Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 381 громадa!

Перейменування площі (майданчику) за адресою вулиця 600-річчя, 21 на "Трояндова площа"

Шановні вінничани, звертаємось до вас з проханням підтримати перейменування площі перед головним корпусом Донецького національного університету імені Василя Стуса (вул. 600-річчя, 21) на Трояндову.
Як відомо, 2014 рік був важким, тому що саме з того часу почалася російська агресія та окупація Донецька. Це серйозний виклик для всіх жителів Сходу, включно з університетською спільнотою. І сьогодні ДонНУ на вінницьких землях успішно підтвердив своє звання національного лідера освіти і науки. Щоб подякувати місту та вінничанам за теплий прийом, родина університету подарувала кований символ Донецька – троянду. Квітка встановлена біля партеру з Донецькою землею і засаджена живими трояндами, що також досить символічно. Ось деякі історичні факти: У 1970 році ЮНЕСКО назвало Донецьк найзеленішим промисловим містом, оскільки там завжди цвітуть троянди. Відтоді закріпилася неофіційна назва Донецька – місто мільйона троянд.
Донецька троянда, подарована Вінниці, є сильним символом. Його також можна назвати символом єдності, що особливо важливо для України сьогодні. Немає більше різниці між «ми» і «вони», або «Донецьком» і «Вінницею». Бо наша сила в єдності та патріотизмі! На площі перед головним корпусом Донецького державного університету імені Василя Стуса пройшли різноманітні урочистості, наприклад, посвячення в першокурсники. Крім того, символ троянди навіть фігурує в університетському гімні: "Господи, благослови, Місто, в котрім навесні розквітає міліон троянд."
Саме тому, вважаємо чудовою та дуже доречною ідею перейменування площі перед головним корпусом Донецького національного університету імені Василя Стуса на Трояндову. І дуже просимо кожного підтримати цю ідею!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Вашу петицію щодо найменування у м. Вінниці площі (майданчику) поруч із головним корпусом Донецького національного університету імені Василя Стуса назвою «Трояндова площа» розглянуто.
За результатами розгляду інформую.
З метою підвищення ефективності міської політики у сфері публічної історії, надання консультаційної підтримки, проведення наукових досліджень, а також вивчення пропозицій територіальної громади в питаннях, які стосуються історії, культурної спадщини та топоніміки, створено Раду з питань історії культурної спадщини та топоніміки Вінницької міської територіальної громади (далі – Рада), відповідно до рішення виконавчого комітету від 13.10.2016р. №2344 зі змінами.
Ваша пропозиція взята до уваги та передана на розгляд Ради. Про результати розгляду та прийняття рішення Вас буде повідомлено додатково.
Дякую за прийняття активної участі у подіях нашого міста.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 357 осіб з 350 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Лапчевська Катерина В'ячеславівна

Початок збору підписів:

24 січня 2022 р.

Відповідь дана:

15 лютого 2022 р.