Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 309 громад!

Перейменування вулиці чи провулку в м.Вінниця іменем Романа Балаби

Шановні вінничани, в зв’язку в важкою боротьбою українського народу в війні з РФ, агресією, яка направлена проти вільних та незалежних українців, прошу підтримати петицію про перейменування однієї з вулиць чи провулків м. Вінниці, які мають російське чи комуністичне походження, на честь Романа Балаби - нашого земляка, який у віці 29 років віддав своє життя за захист Батьківщини і загинув на полі бою. Переконана, що вулиці і провулки наших українських міст повинні бути названі на честь патріотів України, людей, відданих своїй Державі. Перейменування вулиці стане виявом подяки, шани і невмирущої пам'яті воїну, який віддав молоде життя за незалежність України та сприятиме патріотичному вихованню молоді.
Роман народився і виріс у м. Вінниця, був справжнім патріотом нашої неньки України, та дуже полюбляв рідне місто. Відстоювати честь та оборону рідної країни – було його покликом серця. Роман з 2011 по 2012 рік проходив військову службу в м. Калинівка, і вже тоді вирішив для себе, що бути військовим – це сенс його життя, стояти на захисті рідної країни та бути надійним тилом для нас – українців, саме тому у 2013 році був зарахований на військову службу за контрактом в в/ч 0549 м. Вінниці, в якій сумлінно виконував свої обов’язки по грудень 2020 року.
В 2015 році проходив навчання за програмою «Командного лідерства Повітряних сил Збройних сил України» Під час проходження служби у в/ч 0549 неодноразово приймав участь у антитерористичній операції, Операції Об’єднаних сил на сході України, за що Був нагороджений медаллю та подякою від президента України Петра Порошенка «За сумлінне та бездоганне виконання обов’язків» Також Роман має численні грамоти.
14.04.2022 р. сталося непоправиме горе, країна втратила свого сина, захисника, героя…Під час вогневого контакту в районі н.п. Довгеньке Ізюмського району, Харківської області, з переважаючими силами армії РФ і незважаючи на високий рівень загрози, Роман не відступив з позицій та до останнього проводив спостереження за переміщенням ворожих сил, надавав своєчасну інформацію до штабу батальйону. Своїми діями сприяв нанесенню противнику великих втрат, що змусило його відмовитись від подальшого штурму н.п. Довгеньке. В ході бою старший сержант, командир розвідувального відділення розвідувального взводу, Балаба Роман Володимирович, прикриваючи відхід побратимів поклав найцінніше – власне життя, давши команду підпорядкованому особовому складу про відхід, і ціною власного життя запобіг гибелі товаришів. Стримуючи противника, отримав поранення несумісне з життям. Роман був взірцем виконання службових обов’язків, сумлінного та бездоганного служіння Українському народу.
Таке коротке життя, але наповнене любов’ю до своєї Батьківщини, справі свого життя – стояти на захисті рідної країни.
Найменше, що ми можемо зараз зробити для вшанування пам'яті Романа Балаби - увіковічити його ім'я та розповідати своїм нащадкам про героїзм та самовідданість тих, хто за покликом серця в числі перших пішов воювати з окупантом на Схід України.
06.09.2022 р. Указом президента України №627/2022 р. «Про відзначення державними нагородами України» Балаба Роман Володимирович був представлений до нагороди «Орден Богдана Хмельницького III ступеня» посмертно…
Героїчний приклад самовідданої мужності Романа в боротьбі українського народу за власну свободу й державність, до якої він прикладав усі зусилля до останньої миті життя, має бути належним чином визнано й увічнено завдяки перейменуванню вулиці чи провулку ім’ям Романа Балаби. Сподіваюся, що вінничани підтримають дану петицію, а міські депутати погодять та затвердять, і вулиця чи провулок міста Вінниці будуть гідно носити ім’я одного із найкращих мешканців нашого міста, патріота України – Романа Балаби. Бути воїном – жити вічно! Вічна пам’ять героям!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Виконавчими органами Вінницької міської ради розглянуто петицію від 28.09.2022 р. № Ко/01/129066 щодо вшанування пам’яті загиблого героя Романа Балаби, повідомляю наступне.
З метою підвищення ефективності міської політики у сфері публічної історії, надання консультаційної підтримки, проведення наукових досліджень, а також вивчення пропозицій територіальної громади в питаннях, які стосуються історії, культурної спадщини та топоніміки, відповідно до рішення виконавчого комітету від 13.10.2016р. №2344 (зі змінами) створено Раду з питань історії, культурної спадщини та топоніміки Вінницької міської територіальної громади (далі – Рада).
Звернення щодо вшанування пам’яті Романа Балаби передане на розгляд Ради та буде обов’язково враховане в процесі деколонізації вулиць Вінницької міської територіальної громади
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 374 особи з 350 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Алексеєнко Валерія Віталіївна

Початок збору підписів:

22 вересня 2022 р.

Відповідь дана:

12 жовтня 2022 р.