Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 309 громад!

Фандомати. Автомати зі збору пластикових пляшок

◦ З метою виховання екологічної культури мешканців Вінницької міської територіальної громади, запозичення провідного європейського досвіду по переробці сміття, а також формування відповідальної споживчої поведінки, просимо Вінницьку міську раду при плануванні бюджету ВНТГ на 2022р. запланувати кошти на закупівлю фандоматів.
Фандомат - автомат для прийому пластикових пляшок.
◦ Дана ініціатива зацікавить мешканців громади добровільно сортувати пластикові відходи. Адже інновація передбачає отримання коштів або сертифікатів лояльності (знижок від національних й регіональних рітейлів (супермаркетів)), як альтернативного розрахунку за пластик. З метою реалізації ініціативи, можна укладати угоди з мережами супермаркетів міста. Це обладнання можна розташувати в найбільш густонаселених районах міста, в пріорітеті спальні райони Вишенька, Поділля (на початкових етапах).

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Вашу петицію, щодо встановлення автоматів для прийому ПЕТ-пляшок, опрацьовано виконавчим комітетом Вінницької міської ради.
Профільним департаментом ознайомлено з системою збору використаної тари за допомогою фандоматів. Принцип роботи заставної (депозитної) системи збору полягає в тому, що у вартість напою у ПЕТ-пляшці закладається залогова сума, а при здачі тари в фандомати, автомат повертає частину грошей, сплачених при купівлі напою, або надає бонуси для використання їх в торгівельній мережі.
Така система ефективно працює в багатьох супермаркетах Європейських країн, та, переважно є соціальною ініціативою торгівельних компаній. Всі витрати пов’язані з встановленням автоматів з прийому вторсировини беруть на себе великі торгівельні мережі або торгові марки, які є виробниками даної продукції.
На жаль, в Україні, не налагоджено подібне співробітництво між виробниками та операторами торгівельних мереж. А існуюча законодавчо-нормативна база не дає змоги місцевій владі зобов'язати торгівельні мережі встановлювати подібні автомати.
В Верховній Раді України розглядався законопроект «Про систему збору та утилізації тари», який в подальшому, був виключений з порядку денного парламенту.
На сьогоднішній день, у Верховній Раді розглядається важливий для екології законопроект «Про управління відходами», у якому має бути впроваджено Розширену відповідальність виробника (РВВ). Запровадження механізму РВВ, означає, що компанії, які постачають продукти на ринок, будуть зобов’язані збирати, сортувати й передавати на переробку використану упаковку.
Щодо придбання подібних автоматів за бюджетні кошти, повідомляю, що з огляду на їх високу вартість, необхідність обслуговування, та низьку закупівельну вартість вторинної сировини, виконавчий комітет, не вбачає за можливе планування зазначених видатків при формуванні проекту бюджету міської територіальної громади на 2022 рік.
Для зменшення негативного впливу відходів на навколишнє середовище, в місті впроваджена система роздільного збирання побутових відходів. Мешканцям запропоновано складувати ресурсоцінні компоненти (ПЕТ-пляшка, папір, скло, метал) в контейнери сухої фракції. Вивезення яких, здійснюється окремим транспортом і після проходження процесу сортування, направляються на переробку.
Також, силами КУП «ЕкоВін», на контейнерних майданчиках багатоповерхової забудови територіальної громади встановлено 100 контейнерів для ПЕТ-пляшки. Крім того, мешканці мають можливість здавати пластикові вироби в пункти прийому вторинної сировини, що розміщені в кожному мікрорайоні міста.
Дякуємо Вам за Вашу активну громадську позицію!

Додаток до рішення

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Петицію підписали 465 осіб з 350 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Борисюк Анастасія Максимівна

Початок збору підписів:

22 листопада 2021 р.

Відповідь дана:

3 грудня 2021 р.