Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 335 громад!

Зупинити незаконний демонтаж готелю “Південний Буг” який мали реконструювати*, а не руйнувати!

У Вінниці продовжується демонтаж цілісного майнового готельного комплексу “Південний Буг”, який, за рішенням Вінницької міської ради №1216 від 25.05.2018 року був визнаний об'єктом приватизації методом аукціона за умов (інвестиційного проекту) передбачених рішення ВМР №1494 Від 21.12.2018 року.

За результатом аукціону був визначений переможець ТОВ “АГРО ДЕЛЬТА ПЛЮС” (м. Хмельницький) ЄДРПОУ 40955355, з яким було укладено договір купівлі-продажу цілісного майнового комплексу (готель “Південний Буг”), що опублікований 15.02.2019 року на сайті prozorro.sale.

Умови договору чітко визначають, що “новий” власник має підготувати проектну документацію на РЕКОНСТРУКЦІЮ* (а не демонтаж) об'єкту приватизації готельного комплексу (у складі: готель, ресторан, та перехід між ними) зі збереженням номерного фонду та виду діяльності об'єкта. Лише після погодження відповідної документації приступити до будівельних робіт. І лише після введення в експлуатацію РЕКОНСТРУЙОВАНОГО ОБ'ЄКТА приватизації шляхом будівництва може отримати у власність, методом викупу земельної ділянки (Площа: 0.8956 га) цілісного майнового готельного комплексу “Південний буг” (кадастровий номер: 0510100000:03:007:0409) з визначеним Цільовим призначення: 03.08 Для будівництва та обслуговування об'єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування.

Цією петицією, яка адресується, в першу чергу, Вінницькому міському голові Сергію Моргунову, вимагаємо зупинити процес демонтажу та руйнації готельного комплексу “Південний Буг”, та надати вичерпні відповіді на наступні питання:

1) На підставі чого земельна ділянка що розташована у м. Вінниці, площа Героїв Чорнобиля,1, площею 0,8956 га (кадастровий номер 0510100000:03:007:0409), була передана у приватну власність забудовнику, який мав право викупу лише після введення в експлуатацію об'єкта приватизації, що передбачено п. 4.1.7. договору купівлі-продажу. Та на підставі чого, ВМР, рішенням №500 від 25.06.2021, погодила ​​розстрочення платежу за придбання земельної ділянки несільськогосподарського призначення, що розташована у м. Вінниці, площа Героїв Чорнобиля,1, що суперечить пункту 4.2.4 договору купівлі-продажу цілісного майнового комплексу (готель “Південний Буг”)?;

2) На підставі чого, за адресою площа Героїв Чорнобиля,1, на базі цілісного майнового комплексу (готель “Південний Буг”) ведуться будівельні роботи які суперечать умовам договору купівлі-продажу? А саме реконструкція об'єкта приватизації, який складається з двох частин: які з'єднані між собою переходом (холом); основна частина - готель; друга частина - ресторан. Натомість, готель майже повністю знищений методом демонтажу спецтехнікою, що підпадає під класифікацію будівельних робіт, які потребують відповідного погодження, і суперечать поняттю реконструкції*;

3) Чому Вінницька міська рада не веде належний контроль виконання умов договору, що передбачено пунктом 4.2.8 договору купівлі-продажу цілісного майнового комплексу (готель “Південний Буг”)? Та хто нестиме відповідальність за недотримання умов договору які призвели до повної руйнації цілісного майнового готельного комплексу “Південний Буг” який мав бути реконструйований та введений в експлуатацію зі збереженням номерного фонду та функціоналу.

* Реконструкція передбачає повне або часткове збереження елементів несучих і огороджувальних конструкцій та призупинення на час виконання робіт експлуатації об'єкта в цілому або його частин (за умови їх автономності). ДБН А.2.2-3:2012 Проектна документація для будівництва

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Ваша петиція стосовно зупинення незаконного демонтажу готелю «Південний Буг», розглянута виконавчими органами Вінницької міської ради, про що, в межах компетенції, повідомляємо наступне.
Право власності на земельну ділянку (кадастровий номер: 0510100000:03:007:0409), що розташована за адресою: площа Героїв Чорнобиля, 1 в м. Вінниці, набуте ТОВ «Агро Дельта Плюс» в порядку, визначеному нотаріально посвідченим договором купівлі-продажу цілісного майнового комплексу від 14 лютого 2019 р. (зі змінами та доповненнями) (надалі - Договір).
Згідно п.2 ст. 128 Земельного кодексу України юридичні особи або громадяни, зацікавлені у придбанні земельних ділянок у власність, подають заяву до міської ради. У заяві зазначаються місце розташування земельної ділянки, її цільове призначення, розміри та площа, а також згода на укладення договору про оплату авансового внеску в рахунок оплати ціни земельної ділянки.
Орган місцевого самоврядування розглядає заяву і приймає рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (якщо такий проект відсутній) та/або про проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки чи про відмову в продажу із зазначенням обґрунтованих причин відмови.
Так, на підставі заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро Дельта Плюс» відповідно до додатку 2 рішення міської ради від 30.10.2020 № 2477 надано дозвіл терміном на 1 рік на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення, що перебувала у користуванні на підставі договору оренди земельної ділянки від 12.09.2019 р., зареєстрованого за №02594 від 08.07.2020 р., площею 0,8956 га, в тому числі в межах «червоних ліній» площею 0,0540 га (без права подальшої забудови), кадастровий номер 0510100000:03:007:0409, що розташована за адресою: м. Вінниця, площа Героїв Чорнобиля, 1, для будівництва та обслуговування об'єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування, на якій розташовані об’єкти нерухомого майна належні ТОВ «Агро Дельта Плюс».
Відповідно до додатку 6 рішення міської ради від 28.05.2021 № 448 погоджено звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 0,8956га (кадастровий номер 0510100000:03:007:0409), затверджено вартість земельної ділянки та передано у власність шляхом продажу ТОВ «Агро Дельта Плюс» зазначену вище земельну ділянку.
ТОВ «Агро Дельта Плюс» виконує умови Договору та здійснює реконструкцію готелю «Південний Буг» під багатофункціональний центр на підставі отриманих документів, з дотриманням державних будівельних норм, стандартів і правил (реконструкція - перебудова введеного в експлуатацію в установленому порядку об'єкту будівництва, яка передбачає зміну його геометричних розмірів та/або функціонального призначення, основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність тощо), удосконалення виробництва, підвищення його техніко-економічного рівня та якості продукції, що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та проживання, якості послуг. ДБН А.2.2-3-2012).
ТОВ «Агро Дельта Плюс» здійснює роботи на підставі повідомлення про початок виконання підготовчих робіт щодо об’єкта будівництва «Реконструкція готелю "Південний Буг" під багатофункціональний центр за адресою: м. Вінниця, площа Героїв Чорнобиля,1», зареєстрованого в реєстрі будівельної діяльності Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва за № ВН 020210325204.
Відповідно до Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011р. №466 (далі - Порядок), підготовчі роботи - роботи з підготовки земельної ділянки, влаштування огородження будівельного майданчика та знесення будівель і споруд, порушення елементів благоустрою в межах відведеної земельної ділянки, вишукувальні роботи, роботи із спорудження тимчасових виробничих та побутових споруд, необхідних для організації і обслуговування будівництва, улаштування під’їзних шляхів, складування будівельних матеріалів, підведення тимчасових інженерних мереж, а також з винесення інженерних мереж та видалення зелених насаджень
Згідно вимог п. 4 Порядку та ст.35 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» підготовчі роботи, можуть виконуватися замовником після набуття права на земельну ділянку та подання повідомлення про початок виконання підготовчих робіт до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю.
Інформація щодо осіб, відповідальних за здійсненням нагляду (авторський, технічний), міститься в повідомленні про початок виконання підготовчих робіт, зареєстрованому в реєстрі будівельної діяльності Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
Додатково інформуємо, що 23.07.2021р. ТОВ «АГРО ДЕЛЬТА ПЛЮС» звернулось з листом щодо внесення змін до договору купівлі-продажу цілісного майнового комплексу та виданих містобудівних умов і обмежень на реконструкцію готелю «Південний Буг» за адресою: м. Вінниця, пл. Героїв Чорнобиля, 1 під багатофункціональний центр.
Із змісту вищевказаного листа убачається, що необхідність внесення змін обумовлена виявленням в процесі демонтажу прибудови до готелю дефектів в несучих конструкціях головного корпусу та рекомендацій згідно з технічним заключенням проведення повного демонтажу будівлі з послідуючим будівництвом нового об’єкту.
В свою чергу, після проведення аналізу нормативно правових документів, що регулюють дану сферу та всебічного розгляду порушеного питання виконавчими органами міської ради, до компетенції яких віднесено вирішення даного роду питань, листом від 01.11.2021 р. повідомлено ТОВ «АГРО ДЕЛЬТА ПЛЮС», що у відповідності до Порядку внесення змін до договорів купівлі-продажу державного (комунального) майна, затвердженого наказом Фонду державного майна України 18.10.2018р. №1328 (надалі – Порядок), розгляд питання внесення змін до договору купівлі-продажу ЦМК, можливий лише після надання ТОВ «АГРО ДЕЛЬТА ПЛЮС» наступних документів:
- техніко-економічне обґрунтування внесення змін до договору купівлі-продажу;
- звіт про стан виконання договірних умов на день подання пропозиції про внесення змін до договору купівлі-продажу та підтверджуючі документи;
- проєкт договору про внесення змін до договору купівлі-продажу.
Відповідно до п. 2 розділу IV Порядку, в 20-ти денний строк після одержання від власника всіх вищезазначених документів, їх розглядає Аукціонна комісія з продажу об’єктів комунальної власності Вінницької міської територіальної громади.
Відтак, після надання ТОВ «АГРО ДЕЛЬТА ПЛЮС» вищевказаного переліку документів (з урахуванням періоду у часі для листування засобами поштового зв’язку) висвітлене питання, у спосіб, визначений Порядком внесення змін до договорів купівлі-продажу державного (комунального) майна буде винесено на розгляд Аукціонної комісії з продажу об’єктів комунальної власності Вінницької міської територіальної громади.


Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 393 особи з 350 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Назаренко Олексій Олександрович

Початок збору підписів:

18 листопада 2021 р.

Відповідь дана:

15 грудня 2021 р.