Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 460 громад!

Автомат для пластикових пляшок

Вінницька міська влада позиціонує наше місто, як європейське. В європейських країнах, зокрема в Німеччині та Швеції, існують так звані фандомати. Це автомати для переробки пластику. Принцип дії дуже простий. Стоїть автомат, людина кидає пляшку, вона там переробляється, а людина натомість отримує, наприклад 50 копійок. В підсумку у виграші будуть всі. Місто стане чистішим, а людина багатшою. Гроші на такий апарат в міста є. Прошу підтримати

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Вашу петицію, щодо встановлення автоматів для прийому ПЕТ-пляшок, опрацьовано виконавчим комітетом Вінницької міської ради.
В умовах зростання виробництва та споживання товарів одноразового використання, питання відокремлення ресурсоцінних компонентів з загальної маси побутових відходів, є надзвичайно важливим.
Профільним департаментом ознайомлено з системою збору використаної тари за допомогою фандоматів.
Принцип роботи заставної (депозитної) системи збору полягає в тому, що виробником або оператором торгівельних мереж у вартість пляшки напою закладають додаткову суму, а при здачі тари в фандомати, автомат повертає частину цих грошей, або надає бонуси для використання їх в торгівельному закладі. Така система ефективно працює в багатьох супермаркетах Європейських країн. На жаль, в Україні, не налагоджено подібне співробітництво між вітчизняними виробниками та операторами торгівельних мереж. А існуюча законодавчо-нормативна база не дає змоги місцевій владі зобов'язати торгівельні мережі встановлювати подібні автомати.
Для зменшення негативного впливу відходів на навколишнє середовище, в місті впроваджена система роздільного збирання побутових відходів. Мешканцям запропоновано складувати ресурсоцінні компоненти (ПЕТ-пляшка, папір, скло, метал) в контейнери сухої фракції. Які після проходження процесу сортування, направляються на переробку.
Також, силами КУП «ЕкоВін», на контейнерних майданчиках багатоповерхової забудови міста встановлено 100 контейнерів для ПЕТ-пляшки. Крім того, мешканці мають можливість здавати пластикові вироби в пункти прийому вторинної сировини, що розміщені в кожному мікрорайоні міста.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 521 особа з 350 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Райковський Євген Юрійович

Початок збору підписів:

27 квітня 2020 р.

Відповідь дана:

13 травня 2020 р.