Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 391 громадa!

Пропонуємо зробити безкоштовний проїзд дітям віком до 14 років у міському транспорті.

З 1 червня 2021 року дорожчає проїзд в маршрутних таксі.
Саме на День захисту дітей.
Ми знаємо, що у багатьох містах проїзд в громадському транспорті знаходиться на рівні 4 гривень, а у Кривому Розі його зробили взагалі безкоштовним для містян.

Ми, батьки, і так утримуємо комунальні навчальні заклади. Без внесків батьків давно було б всім складно. Ми йдемо на зустріч нашій місцевій владі. І хочемо, щоб нашим дітям пішли назустріч.

Тому, просимо зробити безкоштовний проїзд дітям віком до 14 років усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), тому що неповнолітня дитина з 14 років має право приступити до роботи з дозволу одного із батьків. Діти до 14 років не можуть працювати і не мають грошових коштів для оплати проїзду, тому повинні мати безкоштовний проїзд у міському пасажирському транспорті.
Перелік міського пасажирського транспорту:
- автобус;
- тролейбус;
- трамвай;

Давайте разом зробимо “День захисту дітей” не тільки 1 червня, а щодня!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Вашу петицію щодо запровадження безкоштовного проїзду в міському громадському транспорті для дітей віком до 14 років опрацьовано.
За результатами опрацювання інформуємо.
Відповідно до пунктів 1, 6 частини першої статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод; основи соціального захисту населення.
Право на пільговий проїзд окремих категорій громадян на різних видах транспорту загального користування гарантоване державою.
Категорії громадян, які мають право на пільговий проїзд у міському громадському транспорті загального користування визначено низкою законів України та інших нормативно-правових актів.
Так, відповідно до пп. 7 п. 159 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 р. № 176 (зі змінами) пасажир має право безоплатно перевозити із собою одну дитину віком до 6-ти років без права зайняття нею окремого місця.
Окрім того, відповідно до «Порядку надання пільг на проїзд у міському електротранспорті та автомобільному транспорті загального користування, який працює в звичайному режимі руху, учням загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних навчальних закладів та студентам вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації», затвердженого рішенням виконавчого комітету міської ради від 16.07.2020 р. № 1380 право на пільговий проїзд в міському електротранспорті та автомобільному транспорті загального користування, який працює у звичайному режимі руху мають:
 учні загальноосвітніх шкіл денної форми навчання в розмірі 30 % від загальної вартості місячного електронного проїзного квитка на здійснення 130 поїздок, тобто 110,00 грн. Таким чином вартість однієї поїздки становить 0,85 грн.;
 студенти вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації денної форми навчання та учні професійно-технічних навчальних закладів денної форми навчання в розмірі 50 % від загальної вартості місячного електронного квитка на здійснення 130 поїздок, тобто 170,00 грн. Таким чином, вартість однієї поїздки становить 1,31 грн.
Пільги надаються шляхом надання можливості вищезазначеним категоріям за допомогою персоналізованої муніципальної картки вінничанина (учнівської або студентської) придбати місячний електронний проїзний квиток на здійснення 130 поїздок за пільговим тарифом.
Також, відповідно до «Порядку надання пільг на проїзд у міському електротранспорті та автомобільному транспорті загального користування, який працює в звичайному режимі руху, окремим категорія громадян Вінницької міської територіальної громади», затвердженого рішенням виконавчого комітету міської ради від 30.12.2020 р. № 2918, право на пільговий проїзд, а саме безоплатний проїзд у муніципальному транспорті, в кількості не більше 60 безоплатних поїздок на місяць, мають діти віком від шести років з багатодітних сімей, які зареєстровані та/або проживають на території населених пунктів Вінницької міської територіальної громади.
Водночас повідомляємо, що до 2016 року компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян здійснювались шляхом надання місцевим бюджетам субвенції з державного бюджету. Проте, у 2016 році до Бюджетного кодексу України були внесені зміни, згідно з якими було виключено норму щодо здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремим категоріям громадян за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. З того часу видатки на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій покладено на місцеві бюджети.
На сьогоднішній день, пільги на проїзд окремих категорій громадян в міському громадському транспорті загального користування (трамвай, тролейбус, автобус) надаються в повному обсязі та компенсуються комунальному підприємству «Вінницька транспортна компанія» з бюджету Вінницької міської територіальної громади без субвенції з державного бюджету України.
Враховуючи існуючі пільги на проїзд у міському громадському транспорті загального користування (трамвай, тролейбус, автобус) для даної категорії, запровадження додаткових пільг, на даний час, не планується
Додаток до рішення

Категорія

СІМ’Я, МОЛОДЬ, ДІТИ

Петицію підписали 505 осіб з 350 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Магденко Светлана Александровна

Початок збору підписів:

1 червня 2021 р.

Відповідь дана:

17 червня 2021 р.