Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 381 громадa!

Зберегти кінотеатр ім. Коцюбинського

Прошу внести на розгляд міської ради питання про збереження історичної цінності, візитівки міста кінотеатра ім. Коцюбинського.
Відмінити рішення про бізнесцентр і залишити в центрі кінотеатр на дві зали, в якому зробити сучасний ремонт, який би був візитівкою нашого міста.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Виконавчими органами Вінницької міської ради було розглянуто Вашу петицію від 25.11.2021 р. стосовно збереження історичної цінності візитівки міста кінотеатру ім. Коцюбинського, повідомляємо наступне.
Будівлю кінотеатру ім. Коцюбинського зведено в 1932 році, реконструйовано в 1950-ті роки із застосуванням характерних класицистичних форм того часу.
На сьогодні кінотеатр ім. Коцюбинського в м. Вінниці формально не є об’єктом культурної спадщини, хоча це важливий архітектурно-містобудівний акцент, художньо-композиційне рішення якого заслуговує на присвоєння будинку статусу пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення. Будівля кінотеатру в поєднанні з характерним довкіллям становить історичну, мистецьку та естетичну суспільно-культурну цінність.
Кінотеатр ім. Коцюбинського було занесено до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини м. Вінниці наказом управління містобудування і архітектури ВМР № 40 від 03.10.2007 р. «Про державну реєстрацію об’єктів культурної спадщини, включених до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини м. Вінниці», але пізніше Міністерством культури України було надано роз’яснення, що УМіА ВМР не мало відповідних повноважень, тому вказаний перелік не є чинним.
За час експлуатації загальний технічний та естетичний стан об’єкта значно погіршився, через що виникла нагальна потреба щодо реконструкції будівлі з її ревалоризацією та забезпеченням умов сучасного використання.
Станом на 02.12.2021 р. вихідні дані на проектування реконструкції кінотеатру ім. Коцюбинського згідно зі ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» уповноваженим органом містобудування та архітектури замовнику не надавались.
При підготовці вищезазначених вихідних даних департаментом архітектури та містобудування міської ради буде враховано необхідність збереження цінних архітектурно-художніх якостей об’єкта та особливості розташування будівлі в Центральному історичному ареалі м. Вінниці, на розі головної містобудівної вісі міста - вулиці Соборної та вулиці Архітектора Артинова, в оточенні пам’яток культурної спадщини.
Дякуємо Вам за активну громадську позицію.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 394 особи з 350 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Сич Олександр Юрійович

Початок збору підписів:

22 листопада 2021 р.

Відповідь дана:

8 грудня 2021 р.