Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 406 громад!

Дозволити партнерські пологи

Дорогі громадяни.
Прошу звернути увагу на права проділь, та дозволити партнерські пологи у пологових будинках м.Вінниця
Згідно з інструкцією організації профілактики внутрішньолікарняних інфекцій в акушерських стаціонарах затвердженної МОЗ України від 10.05.2007 №234 п. 2.6. Медичний персонал акушерського стаціонару дозволяє присутність партнера не більше 2 осіб (чоловіка, членів родини, близьких) на пологах відповідно до порядку, затвердженого головним лікарем ЗОЗ з урахуванням бажання роділлі. Додаткове медичне обстеження родичів не проводиться. Присутність членів родини за наявності в них туберкульозу або гострих проявів інфекційного захворювання в акушерському стаціонарі не допускається. Особи, присутні при пологах, повинні бути в чистому домашньому одязі та змінному взутті.
Але не зважаючи на вище вказані норми законодавства, пологові будинки м.Вінниці забороняють проведення партнерських пологів, що в свою чергу є порушенням прав.
Жодних рекомендацій що до заборони проведення партнерських пологів, від МОЗ чи ВООЗ нема.
На прохання пояснити якими законодавчими нормами керуються пологові будинки, ясної відповіді отримано не було, лише загальні фрази.
А також навіть при пом’якшені карантину, партнерські пологи не дозволили!
Прошу підтримати петицію.
Дякую.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Розглянувши Вашу петицію щодо можливості партнерських пологів в умовах карантину, Виконавчі органи Вінницької міської ради в межах повноважень повідомляємо наступне.
Зазначаємо, що відповідно до Постанови кабінету міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» на території Вінницької області продовжений карантин до 22.06.2020 року.
Згідно ст.1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», карантин – адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних хвороб.
Ст. 29 вказаного Закону встановлено, що карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватись режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситись інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.
Враховуючи зазначене, з метою запобігання поширенню захворюваності на коронавірусну інфекцію, а також у зв`язку із введенням на всій території України надзвичайної ситуації з розповсюдження коронавірусної хвороби COVID-19, у закладах охорони здоров`я адміністрацією цих закладів можливе прийняття рішення щодо введення обмежувальних заходів, в тому числі тимчасово призупинення проведення партнерських пологів.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» кожний громадянин України має право на кваліфіковану медичну допомогу, включаючи вільний вибір лікаря, вибір методів лікування відповідно до його рекомендацій і закладу охорони здоров'я.
Тому радимо Вам звернутись із питаннями, зазначеними у петиції, до адміністрації пологодопоміжного закладу, який Ви обрали.
Додаток до рішення

Категорія

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Петицію підписали 366 осіб з 350 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Людвінська Юлія Олегівна

Початок збору підписів:

20 травня 2020 р.

Відповідь дана:

3 червня 2020 р.