Оберіть вашу громаду
Скасувати
+ ще 467 громад!
Створення станцій сортування сміття
З кожним днем в нас накопичується все більше і більше сміття. Це і побутові відходи і будівельне сміття, але найбільше загрозу становить пластик, який майже не розкладається. В більшості європейських країн прийнято сортувати сміття і здавати його на повторну переробку. Наприклад, купивши воду в супермаркеті, покупець також сплачує і вартість пляшки, яку можна повернути - в кожному супермарткеті стоїть спеціальний автомат для прийому вторинної сировини (ПЕТ-пляшки, склотара тощо) і після здачі людина отримує чек на знижку в цьому супермарткеті. Це звичайно найпримітивніший рівень сортування, адже майже всі види паковання можна повторно переробляти, або спалювати без шкоди для довкілля.
Наразі в нашому місці присутні так звані “пункти прийому вторинної сировини”, але більшість з них орієнтовані на великі партії склотари або ж там настільки брудно, що бажання ще раз прийти туди одразу відпадає. Такі “точки” більше орієнтовані на безпритульних, які приносять склотару з сміттєвих баків і запах в цих приміщеннях стоїть відповідний. Зараз правильне сортування сміття тримається на благодійних організаціях, які працюють в 0, існуюючи за кошти від благодійних внесків. Правильне сортування – це пункти, де приймають чисте і сухе паковання, розподілене за різними фракціями, і після накопичення достатньої кількості відправляють на завод виробника для повторної переробки, неліквідні пластики – на спалювання, небезпечні відходи (батарейки, лампочки, шини) – на безпечну утилізацію. Прикладом такої організації є NoWaste (https://nowaste.com.ua/), яка, на жаль, має лише один філіал в Києві, але за рахунок соціальних медіа і правильного підходу вони чудово справляються зі своєю місією.
Для закріплення звання найкомфортнішого міста пропоную виділити кошти з бюджету на існування такої станції сортування. Наступним кроком має стати закріплення норм сортування на рівні законів, та поступове зменшення кількості несортованих відходів, які осідають на сміттєзвалищах. Важливим пунктом є те, щоб сортування було не тільки на папері, коли після сортування сміття вантажать в одну машину і вивозять на полігон, а з подальною переробкою і спалюванням. Давайте зробимо наступний крок на шляху до чистого довкілля!
Категорія
ЕКОЛОГІЯСтаном на 21 квітня петицію підписали 129 осіб з 350 необхідних.