Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Збережемо Вишенське озеро- створимо перший водний парк ветланд!

Вишенське озеро ще десять років тому мало площу у 56 гектарів. Зараз його дерибанять і засипають приватні забудовники.
В той же час в багатьох містах світу такі озера зберігають і підтримують їх природній стан. Адже саме озера запобігають кліматичним змінам, регулюють температуру повітря навколо озера, дають людям можливість відновлюватись на природі та проводити гарно час.
Вінниця має чудове озеро, яке може бути не гіршим за схожі водні парки в Лондоні, Ам'єні, Коломбо, Делі, Бухаресті.
Просимо Вінницьку міську раду закласти у бюджет 2022 року кошти на виготовлення проектно-кошторисної та землевпорядної документації для створення першого водного парку "Вишенське озеро". Вінничани мають жити у сучасному місті!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Виконавчими органами Вінницької міської ради було розглянуто Вашу петицію від 16.11.2021 р. щодо передбачення у бюджеті 2022 року коштів на виготовлення проєктно-кошторисної та землевпорядної документації для створення першого водного парку «Вишенське озеро», повідомляємо наступне.
Згідно з рішенням міської ради від 29.10.2021 р. № 626 комунальному підприємству «Агенція муніципальної нерухомості» ВМР надано дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування, розташованої за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, 150Б, орієнтовною площею 72,6997 га, для культурно-оздоровчих потреб, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, за рахунок земель комунальної власності (в тому числі за рахунок земельної ділянки площею 12,7760 га (кадастровий номер: 0510100000:02:072:0101), на якій розташовано вказане у зверненні озеро). Прилегла до водного об’єкта земельна ділянка площею 36,8001 га (0510100000:02:072:0102) перебуває у постійному користуванні міського комунального підприємства «Вінницязеленбуд». Цільове призначення ділянки: для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення.
Відповідно до установчого документа КП «Вінницязеленбуд» дане підприємство має право самостійно визначати стратегію та основні напрямки свого розвитку згідно з державними та місцевими програмами та замовленнями, фінансовим планом та планом розвитку, в тому числі стосовно організації вільного часу, активного відпочинку та розваг, задоволення культурних запитів різноманітних верств населення.
Вказаними комунальними підприємствами здійснюються системні комплексні заходи для покращення благоустрою території, її екологічного стану та покращення умов дозвілля вінничан та гостей нашого міста.
Департаментом комунального господарства та благоустрою вивчається можливість очищення водойм (в т. ч. Вишенського озеру) за допомогою комплексу ефективних мікроорганізмів та вищих водних рослин з використанням понтонних конструкцій.
КП ВМР «Дирекція парків та дозвілля територіальної громади» на цей час розробляється Концепція ревіталізації парку Дружби народів, якою буде визначено базові напрямки, тенденції, перспективи та пріоритети функціонування земельної ділянки на найближчі 10 років. Зонуванням території передбачено ландшафтну зону (зона тихого відпочинку, прогулянок і набережну), культурно-мистецьку зону, спортивно-рекреаційну зону, яка включає пляж, вейкбордінг-парк, дитячий та street-workout майданчики, зону барбекю та зону для вигулу та дресирування собак. Вейкбордінг-парк дозволить суміщати зайняття серфінгом, сноубордингом, скейтбордингом і водними лижами.
Інформуємо, що на даний час проєкт бюджету Вінницької міської територіальної громади на 2022 рік вже сформовано. Вашу пропозицію буде враховано при формуванні проектів бюджетів на наступні роки.
Дякуємо Вам за активну громадську позицію.
Додаток до рішення

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Петицію підписали 389 осіб з 350 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Гайда Таїса Миколаївна

Початок збору підписів:

2 листопада 2021 р.

Відповідь дана:

30 листопада 2021 р.