Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 391 громадa!

Відімінити рішення виконкома Вінницької міської ради про підняття проїзду у маршрутках з 1 червня

Відімінити рішення виконкома Вінницької міської ради про підняття проїзду у маршрутках з 1 червня до 10 гривень і повернути 6 гривень або хоча б встановити помірне підняття ціни. У нас тепер проїзд дорожче чим у Києві там проїзд складає 8 гривень а середня зарплата там набагато вища чим у Вінниці

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

За дорученням міського голови С. Моргунова департамент економіки і інвестицій міської ради опрацював Вашу електронну петицію від 30.04.2021р. щодо відміни рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради про підняття проїзду у маршрутках з 01 червня 2021 року та повідомляє наступне.
В лютому 2021 року до виконавчих органів Вінницької міської ради від імені усіх перевізників, що здійснюють перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в режимі маршрутного таксі на території Вінницької міської територіальної громади, звернулася громадська організація «Маршрут» з проханням переглянути тариф до 12,00 гривень за одну поїздку пасажира.
Надані перевізниками розрахунки тарифів опрацьовано та приведено у відповідність до вимог чинного законодавства. За результатами розгляду, розмір економічно обґрунтованих тарифів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в режимі маршрутного таксі на території Вінницької міської територіальної громади склав: на усіх маршрутах (крім 25Н, 30А, 30Б та 33А) – 10,00 грн за одну поїздку пасажира, на маршрутах 25Н, 30А, 30Б – 12,00 грн за одну поїздку пасажира.
Оскільки рішення виконавчого комітету міської ради «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету міської ради від 31.01.2012 №203 (зі змінами)» підпадає під дію Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», його проєкт – проєкт регуляторного акта та відповідний аналіз регуляторного впливу було розміщено в друкованому виданні «Вінницька газета» від 19.03.2021р. №11 та на офіційному вебсайті Вінницької міської ради (https://www.vmr.gov.ua) в розділі «Регуляторна політика» («Прозоре місто» – «Регуляторна політика») з метою отримання зауважень та пропозицій.
З 19.03.2021 р. до 19.04.2021 р. кожен охочий вінничанин мав можливість долучитись до обговорення проєкту регуляторного акта та надати власні письмові пропозиції. Усі пропозиції, що надійшли під час вищезазначеного терміну, були опрацьовані виконавчими органами міської ради, за результатами їх розгляду розмір тарифів залишився без змін.
Тарифи на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в режимі маршрутного таксі на території Вінницької міської територіальної громади встановлені рішенням виконавчого комітету Вінницької міської ради від 29.04.2021р. №1083 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету міської ради від 31.01.2012 №203 (зі змінами)» та наберуть чинності з 01 червня 2021 року.
Станом на сьогоднішній день на території Вінницької міської територіальної громади діють тарифи на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в режимі маршрутного таксі, встановлені ще у 2018 році. З того часу відбулося суттєве підвищення цін на більшу частину статей калькуляційних витрат собівартості послуг, зокрема, розміру мінімальної заробітної плати на загальнодержавному рівні, вартості паливно-мастильних матеріалів, деталей та запчастин, що, в свою чергу, негативно вливає на дотримання перевізниками належної якості надання послуг та регулярність руху автобусів на міських маршрутах. Крім того, внаслідок запровадження карантинних обмежень через епідемію COVID-19 відбулось значне падіння пасажиропотоку – на 62,1% у 2020 році в порівнянні з 2019 роком.
Також слід зауважити, що незважаючи на те, що перевізники здійснюють свою діяльність без отримання фінансування з бюджету Вінницької міської територіальної громади, на них покладено дотримання таких соціальних зобов’язань, як здійснення безкоштовних перевезень учасників бойових дій, інвалідів війни, учасників АТО, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, віднесених до І категорії, та перевезення учнів 1-6 класів за 50% вартості проїзду протягом навчального року.
Виконавчі органи міської ради вдячні за Вашу небайдужість та активну громадську позицію, однак, враховуючи вищевикладене, підстави щодо відміни рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради про підняття вартості проїзду у маршрутних таксі з 01 червня 2021 року відсутні.
Додаток до рішення

Категорія

ТРАНСПОРТ ТА ДОРОГИ

Петицію підписали 566 осіб з 350 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Александр Морозов Романович

Початок збору підписів:

30 квітня 2021 р.

Відповідь дана:

18 травня 2021 р.