Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 370 громад!

Залишити Замкову гору вінничанам і розірвати договір оренди

Замкова гора у Вінниці є однією з найстаріших пам'яток, яка охороняється законом. Кілька років тому археологи розпочали розкопки і знайшли на горі навіть залишки трипільського поселення. На початку XVІ ст волинянин Костянтин Острозький побудував на горі замок. Він був однією з точок, навколо якої розросталося місто.
Вінницькі дослідники та історики запропонували розташувати на 1,5 -2 га території Замкової гори, яка іще залишилася, історико-туристичний комплекс – прообраз дерев'яного замку з оборонними стінами і чотирма вежами, який може стати туристичною родзинкою міста. Але тиждень тому територію Замкової гори почали розгортати екскаваторами. Як виявилось, земельну ділянку орендує фірма "Укрпромтех" і вони планують пам'ятку забудувати.
Звертаємось до Вінницької міської ради з проханням розірвати договір оренди з фірмою "Укрпромтех" і зберегти історичну пам'ятку для міста.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

На Вашу петицію щодо розірвання договору оренди земельної ділянки з ПП «Укрпромтех», повідомляю наступне.
Відповідно до пункту 37. договору оренди земельної ділянки від 29.07.2004р. зареєстрованого за №040700300017 від 26.01.2007 укладеного з ПП «Укрпромтех» передбачено, що дія договору припиняється у разі: закінчення строку, на який його було укладено; придбанням орендарем земельної ділянки у власність; викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом; ліквідації юридичної особи – орендаря. Договір припиняється також в інших випадках передбачених законом.
Пунктом 38. вищезазначеного договору зазначено, що дія договору припиняється шляхом його розірвання за взаємною згодою сторін; рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обовязків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яка істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
Згідно із пунктом 39. цього договору передбачено, що розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку допускається в разі невиконання робіт по благоустрою та систематичне невиконання санітарної очистки даної земельної ділянки.
Відповідно до Закону України «Про оренду землі» оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності. Відносини, пов’язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Відповідно до статті 32-1. Договір оренди земельної ділянки державної чи комунальної власності може бути розірваний у разі прийняття рішення про використання земельної ділянки для розміщення об’єктів, визначених частиною першою статті 7 Закону України "Про відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності". Дана стаття містить вичерпний перелік суспільної потреби. Розміщення історико-культурного комплексу в даному переліку не зазначено.
Враховуючи вищезазначене, викладені в петиції питання не можуть бути підставою для дострокового розірвання договору оренди земельної ділянки від 29.07.2004р. зареєстрованого за №040700300017 від 26.01.2007 р., укладеного з ПП «Укрпромтех».

Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 388 осіб з 350 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Гайда Таїса Миколаївна

Початок збору підписів:

23 серпня 2020 р.

Відповідь дана:

15 вересня 2020 р.