конституцією України, законами про місцеве самоврядування та іншими законами, що передбачають особливості здійснення місцевого самоврядування. Органи місцевого самоврядування можуть здійснювати щодо суб'єктів господарювання також окремі повноваження органів виконавчої влади, надані їм законом.
Незаконне втручання органів та посадових осіб місцевого самоврядування у господарську діяльність суб'єктів господарювання забороняється. Не допускається видання правових актів органів місцевого самоврядування, якими встановлюються не передбачені законом обмеження щодо обігу окремих видів товарів (послуг) на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць.


В той же час, з поміж іншого, повідомляємо, що за інформацією, розміщеною на офіційному сайті Верховної ради України, 28.01.2019 зареєстрований Проект Закону «Про скорочення використання пластикових пакетів» за номером 9507-2 від 12.02.2019 року. З текстом законопроекту, можливо ознайомитись за наступним посиланням: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65488.
З урахуванням вищевикладеного, органами виконавчого комітету опрацьовується дана громадська ініціатива і станом на сьогодні може бути прийнято відповідне рішення яке буде носити рекомендаційний характер для суб’єктів господарювання щодо заборони використання пластикових пакетів в закладах торгівлі.
Додаток до рішення

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Петицію підписали 600 осіб з 350 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Супрун Ярослав Вячеславович

Початок збору підписів:

4 березня 2019 р.

Відповідь дана:

18 березня 2019 р.