Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 467 громад!

Заборонити вбивати безпритульних тварин!

В 2016 році міськрада планує почати будівництво муніципального притулку для тварин 4,5 мільйонів гривень. Там тваринам буде відпущено 45 діб, щоб знайти господаря. Інакше їх вбиватимуть, ввівши смертельну вакцину. Навіщо, будувати на бюджетні кошти новий притулок, а не фінансово підтримувати існуючий притулок "Планета"? Очевидно, у такому разі нікому не вдасться "відмити" кошти на будівництві. Собак будуть вбивати за наші гроші, сплачені в бюджет у вигляді податку. Ви з цим згодні ? Якщо ні, давайте заборонимо міськраді це робити!
Суть петиції: направити бюджетні кошти на підтримку притулку "Планета", заборонити будівництво нового притулку для вбивства тварин.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Ваша петиція, на сайт міської ради щодо фінансування притулку «Планета» та будівництва муніципального притулку опрацьовано, виконавчим комітетом Вінницької міської ради.
Проблема великої кількості безпритульних тварин до цього часу має місце та не вирішена на сьогоднішній день в м. Вінниця, що приводить до погіршення санітарно-епідеміологічного та епізоотичного стану міста, сприяє розповсюдженню сказу та інших хвороб, створює інші проблеми для мешканців міста.
В даному питанні, виконавчий комітет першочергово керується статтею 3 Конституції України «Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю».
Довожу до Вашого відома, що у 2015р. кількість скарг, з приводу агресивно налаштованих тварин, які надійшли до відділу оперативного реагування "Цілодобова варта", у порівнянні з 2014р. зросла на 8%. Станом на 18.02.16 р з початку поточного року зареєстровано 75 скарг.
За даними Вінницького обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України, в нашому місті за 2015 р зареєстровано в 3,5 разів більше покусів безпритульними тваринами ніж у 2014р., та зареєстровано 4 вогнища сказу.
Враховуючи вищезазначене, стає зрозуміло, що дії спрямованні на регулювання чисельності притулком благодійного фонду «Планета» та інших приватних притулків, не достатньо ефективні та не можуть вирішити дану проблему без спільної співпраці місцевої влади та громадськості, оскільки відповідальність за неї лежить на суспільстві у цілому.
Найбільш ефективним шляхом регулювання чисельності безпритульних тварин є реалізація комплексу заходів запобігання неконтрольованому розмноженню тварин, здійснювана місцевою владою за участю громадських організацій та волонтерів. Таких як: масова стерилізація, роз'яснювальна робота, адміністративне покарання за розведення тварин, що не мають племінної вартості, за жорстоке поводження, обов'язкова реєстрація або ліцензування тварин, будівництво муніципального притулку, активна робота громадських організацій, тощо.
Згідно ст. 24 ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження», для забезпечення вилову та тимчасової ізоляції собак, котів та інших домашніх тварин органами місцевого самоврядування можуть створюватися комунальні служби або підприємства з питань утримання та поводження з тваринами в населених пунктах відповідно до місцевих програм регулювання чисельності тварин у населених пунктах.
Для реалізації вищезазначених заходів, навесні 2016р. планується початок будівництва сучасного муніципального притулку для тварин, європейського типу на 130 вольєрів. Тваринам, що перебуватимуть у притулку, буде надаватись ветеринарна допомога. Притулок обов'язково матиме облаштовані приміщення (відділення): ветеринарну клініку, приймальне відділення, карантинне відділення, ізолятор, відділення для утримання тварин.
Функціонування муніципального притулку буде здійснюватись виключно з дотриманням вимог Європейської конвенції «Про захист домашніх тварин», ратифікованої Законом України № 578-VII від 18.09.2013, Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», Наказу Державного комітету ветеринарної медицини України від 15.10.2010 року № 439 «Про затвердження Положення про притулок для тварин», «Програми охорони тваринного світу та регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Вінниці на 2013 – 2020 рр.», затвердженої рішенням міської ради від 31.05.2013 № 1292, а також інших нормативно-правових актів з даного питання.
Згідно Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та Європейської конвенції про захист домашніх тварин, євтаназія не заборонена та може застосовуватись у разі виявлення у тварин особливо небезпечних інфекційних хвороб, тяжких травм та каліцтв не сумісних з життям, невиліковних хвороб або наявності інших підстав для її проведення, а також при регулюванні чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини.
Щодо фінансової підтримки притулку «Вінницького обласного благодійного фонду захисту тварин «Планета» повідомляю, що на виконання заходів, передбачених «Програмою охорони тваринного світу та регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Вінниці на 2013 – 2020 рр.», у період тільки з січня 2014 по лютий 2016 рр. з міського бюджету на фінансову підтримку благодійній організації «Вінницький обласний благодійний фонд захисту тварин «Планета» виділено кошти в сумі 348280 грн. Вінницька міська рада і надалі планує підтримувати даний притулок.
Таким чином, враховуючи вищезазначене, виконавчий комітет Вінницької міської ради не бачить підстав для скасування будівництва муніципального притулку.
Дякуємо за небайдужість до існуючих проблем міста та гуманне ставлення до безпритульних тварин.

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 488 осіб з 350 необхідних.

Переглянути список

Автор:

ГО Агенцыя журналістських розслідувань

Початок збору підписів:

8 лютого 2016 р.

Відповідь дана:

25 лютого 2016 р.